www.relaxuj.cz
>
>

Velikonoční ovečka

Velikonoční ovečka
, , článek
Ovečka? Nemá tam být spíše napsáno beránek? Nebuďte staromódní a upečte si z kynutého těsta raději ovečku! :-)
reklama

Ingredience:


 • 375 g hladké mouky
 • 125 g celozrnné mouky
 • 125 g pšeničné mouky
 • 1 droždí
 • lžička cukru
 • 2 lžičky soli
 • 1 a ½ vejce
 • 50 g rostlinného tuku nebo másla
 • ¼ litru vody
 • 2 rozinky na ozdobu
 • mandle

Postup:


Do mísy prosejte mouku a promíchejte. Přidejte droždí, cukr, sůl, vejce, vlažnou vodu i rozpuštěný tuk či máslo. Hmotu prohněteme nejlépe pomocí elektrického ručního hnětače. Pak necháme těsto kynout. Až se jeho objem zdvojnásobí, vyjmeme ho z misky a ručně prohněteme. Těsto rozdělíme na několik kusů – poslouží jako hlava, nohy, ocásek a ouška. Ze zbytku těla uděláme malé kuličky, které srovnáme na vymazaném plechu do velikosti těla ovečky. Posléze se pustíme do vytváření zbylých částí. Vše složíme dohromady a necháme ještě chvíli nakynout, aby se objem až dvakrát zvětšil. Teď oveččin kožíšek posypeme nasekanými mandlemi - vytvoříme iluzi rouna. Na závěr vložíme rozinky jako očička. Plech dáme do předehřáté trouby na 200 - 220 stupňů a pečeme 20 - 25 minut.

Nyní je ovečka hotová a před vámi teď stojí nelehká volba, zda ji sníst doma nebo ji věnovat přátelům, které tímto velikonočním překvapením určitě oslníte.
Dobrou chuť a veselé Velikonoce!

"© Foto: Marilyn Barbone | Agency: Dreamstime.com"
Nejnovější články
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře
Cestování po Indii a Nepálu: výšlap na Champa Devi Cestování po Indii a Nepálu: výšlap na Champa Devi
Cestování po Indii a Nepálu jsme zakončili pokusem o horský výšlap na Champa Devi. Poněvadž Nepálci rozhodně nejsou takoví turisti jako Češi, nelze počítat s turistickým značením. A to dělalo naši cestu trochu nejistou.
27.1.2017, článek, Milan Šurkala
5 způsobů, jak si užít jaro za každou cenu 5 způsobů, jak si užít jaro za každou cenu
Jaro je krásné období. Konečně se můžete vydat na procházku, poslouchat zpěv ptáků a relaxovat při pohledu na kvetoucí stromy. Bohužel je ale jaro i obdobím alergií a jarní únavy. Pokud zrovna vás tohle trápí, i tak si můžete jaro užít. Přečtěte si, jak na to.
13.4.2016, inzerce, PR článek