Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Zastřel slípku, uklidníš se

11.1.2006, Jan Beránek, článek
Pomalý přechod do let středního věku znamená leckdy změnu nálad a zájmů. Princip hry nás ale dostává stále stejně a dobře, jako v době školních škamen. S rozdílem, že ty piškvorky nebo lodě čmářeme na virtuální piják...
Už v práci si můžete k polední číně zahrát několik partiček oblíbené klasiky operačního systému Windows, a to karetnímu kultu jménem Solitaire, on-line piškvorky anebo další klasiku z dřevních dob - Miny.


Svět už nemusí být reálný


Co ale doma? Nemůžete bez svého počítače být? Zkuste on-line hry. Na světě je jich už více než dost a náklady na jejich hraní se pohybují na úrovni jedné návštěvy kvalitního koncertu nebo jedné luxusnější večeři v restauraci.

Virtuální svět. Svět, ve kterém se neřeší problémy reálného světa. World of Warcraft. Komplexní svět, zalidněný populací z celého reálného světa. Zapomeňte na nepříjemného šéfa, přestaňte vzpomínat na bývalou holku a vrhněte se po hlavě do dobrodružství, které vás čeká v nové fantasy realitě.Se svou postavou se ale nebezpečně rychle sžijete a čas strávený se svým novým kamarádem může po čase celkem lehce konkurovat tradičním sedánkům se známými. Ve virtuálním světě máte přeci svých známých dost. A z příjemné relaxace se může stát celkem slušná závislost.

Může se pak stát, že se zapomenete v novém světě i přes Silvestra. A že je tam na co se koukat. Konečně není problém se virtuálně opít v několika hospodách a o ohňostroje samozřejmě také není nouze. Štědří a zkušenější spoluhráči vám možná i něco dají pod vánoční palmu a Štědrý den můžete klidně strávit na pirátské pláži s romantickými troskami lodě na horizontu.


Zvířátka na závěr


Jestliže ale nepracujete jako redaktor herního časopisu anebo prodejce v autosalonu značky Jaguar, čas na dobrodružství ve virtuálních světech asi hned tak nenajdete. Proto jsou pro vás ideální on-line hry ve webovém prohlížeči. Jednoduché hry, ve kterých několika kliky vypustíte páru z pohovoru se šéfem, případně z opakovaných telefonátů vlezlé tchyně.

Scénu dlouhodobě ovládá statný Yetti, který si svůj samotářský život zpestřuje odpalováním tučňáků na dálku či jejich zapichováním do ledového terče. Inu, nadčasové heslo “sportem ku zdraví” platí i v oblastech věčného sněhu.

Jistotu desetinásobku získáte jenom s brokovníci a masakrem nevinných slepic. Odpočinek a relaxace ducha i očí je zaručena. Létající stvoření s vykulenýma očima vás nechají klidně zamířit a sestřelit je ze vzduchu. Násilí v té to hře není úplně bezúčelné. Krev však neuvidíte, a kdyby místo kachem létaly vzducem třeba polštáře, neubralo by jí to na účinnosti. Moorhuhn je tak ideální hrou pro relaxaci a odpočinek u počítače.


Proč se válet u počítače, když venku je tak krásně?


Snad jen proto, že svět za oknem je plný nástrah v podobě ptačí chřipky, mrazivého počasí a šílených řidičů. Čas víkendů v lesích už je dávno pryč. Nastává doba růžových brýlí virtuálních světů.

Zdroj obrázků: hometown.aol.com/ , http://www.scribblepunk.com/ http://www.sharemanija.net/