www.relaxuj.cz
>

Účesům pro letošní zimu vládnou barvy přírody a rozvernost

Účesům pro letošní zimu vládnou barvy přírody a rozvernost
, , článek
V účesové tvorbě vedou letošní zimu techniky střihu, díky kterým vlasy vypadají decentně rozčepýřeně, střapatě i neuspořádaně. Výsledný účes má působit vždy svěže, aniž by se zdálo, že je jeho úprava a údržba náročná.
K oblíbeným
reklama
„Nosí se vlasy kratší i dlouhé, hlavní zůstává lehkost a přirozenost. Důležité je, aby účes působil plně,“ podotýká kadeřník a vizážista Radek Oliver z brněnského kadeřnického a vizážistického studia, které nese jeho jméno. Aktuálním trendem jsou podle něj vlasy prodloužené na krku a nahoře na temeni krátké. „Velkou roli hraje ofina. Nosí se střapatá, zešikmená, do půloblouku i s dlouhým pramenem podél obličeje,“ naznačuje známý vlasový stylista různé možnosti. Out je momentálně mikádo střižené do podkovy ve stylu seržantky Makepeacové, naopak se nosí asymetrické tvary na stranu.


Víte, kolik odstínů může mít blond barva?


Mezi barvami na vlasy vládnou barvy přírody, podbarvování ustupuje plastickému probarvení, doznívá éra neonových melírů.

„Pracuji převážně se značkami Alcina a Goldwell, s nimiž jsem velmi spokojen. Obě firmy začaly právě s vlasovou kosmetikou, a proto jim naprosto důvěřuji. Třeba Alcina působí na trhu už šedesát let, což o něčem svědčí. U obou značek mi také vyhovuje pestrá barevná škála a skutečnost, že barvy dobře drží,“ podotýká Oliver. Módní probarvování si chválí, protože dodává vlasům na objemu a účes pak vypadá plastičtěji.

„Vlasy se oživují jasnějšími nebo tlumenějšími odstíny. Většinou základní barvu konturuji třemi dalšími tóny,“ naznačuje Radek Oliver. Do plavých vlasů se kombinuje několik přirozených blond odstínů, nepoužívá se už bílá blond či slonová kost, ale jen světlejší a tmavší tóny – namátkou oříšková blond, rapid blond, brazil, karamel, amaretto či cognac.

Brunetkám sluší různé odstíny kaštanu až po měděné tóny, moderní je rovněž prosvětlení horního pláště vlasů a tmavší barva po stranách. Návrat k přírodě hlásají barvy jako indiánské léto, dub, buk nebo skořice. Stále in zůstávají také měděné tóny v pestré škále odstínů přes bolero, sherry, toledo a rosewood až po grenadine a granát.

Černé vlasy se stínují tón v tónu, méně obvyklé je už kontrastní probarvování. Rozhodne-li se žena pro černou hřívu, měla by se určitě svěřit odborníkům. „Černá barva sama o sobě je moc tvrdá, a když výsledek neodpovídá představám, velmi špatně se přebarvuje,“ upozorňuje Radek Oliver.


Kotlety - vizitka moderního muže


S módou by měli jít i muži. Pomalu odzvání vyholeným hlavám – pokud nejde o účelovou nutnost – a přestává být aktuální i několikadenní strniště, naopak se nosí hladká tvář. „Vajíčko“ z vousů kolem úst a brady momentálně nahrazuje „muška“ pod dolním rtem. Náznak kotlety by měl být vidět u každého moderního muže. Radek Oliver ji doporučuje zachovat na šířku dvou prstů.

Zvýšenou péči bychom měli v zimním období věnovat hydrataci vlasů i vlasové kůže. „V zimě bývá vlasová pokožka vysušená, vlasy trpí nejen větrným počasím, ale také v interiéru vlivy klimatizace či ústředního topení. Proto v zimě nesmíme zapomínat na hydratační vlasové krémy,“ připomíná Radek Oliver. Balzámem pro naše vlasy jsou výživné a hydratační vlasové masky. Aplikují se jednou za čtrnáct dní až tři týdny, nechávají se působit patnáct až dvacet minut, ovšem musejí se důkladně opláchnout.


Lesk na tváře i na víčka


Co se týká líčení, přicházejí v zimní sezoně ke slovu kouřové a perleťové odstíny. „Důležitý je lesk rtů, očí a očních víček,“ tvrdí Radek Oliver. Pokud právě malování očí mnoho nedáte, nikdy byste neměly zapomenout alespoň na řasenku a tvářenku. V zimě se dává přednost hydratačním a voděodolným řasenkám, protože oči mohou v mrazivém počasí slzet. Ze selektivní kosmetiky Radek Oliver ctí značky Alcina, Max Faktor, Ester Lauder, Helena Rubinstein či Christian Dior. „Ester Lauder má vynikající hydratační rtěnky a konturovací tužky, Max Factor nabízí kvalitní make-upy a řasenky a u Heleny Rubinstein najdete nádherné oční stíny,“ vyjmenovává přednosti značek Oliver, a dodává: „Noste, v čem se cítíte dobře, a co vám pomáhá k dobré náladě.“

Foto: Rudolf Kotulán
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová