www.relaxuj.cz
>
>

Třešně - zdravá sladkost do dezertů

, , článek
Právě dozrávají buclaťoučké sladké třešně, a proto vám přinášíme recept na vynikající třešňový dezert, který potěší nejen děti, ale i nečekanou návštěvu.
K oblíbeným
reklama

Ingredience:


 • 500 g třešní
 • 750 g měkkého tvarohu
 • 1/8 l mléka
 • 1 vanilkový pudink
 • 1 vanilkový cukr
 • 1 lžíce strouhané citrónové kůry
 • 3 lžíce citrónové šťávy
 • 2 vejce
 • 1 lžíce másla
 • 50 g rozinek
 • 125 g cukru
 • hladká mouka

Třešně omyjeme, osušíme a zbavíme pecek. V míse smícháme tvaroh, mléko, pudinkový prášek, vanilkový cukr, citrónovou kůru i šťávu a dva žloutky a vymícháme z toho hladký krém.Dortovou formu o průměru dvacet čtyři centimetrů vymastíme rozehřátým máslem. Smícháme rozinky s moukou, z bílků ušleháme sníh, pomalu přidáváme cukr a šleháme do husta. Rozinky a sníh zlehka vmícháme do tvarohového krému. Vlijeme do formy a povrch zlehka uhladíme. Třešně rovnoměrně rozložíme na povrch.

Koláč pečeme v předehřáté troubě na 150 stupňů Celsia. Necháme vychladnout ve stejné formě a můžeme podávat.

Bon apetit!

Foto: Jeff beedlove
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala