www.relaxuj.cz
>
>

Rosický hvězdou, Koller smolařem

, , článek
Vítězství nad Spojenými státy bylo pro české reprezentanty považováno za nutnost. Že vyhrají svěřenci Karla Brücknera o tři góly čekali jen největší optimisté.
K oblíbeným
reklama
Ani vysoký náskok nad soupeřem nepřivodil českým fanouškům úplnou radost. Pocit štěstí potlačilo svalové zranění Jana Kollera. Zatím není jasné, jestli se obří kanonýr na hřišti ještě objeví.


Socceroos si nechali to nejlepší na konec


Ještě než Češi v Gelsenkirchenu za zvuků národních hymen nastoupili společně se soupeřem z USA na hřiště, sledovali diváci na turnaji zatím asi nejnapínavější duel. Japonci drželi nad Austrálii jednogólový náskok až do 84. minuty. Tým z jižní polokoule, kterému se přezdívá Socceroos (ve volném překladu fotbaloví klokani), však dvěma trefami Tima Cahilla skóre otočil. Aloisi pak v 92. minutě vstřelil první gól na turnaji v nastaveném čase a pečetil australskou výhru 3:1.


Mozartova symfonie - dva góly, jedno břevno


České vítězství se urodilo již 5. minutě, když Koller zakončil Grygerův centr. Pak už na hřišti úřadoval fotbalový Mozart neboli Tomáš Rosický. Šestadvacetiletý záložník nejprve v 36. minutě prostřelil dělovkou z pozice před hranicí velkého vápna vše, co mu stálo v cestě. Ve druhé půli nejprve orazítkoval břevno Kellerovy branky. Po Nedvědově výzvě již nezaváhal a pověstnou „šajtlí“ dodal výsledku konečnou podobu 3:0.


Koller se zranil, naděje žije


Vadou na kráse bylo pro Čechy již zmiňované Kollerovo zranění. Střelec úvodního gólu si před přestávkou poranil stehenní sval. Zranění Jana Kollera mrzí o to více, že útočník těsně před mistrovstvím úspěšně ukončil rekonvalescenci po přetržení křížových vazů. Fotka Kollera v bolestech a na nosítkách obletěla svět. Naděje na další střelecké kousky čerstvé posily Monaca na německém mistrovství je však stále živá. "Existuje šance, že bych si mohl ještě zahrát," uvedl Jan Koller bezprostředně po důkladném lékařském vyšetření.


Český tým si získal respekt


"Jsem velmi nespokojený s naším startem, soupeř využil všech chyb, kterých jsme se dopustili," hodnotil úvodní počin Spojených států na šampionátu kouč Bruce Arena. Vysokou výhrou si český tým získal ve světě nebývalý respekt. Italský sportovní server La Gazzetta dello Sport napsal doslova "Z České republiky jde strach". Podle polského deníku Rzeczpospolita naše reprezentace výhrou nad USA potvrdila, že patří k favoritům turnaje.


"Spiknutí" proti gólmanovi Ghany


Po České republice se ve skupině E nenechala zahanbit ani Itálie. Squadra azzurra se ujala před poločasem vedení zásluhou Pirla. Agilní Ghana se pokoušela o vyrovnání. V klíčovém momentu však fotbalisté v bílých dresech urobili několik chyb v řadě a soupeři tak umožnili pojištění tříbodového zisku. Když Iaquinta zvyšoval na 2:0 vypadalo to, jako by hrálo jedenadvacet mužů proti ghanskému gólmanovi.


Pondělní výsledky:


Austrálie - Japonsko 3:1 (84. a 89. Cahill, 92. Aloisi - 25. Nakamura)
Česká republika - USA 3:0 (36. a 76. Rosický, 5. Koller)
Itálie - Ghana 2:0 (40. Pirlo, 83. Iaquinta)

Ve spolupráci s www.scudetto.cz
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala