www.relaxuj.cz
>
>

Tipy na odlákání škůdců potravin

, , článek
S jarem se probudil i hmyz. A možná i ve vašich skříních s potravinami. Tady jsou rady, jak se jej ekologicky zbavit.
K oblíbeným
reklama
Mušky a moli nejsou v potravinách ničím příjemným. V činžácích a panelácích si vesele putují větracími otvory, a tak je o to těžší se jich dlouhodobě zbavit. Existuje mnoho chemických zabijáků, které můžete vzít k ruce. Ovšem připravte se na poměrně složitou proceduru, při níž budou všechna okna vašeho bytu otevřená a veškeré potraviny ze skříňky odnešené, neb jídlo s desinsekční příchutí není pro naše zdraví tím nejlepším... A poté, co začnete s likvidačním úsilím, hmyz začne zběsile létat po celé místnosti. Citlivější jedince může z chemických výparů bolet hlava nebo žaludek.

O něco lepší jsou mucholapky, avšak nepůsobí příliš esteticky, a kolikrát se na ně člověk přilepí, to odpovídá jedině Murphyho zákonům schválnosti... Problém lze vyřešit i delší, ovšem méně složitou cestou a bez agresivní chemie.


Máte problém s muškami a moli?


Do misky o velkém průměru nalijte malé množství piva. Přes hrdlo misky natáhněte kus igelitu a upevněte gumičkou. Do igelitu udělejte malou dírku. Mušky tak otvorem vletí do misky, ale už tam i zůstanou. Podle potřeby pak pivo vyměňte.


Jak správně skladovat potraviny


Sušením v teplé troubě po dobu jedné hodiny nebo mražením po dobu 2-3 dnů zabráníte roztočům a molům v přístupu k vašemu skladovanému jídlu. Vždy skladujte jídlo ve vzduchotěsných nádobách. Oblíbenou lahůdkou škůdců jsou luštěniny a obilí.
  • K zapuzení zavěste látkový sáček s černým pepřem do skladovacího prostoru.
  • Pár mýdlových kuliček také poslouží jako výborná ochrana proti hmyzu.

Zdroj: Greenpeace
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala