www.relaxuj.cz
>
>

Velikonoční ovečka

Velikonoční ovečka
, , článek
Ovečka? Nemá tam být spíše napsáno beránek? Nebuďte staromódní a upečte si z kynutého těsta raději ovečku! :-)
K oblíbeným

Ingredience:


 • 375 g hladké mouky
 • 125 g celozrnné mouky
 • 125 g pšeničné mouky
 • 1 droždí
 • lžička cukru
 • 2 lžičky soli
 • 1 a ½ vejce
 • 50 g rostlinného tuku nebo másla
 • ¼ litru vody
 • 2 rozinky na ozdobu
 • mandle

Postup:


Do mísy prosejte mouku a promíchejte. Přidejte droždí, cukr, sůl, vejce, vlažnou vodu i rozpuštěný tuk či máslo. Hmotu prohněteme nejlépe pomocí elektrického ručního hnětače. Pak necháme těsto kynout. Až se jeho objem zdvojnásobí, vyjmeme ho z misky a ručně prohněteme. Těsto rozdělíme na několik kusů – poslouží jako hlava, nohy, ocásek a ouška. Ze zbytku těla uděláme malé kuličky, které srovnáme na vymazaném plechu do velikosti těla ovečky. Posléze se pustíme do vytváření zbylých částí. Vše složíme dohromady a necháme ještě chvíli nakynout, aby se objem až dvakrát zvětšil. Teď oveččin kožíšek posypeme nasekanými mandlemi - vytvoříme iluzi rouna. Na závěr vložíme rozinky jako očička. Plech dáme do předehřáté trouby na 200 - 220 stupňů a pečeme 20 - 25 minut.

Nyní je ovečka hotová a před vámi teď stojí nelehká volba, zda ji sníst doma nebo ji věnovat přátelům, které tímto velikonočním překvapením určitě oslníte.
Dobrou chuť a veselé Velikonoce!

"© Foto: Marilyn Barbone | Agency: Dreamstime.com"
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář