Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

S Vodafonem na cestách III. - jak správně na roaming?

3.7.2006, PR článek , článek
Taky si už děláte plány na léto? Svého miláčka – mobilní telefon – samozřejmě nemůžete nechat doma, ale nevíte, jak na roaming? Žádný strach! Se zlatým roamingovým sedmerem a nabídkou Vodafonu je cestování s mobilem hračka!
Se službou Vodafone World nemusíte studovat složité ceníky zahraničních operátorů. Celý svět jsme rozdělili do tří základních cenových zón, v rámci kterých máte garantované ceny za příchozí i odchozí volání a SMS, ať voláte s jakýmkoli operátorem v jakékoli zemi. A navíc, když voláte v rámci některé z jeho 40 partnerských sítí, máte 15% slevu na odchozí hovory.

Ceny roamingu jsou stejné pro tarifní i netarifní a neplatí se žádné sestavovací poplatky. Cestujte v pohodě s roamingovou službou Vodafone World! Více informací na www.vodafone.cz v sekci Služby. Ceny jsou uvedeny bez DPH.Ať už voláte s jakýmkoli operátorem, zapamatujte si zlaté roamingové sedmero:


1. Aktivujte si ROAMING ještě před odjezdem


Nezapomeňte si roaming aktivovat, abyste i v průběhu dovolené mohli být v kontaktu s rodinou a přáteli.


2. Vyberte si nejvýhodnějšího roamingového partnera již doma


Než opustíte Českou republiku, informujte se o cenách, poplatcích a službách roamingových partnerů a vyberte si toho nejvhodnějšího.


3. Nastavte si manuálně nejvýhodnější síť


Po překročení hranic si manuálně nastavte síť vybraného roamingového partnera.


4. Využívejte SMS zprávy


SMS zprávy jsou nejvýhodnější komunikace ze zahraničí, jsou daleko levnější než minuta hovoru.


5. Pozor na příchozí hovory


Uvědomte si, že v zahraničí platíte také za příchozí hovory.


6. Hlasová schránka – zbytečný luxus?


Je pro vás důležité mít aktivovanou hlasovou schránku? Za výběr hlasových zpráv totiž platíte daleko více než v Čechách. Úplně nejvýhodnější je ji vypnout.


7. Dovolená v příhraničních oblastech ČR se může prodražit


Pokud trávíte dovolenou v příhraničních oblastech ČR, raději si manuálně nastavte síť svého českého operátora. Někteří zahraniční operátoři mají na našem území velice silný signál, který nahradí signál vašeho vlastního operátora. A vy se o tom zpravidla dozvíte až z faktury.


Magazín Relaxuj ve spolupráci se společností Vodafone připravil soutěž o mobilní Vodafone live! telefon Motorola SLVR L7 v hodnotě 5.577,- Kč, který má specialní tlačítko pro rychlý a snadný vstup na portál Vodafone live!. Pro získání ceny stačí odpovědět na pár otázek a mít trochu štěstí při losování :)

Než začnete odpovídat na otázky, je nutné se přihlásit, případně registrovat. V případě výhry vás budeme kontaktovat mailem. Výsledky zveřejníme 8. července.

V dalším článku se dozvíte, jak správně pečovat o svého mobilního miláčka v létě. Vše, co vás o roamingu zajímá najdete na www.vodafone.cz.