www.relaxuj.cz
>
>

Velikonoční nádivka

, , článek
Klasický recept na jídlo, jenž je tradiční součástí velikonočního hodování. Místo v něm mají i čerstvé jarní bylinky...
K oblíbeným

Ingredience:


  • 1 veka
  • 5 vajec
  • 250 g uzeného masa
  • 500 d vepřové plece
  • ¼ l mléka
  • 1 svazek jarních bylinek (petržel, kopřiva aj.)
  • sůl, pepř
  • máslo

Postup:


Veku nakrájíme na kostičky, zalijeme směsí mléka a žloutků a necháme vsáknout. Uvaříme vepřové i uzené maso (zvlášť), po vychladnutí nadrobno nakrájíme. Nasekáme bylinky, kopřivy předem spaříme horkou vodou. Kostičky veky, maso i bylinky smícháme, osolíme a opepříme. Ušleháme sníh z bílků a vmícháme lehce do směsi. Pěkáč (formu na srnčí hřeb či bábovku vymažeme máslem a vysypeme strouhankou. Do něj rozložíme nádivku. Na vrch klademe plátky másla a upečeme asi za třicet minut v předehřáté troubě.


Tip pro vegetariány:


Místo masa použijeme podušené houby – lesní, pokud vám zbyly v mrazáku, anebo žampiony či hlívu ústřičnou.
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář