www.relaxuj.cz
>

Štíhlí bez chemie

Štíhlí bez chemie
, , článek
Ze všech stran na nás shlížejí pohublé bledé dívky. Média jsou přehlceny tipy a triky na hubnutí. Farmaceutické firmy se mohou přetrhnout, aby nám doporučily ten svůj zaručený lék proti tloušťce. I oděvní průmysl se proti nám spikl. Pokud nemáte postavu ve třiceti letech jako vaše dvanáctiletá dcera, máte smůlu.
K oblíbeným
reklama
Ženy se tedy trápí dietami a sklouzávají ke dvěma extrémům, buď k obezitě, anebo k pravému opaku - anorexii a bulímii. Existuje vůbec něco, co by nám k ideální postavě vskutku dopomohlo, avšak zároveň nám to neublížilo?


C.L.A.


Pokud toužíte po vskutku zdravé svalnaté beztuké postavě se zdravým jádrem, měli byste se porozhlédnout po konjugované kyselině linolové neboli C.L.A. Konjugovaná kyselina linolová je přírodní omega 6 nenasycenou kyselina běžně se vyskytující převážně v sýrech, mléce, mase (hovězí, jehněčí a nejvíce v klokaním) a rostlinných olejích. Ač se na první pohled nezdá, o existenci kyseliny linolové věděli vědci již v třicátých letech minulého století, avšak izolovat se jim ji podařilo teprve až v roce 1987.

Za hlubší poznatky o této látce mohou jihopolští vědci z Vratislavi, kteří se chtěli dopídit pravdy, proč se horalové dožívají vyššího věku. A náhodně zjistili, že kouzlo spočívá v tuku ovčího mléka, které obsahuje velké množství C.L.A. Po letech výzkumu se však nakonec zjistilo, že největší obsah kyseliny nemá ovčí maso, ale maso klokaní, a to dokonce pětkrát více.


A kde se bere?


Kyselina linolová se tvoří v žaludcích přežvýkavců, pravděpodobně díky působení některých mikroorganismů, což je také předmětem momentálního výzkumu vědců, jež mají v záměru své poznatky zhodnotit i na jiné maso, a tím ozdravit veškerou naši stravu.


Nejen štíhlí po jejím užití


Momentálně je nejznámější účinek C.L.A. hubnoucí. Patří nyní mezi nejkvalitnější prostředky na hubnutí, málokdo však již ví, že kromě toho má i jiné blahodárné a vědecky podložené účinky, jako že zrychluje metabolismus v průběhu dne, ale i v noci, zvyšuje jeho energetický výdej, snižuje růst tukové tkáně, mírní pocity hladu, tlumí potřebu získávání nadměrného množství energie (jedení), zamezuje odbourávání svalové tkáně (katabolismus) v důsledku sníženého příjmu energie (jídla). Kromě toho dále potlačuje záněty (artrózy a tenisové lokty), posiluje imunitu a potlačuje potravinovou alergii.


O co je kyselina linolová zajímavější?


O účinek na tukovou buňku, kdy hubnutí působí i na tvorbu svalu a efekt má i bez doplňkové fyzické aktivity. Samozřejmě, že pohyb celkový účinek umocňuje. C.L.A. zlepšuje činnost inzulínu a je dobrou prevencí před vznikem cukrovky. Sportovci ji mají rádi pro její moc zvětšovat svaly a nabývání síly. C.L.A. je doporučována i jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, aterosklerózy, protože snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridu v krvi. Dokonce likviduje i celulitidu.


A jak funguje?


Podle předního odborníka na výživu profesora Michaela W. Parizy kyselina linolová působí jako bariéra, která brání tuku vstoupit do tukové buňky, a tím preventivně působí proti přibírání. Tuk potom putuje místo do tukové buňky do buňky svalové, kde se rychleji změní v energii. Podle prozatímních testů je potvrzeno, že působí i jako ochrana proti jo-jo efektu.


Kolik kroků ke štíhlosti?


Nutno poznamenat, že nic pořádného není hned, a tak je tomu i zde. C.L.A se doporučuje užívat alespoň tři měsíce v denních dávkách tří až šesti miligramů rozdělených do dvou dávek na ráno a večer. To, jestli je budete užívat lačni, s jídlem, anebo po jídle, není až tak důležité.
Ke konjugované kyselině linolové se doporučuje pro zvýšení efektu užívat i další látky nezbytně potřebné pro normální funkci lidského organismu, a to: koenzym Q10, hořčík, selen a zinek a vitamín E.

Titulní foto: Stuart Miles
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová