www.relaxuj.cz
>
>

Smažené bezové květy

, , článek
Zpestřete si svůj jídelníček chutnou a přitom zdravou manou z černého bezu.
K oblíbeným
reklama

Ingredience:


  • květy černého bezu (celé vrchlíky květu s kouskem stonku)
  • mléko nebo pivo
  • vejce
  • hladká mouka
  • sůl
  • olej

Květy bezu upoutávají pozornost hmyzu, proto je na chvíli namočíme do osolené vody, aby z nich vyplaval hmyz. Květy ještě propláchneme ve vodě a protřepáním usušíme. Nyní si připravíme těstíčko z mléka, popřípadě piva, vajec a mouky a dochutíme solí. Květ chytneme za stopku, namočíme v těstíčku a osmažíme na rozpáleném oleji.Jako přílohu doporučujeme brambory s tatarkou. Tento recept pochází z Krkonoš, kde se černý bez používá nejen jako léčebný prostředek, ale i z důvodu zpestření stravy.

TIP: Stejným způsobem se mohou smažit i květy akátu.

Bon apetit!
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala