www.relaxuj.cz
>
>

Španělští toreadoři nedali ukrajinským býkům šanci

, , článek
V šestý hrací den turnaje se zrodilo zatím nejvyšší vítězství. Španělé porazili Ukrajinu 4:0. Mnichovská Arena hostila arabské derby mezi Saúdskou Arábií a Tuniskem.
K oblíbeným
reklama
Německá výhra nad Polskem, která na sebe nechala čekat až do nastaveného času, otevřela druhé kolo zápasů ve skupinách.


Žáby nenechaly Ukrajince dospat


Ukrajinci si před premiérovým zápasem na mistrovství světa proti Španělsku připravili skvělé alibi pro případnou prohru. Žabí kuňkání z nedalekých močálů v blízkosti sídla východoevropských reprezentantů nenechalo údajně svěřence kouče Blochina pořádně dospat. Přípravu pak Ukrajincům komplikovala značná únava. Ruský tisk před zápasem upřesnil důvod přestupu ukrajinské superstar, Andreje Ševčenka, z milánského AC do londýnské Chelsea. „Jeho žena nenašla v provinčním Miláně dostatek pohodlí,“ potvrdil bulvární list Komsomolskaia Pravda známé rčení „Cherchez la femme“. Samotné utkání mezi Ukrajinou a Španělskem se nakonec k radosti fanoušků nemuselo obejít právě bez hvězdného Ševčenka a Raúla. Kanonýři doléčili svá zranění a mohli se tak objevit na fotbalovém trávníku.


Výbuch v Ukrajinské obraně


Zápas se nesl jednoznačně v režii borců z Pyrenejského poloostrova. Ukrajina v obraně naprosto selhala. Po gólech Xabiho Alonsa a Davida Villy prohrála první půli 2:0. Klíčový moment přišel ve 47. minutě. Obránce Vaščuk ve velkém vápně nepatrně přidržel za trenýrky pronikajícího Torrese, za což byl vyloučen. Ukrajina pak musela čelit hrozbě pokutového kopu. Přísně nařízenou penaltu proměnil Villa, který posléze promarnil šanci na docílení hattricku. Třešničku na dort dosadil pro Španěly bek Puyol, když rozehrál překrásnou kombinační akci, na jejímž konci stálo Torresovo zakončení na 4:0. Ukrajinský kouč se netajil svým znepokojením. „Jsem nesmírně zklamán. Nebyli jsme disciplinovaní v ničem a hráči neplnili instrukce trenérů. Musíme totálně přestavět obranu,“ odtajnil Oleg Blochin plány pro další zápas.


Arabské derby přineslo Africe první bod


Mnichov sledoval v podvečer arabské derby. Tunisané, kteří před dvěma lety dobyli trůn afrického fotbalu, poměřili síly se Saúdskou Arábií. Asijští zástupci chtějí sehrát úlohu černého koně na turnaji. "To, co dokázal Hiddink na předchozím mistrovství s Koreou, je živoucím důkazem toho, že ve fotbale není nic nemožné," nachází případ hodný následování brazilský trenér na lavičce Saúdské Arábie, Marcos Paqueta. Připomeňme, že Korea v roce 2002 skončila senzačně čtvrtá.

Obě mužstva se v zápase radovala z vedení. Nakonec souboji outsiderů slušela remíza 2:2. Větší radost přesto byla na straně tuniského mužstva. Jeho brankáře Boumnijela, mimochodem nejstaršího fotbalistu na mistrovství, zachránila za nepříznivého stavu 1:2 po střele Sulejmáního tyč. Nerozhodný výsledek pak v nastavení zařídil Džajdí. Zástupci Afriky tak na šampionátu získali vůbec první bod.


„Poláci“ i v německém dresu


Dortmundským střetnutím mezi domácími Němci a Polskem vstoupil šampionát do druhého kola zápasů ve skupinách. Duel sousedních států byl existenčním pro Poláky, které by prohra odsoudila k vyřazení z dalších bojů. V německém dresu nastoupili i dva útočníci narození v zemi soupeře, Klose a Podolski. Polsko odehrálo zápas velmi bojovně. Do závěrečného vývoje utkání však rázně promluvil sudí Cantajelo. Španělský rozhodčí čtvrt hodiny před koncem poslal Sobolewskiho za faul na Kloseho do šaten. Němci kráčeli nekompromisně za ziskem tří bodů. Po střelách Kloseho a Ballacka se jen otřáslo břevno, ale Neuvillův střelecký pokus již rozvlnil síť jinak skvěle chytajícího Boruce. Trefa z 91. minuty přiřkla pořadatelské zemi další tři body.


Kluzký, vysoký a tvrdý trávník


Po nedostatku pitné vody v blízkosti hřiště přišli fotbalisté s další stížností na podmínky německého šampionátu. Středem kritiky se stal trávník. Jedněm se zdá příliš kluzký, druhým příliš vysoký a jiným zase tvrdý. Na to, že by nebyl dostatečně zelený si naštěstí nikdo nestěžuje. V Česku vzbudilo pozdvižení chování německých celníků, kteří odmítli na své území pustit několik našich fanoušků kvůli nedostatečné finanční záloze v kapsách a v peněženkách. Řízků a piva mají prý s sebou dost a peníze tudíž nepotřebují.


Středeční výsledky:


Španělsko - Ukrajina 4:0 (19. a 48. z penalty Villa, 13. Xabi Alonso, 83. F. Torres)
Saúdská Arábie - Tunisko 2:2 (23. Džazirí, 92. Džajdí - 58. Kahtání, 83. Džábir)
Německo - Polsko 1:0 (91. Neuville)

Ve spolupráci s www.scudetto.cz
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala