www.relaxuj.cz
>

Protistresová hračička - inteligentní plastelína

Protistresová hračička - inteligentní plastelína
, , článek
Inteligentní plastelína je zábavná hmota, kterou je radost žmoulat v ruce, měnit její tvar, natahovat ji, roztahovat do placky, koulet, válet, ale také třeba trhat. Věřte, že funguje i jako dokonalý zabiják nervového vypětí.
K oblíbeným
reklama
Já osobně příliš nevěřím na antistresové čaje, povzbuzující energetické nápoje nebo na uklidňující žvýkání. Nedávno, když jsem se připravoval na důležitou zkoušku, mi kamarád půjčil "inteligentní plastelínu"...


Nový rozměr plastelíny


Do zkouškovým stresem roztřesených rukou beru modrou osmdesáti gramovou hrudku, jež se jeví jako slizká hmota konzistencí připomínající modelínu ze školky. Prvotní obava z potřísnění rukou a oděvu mastným slizem se nepotvrdila, je to jako s plazy – klamavý zrak nám říká, že to jsou slizouni, ale hmat nás přesvědčuje o opaku. A navíc – v případě plastelíny - na rukou neulpívá mastný pocit. Plastelína neustále svádí k mačkání, modelování, válení, natahování a podněcuje kreativitu jedince. Takové vlastnosti má každá podobná hmota, avšak inteligentní plastelínu vyrobenou na silikonovém základě odlišuje několik překvapujících fyzikálních vlastností, které bych bez přečtení instrukcí sám neobjevil.


Cokoliv chcete


Plastelína je díky svojí konzistenci velmi podmanivá - nedovoluje člověku nechat ji v klidu. Když ji zrovna nemačkám v ruce, tak válím menší kuličky, které fungují jako známé „hopíky“ a perfektně skáčou. Další zajímavá vlastnost této bezvadné hmoty je možnost roztrhnout ji na několik částí. Ale pozor, trh je třeba udělat velmi rychle, takže ať někomu nevyrazíte zuby. Jakmile přiložíte kousky plastelíny k sobě, opět se dokonale scelí. Na druhou stranu, kdo by čekal, že s inteligentní plastelínou bude moci modelovat chobotnice z druhého patra, bude zklamán, protože v pokojové teplotě nemá plastelína ideální tvarovou paměť, tudíž se vlivem gravitační síly rozpustí do původního „patvaru“. Pokud se plastelína ušpiní nebo na ní ulpí mechanické nečistoty, je prý nejjednodušší ji zmrazit, pak nastrouhat a nečistoty vybrat.
Fantazii se meze nekladou


Mimo jiné se dá plastelína rozbít například kladivem na malé kousky nebo trhat jako papír. Empirickou zkušenost však nemám, tak odkazuji na web s podrobnějšími informacemi, kde naleznete i cenové parametry tohoto ubíječe nudy a stresu.
Stress killer


Základní provedení plastelíny, kterým jsem se uklidňoval před zkouškou, bohatě kompenzuje různé podpůrné prostředky jako je káva, cigarety nebo žvýkačky. Pokud vám však nestačí pouhá silikonová hmota a máte rádi efekty, existují různé barevné příměsi, které lze dokonce objednat dle vašeho přání. Nejvíce mě asi zaujal teplocitlivý model, který mění barvu podle teploty přiloženého předmětu a magnetická plastelína, jež je přitahována magnetem a tak otvírá prostor dalším kreativním hrátkám.Hrátkami s inteligentní plastelínou si procvičíte svaly od předloktí až po konečky prstů, což jistě ocení zejména ztuhlé ruce vykonávající stále tytéž pohyby po klávesnici.


Pouze pro (ne)dospělé


Co by vás mohlo zajímat, je absolutní zdravotní nezávadnost výrobku posvěcená Evropskou unií. Přesto je třeba dávat pozor na malé děti aby Inteligentní plastelínu nepolykaly, hrozí nebezpečí zadušení. Ale ruku na srdce, až si plastelínu vyzkoušíte, dětem ji stejně nepůjčíte a stane se hitem ve vašem zaměstnání a mezi přáteli.


O Inteligentní plastelínu můžete soutěžit zde.


Foto: http://www.plastelina.cz/
Titulní foto: Piotr Przeszlo
reklama
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek