www.relaxuj.cz
>

Procházka v dešti nemusí být za trest

Procházka v dešti nemusí být za trest
, , článek
Skoro nikdo nemá rád déšť. A pokud v tom dešti musí ještě ven, kam by ani psa nevyhnal, je to ještě horší. Opravdu je ale důvod nenávidět déšť? Myslíte, že si člověk nemůže zamilovat "procházku v dešti"?
reklama
Procházky jsou oblíbenou činností mnoha lidí. Člověk si při nich může pročistit hlavu, udělat v rámci možností i něco pro svou kondici a zdravotní stav (pokud si tedy pro procházku nezvolí průmyslovou zónu, kde tato činnost může být do značné míry kontraproduktivní). Někdo se rád prochází sám, někdo zase ve dvojici nebo jiném vyšším počtu lidí, ale ať tak či onak, drtivá většina lidí si k tomu zvolí pokud možno pěkné počasí. Ale co když prší? Zůstanete snad kvůli tomu doma?


Kapky vody na pavučině

klikněte pro zvětšeníAsi vás moc neláká možnost chladu a mokra a věřím, že takových lidí bude hodně. Přesto si jistě sami vzpomenete, kdy déšť uvítáte a budete za něj hodně rádi. Například taková dlouhá dešťová sprška při usínání, kdy kapky deště ťukají na parapet, vše hezky šumí, to je úplná lahoda. Jenže to je člověk zavrtaný v teple v posteli pod peřinou a kolem něj je příjemný chladný a čerstvý vzduch. To ale přece vůbec neznamená, že si něco podobného nemůžete vychutnat i v reálu venku, i když to může znít pro některé dost bláznivě.


Kapky vody

klikněte pro zvětšeníCo se tak zkusit přemoci a až příště bude pršet, budete mít volný čas a budete chtít strávit jej trochu aktivněji než sezením u televize, internetu nebo něčím podobným, vyrazit i za deště ven? Stačí vzít deštník, aspoň trochu se teple obléct (v brzkém jaru nebo pozdním podzimu se mohou hodit i rukavice), ideálně si vzít nějaké odolnější boty a hurá ven do nejbližšího lesa nebo parku, pokud je po ruce.


Mokrý lopuch

klikněte pro zvětšeníMísto na parapet budou kapky bubnovat na váš deštník, pláštěnku bych jako dokonalého zabijáka atmosféry nedoporučoval. Zvuk je to hodně podobný a stejně tak uklidňující, jako když se snažíte usnout. Vše je doprovázeno příjemným šuměním kapek na listech okolních stromů a výhodou je také to, že tu v podstatě nikdy nikoho nepotkáte. Kdo by taky v dešti chodil ven, že? Pokud chce člověk relaxovat, psychicky si odpočinout nebo naopak nad něčím popřemýšlet, procházka v dešti a příjemném klidu rozhodně pomůže. Vždyť se jen podívejte, kolik je na YouTube relaxačních videí, které jsou jen zvukovou kulisou deště nebo bouřek a hrají třeba 8 nebo 10 hodin v kuse.


Kaluž

klikněte pro zvětšeníMožná pro okolí budete působit divně, protože v počasí, kdy by ani psa nevyhnal, do něj polezete dobrovolně. Možná i trochu promoknete a budete nakonec sušit některé věci (nejčastěji boty a kalhoty), přesto to za ten relax stojí. Vyzkoušejte a možná si to také zamilujete. A kdo chce cítit přírodu ještě více, může zahodit i ten deštník. To ale raději dělejte jen v létě, abyste nenastydli. A pokud už člověk zmokne a je mu zima, osobně se mi osvědčila strategie dát si hned po chladném promoknutí středně teplou sprchu pro zahřátí.


Lesní divočina

klikněte pro zvětšení
Nejnovější články
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře