www.relaxuj.cz
>
>

Světu zavládne na měsíc fotbal

, , článek
Poprvé od svého vzniku se nejprestižnější akce v kopané zúčastní i Česká republika pod vedením kouče Brücknera.
K oblíbeným
reklama
V pátek 9. června v 18 hodin na mnichovském stadiónu odstartuje utkáním Německa s Kostarikou osmnácté mistrovství světa ve fotbale. Fotbal má jedinečnou šanci získat zpět svoji důstojnost, která byla poslední dobou pošlapána korupčními skandály v Itálii a v Česku nebo násilím rowdies v Polsku.


Němci jsou fotbalovými milovníky


Mistrovství světa ve fotbale se koná každé čtyři roky a  Německo bude jeho pořadatelem již podruhé. V roce 1974 se našim sousedům podařilo využít domácí půdy k získání titulu. Další zkušenost s pořadatelstvím velké fotbalové akce získalo Německo v roce 1988, když se tam konal evropský šampionát. Nyní budou Němci hostit mistrovství světa celkem na dvanácti stadiónech. Nedaleko od českých hranic pořádá svátek kopané i Lipsko nebo Norimberk, nejmodernějším a nejpozoruhodnějším objektem mezi fotbalovými svatostánky je bezesporu mnichovská Allianz Arena, prosklený stadión, který mění barvy. Fotbal je v Německu velmi populární - místní Bundesliga budí respekt zejména díky vysoké návštěvnosti jednotlivých utkání.


Vibrující fotbalisté, kopající sloni


I návštěva supermarketu v těchto dnech důrazně připomíná, že následující týdny budou patřit kopané. Jogurty, čokolády, pivo i dětské hráčky si hledají svého zákazníka s pomocí fotbalových motivů. Fotbalové šílenství došlo tak daleko, že jeden výrobce erotických předmětů pojmenoval vibrátory po německých hvězdách. Oliver Kahn ani Michael Ballack nebyli z tohoto marketingového záměru příliš potěšeni. Akce má dopad i na zvířata. V pražské zoo se ošetřovatelé inspirovali velkolepou akcí a uspořádali fotbalové utkání slonů.


Nebezpečí hrozí – ze strany kuplířů i teroristů


Šampionát bude doprovázen množstvím bezpečnostních opatření, jež mají zabránit hrozbě v podobě teroristickému útoku nebo nepokojům ze strany pravicových extremistů. Na pořádek dohlédnou i policisté přizvaní z České republiky. Zejména do východní Evropy byl ze strany Němců vyslán signál k ostražitosti při zvažování pracovních nabídek lákajících ženy v průběhu velkolepé akce do spolkové republiky. Existuje nebezpečí, že dívky by mohly být zneužity k prostituci, po které bude v červnových a červencových dnech zvýšená poptávka.


Trikem proti fotbalu


Ne všichni se z konání fotbalové akce v Německu radují. I odpůrcům míčového sportu vycházejí někteří podnikatelé vstříc. Cestovní kanceláře nabízejí Němcům zájezdy do fotbalem nedotčených oblastí, například do poklidného Tibetu. Provozovatelé restaurací lákají hosty na nefotbalovou atmosféru bez zapnutých televizních obrazovek s přímými fotbalovými přenosy. Výrobci oblečení nabízejí trička se symboly naznačujícími odpor ke kopané.


V hlavní roli Čech, Ronaldinho a Teamgeist


Pokud nepatříte přímo mezi zaryté odpůrce "kulatého nesmyslu", určitě si nenechejte ujít vystoupení českých reprezentantů na šampionátu. Brücknerovo mužstvo narazí ve skupině E postupně na USA, Ghanu a Itálii. Již v osmifinále možná narazí na obhájce titulu z Brazílie. Právě v dresu "kanárků" nastoupí aktuálně největší hvězda světového fotbalu, věčně usměvavý Ronaldinho. Český tým vzbuzuje závist soupeřů zejména díky obsazení brankářského postu, který patří Petrovi Čechovi. Nejdůležitějším aktérem fotbalového mistrovství bude samozřejmě míč. Ten letos nese název Teamgeist - "geist" znamená duch, no a míč ho s trochou dobré vůle připomíná... Soupeření dvaatřiceti týmů ze všech kontinentů mohou tuzemští diváci sledovat až do berlínského finále na programech České televize. Fotbalovým šampionátem Vás budeme pravidelnou dávkou informací a postřehů zásobovat i na těchto stránkách.
Program české reprezentace a vyřazovacích bojů:


12.6. 18:00 Česká republika - USA
17.6. 18:00 Česká republika - Ghana
22.6. 16:00 Česká republika - Itálie
od 24. do 27.6 osmifinále
od 30.6 do 1.7. čtvrtfinále
4.7. a 5.7. semifinále
8.7. utkání o třetí místo
9.7. finále
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala