www.relaxuj.cz
>
>

Sirup z bezu černého

, , článek
Nechte se omámit příjemnou bezovou vůní a připravte si snadno a rychle bezinkovou šťávu. Oceníte ji nejen v horkých letních dnech, ale i při zimním nachlazení.
K oblíbeným
reklama

Ingredience:


  • 32 květů černého bezu
  • 4 l vody
  • 16 dkg kyseliny citrónové nebo šťáva z pěti citrónů
  • 4 kg cukru krupice

Čerstvě natrhané květy s co nejkratší zelenou stopkou na chvíli rozložíme na novinách, čímž je zbavíme hmyzu. Do převařené vody namočíme bezové květy a necháme je zde celý den. Druhý den šťávu přecedíme přes jemné plátno, přidáme do ní cukr a kyselinu citrónovou a mícháme, dokud se cukr nerozpustí. Šťávu můžeme chvíli povařit, aby se nám cukr rychleji rozpustil.Vzniklý sirup nalijeme do čistých lahví, dobře zazátkujeme a uskladníme v chladnu.

TIP: Udělejte si bezinkovou limonádu smícháním sirupu s minerálkou.

TIP: Bezinkový sirup se doporučuje při nachlazení, kdy se pije s vodou nebo se přidává do čaje.

Příště vám nabídneme recept na bezový med.
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala