www.relaxuj.cz
>

Procházka v dešti nemusí být za trest

Procházka v dešti nemusí být za trest
, , článek
Skoro nikdo nemá rád déšť. A pokud v tom dešti musí ještě ven, kam by ani psa nevyhnal, je to ještě horší. Opravdu je ale důvod nenávidět déšť? Myslíte, že si člověk nemůže zamilovat "procházku v dešti"?
K oblíbeným
reklama
Procházky jsou oblíbenou činností mnoha lidí. Člověk si při nich může pročistit hlavu, udělat v rámci možností i něco pro svou kondici a zdravotní stav (pokud si tedy pro procházku nezvolí průmyslovou zónu, kde tato činnost může být do značné míry kontraproduktivní). Někdo se rád prochází sám, někdo zase ve dvojici nebo jiném vyšším počtu lidí, ale ať tak či onak, drtivá většina lidí si k tomu zvolí pokud možno pěkné počasí. Ale co když prší? Zůstanete snad kvůli tomu doma?


Kapky vody na pavučině

klikněte pro zvětšeníAsi vás moc neláká možnost chladu a mokra a věřím, že takových lidí bude hodně. Přesto si jistě sami vzpomenete, kdy déšť uvítáte a budete za něj hodně rádi. Například taková dlouhá dešťová sprška při usínání, kdy kapky deště ťukají na parapet, vše hezky šumí, to je úplná lahoda. Jenže to je člověk zavrtaný v teple v posteli pod peřinou a kolem něj je příjemný chladný a čerstvý vzduch. To ale přece vůbec neznamená, že si něco podobného nemůžete vychutnat i v reálu venku, i když to může znít pro některé dost bláznivě.


Kapky vody

klikněte pro zvětšeníCo se tak zkusit přemoci a až příště bude pršet, budete mít volný čas a budete chtít strávit jej trochu aktivněji než sezením u televize, internetu nebo něčím podobným, vyrazit i za deště ven? Stačí vzít deštník, aspoň trochu se teple obléct (v brzkém jaru nebo pozdním podzimu se mohou hodit i rukavice), ideálně si vzít nějaké odolnější boty a hurá ven do nejbližšího lesa nebo parku, pokud je po ruce.


Mokrý lopuch

klikněte pro zvětšeníMísto na parapet budou kapky bubnovat na váš deštník, pláštěnku bych jako dokonalého zabijáka atmosféry nedoporučoval. Zvuk je to hodně podobný a stejně tak uklidňující, jako když se snažíte usnout. Vše je doprovázeno příjemným šuměním kapek na listech okolních stromů a výhodou je také to, že tu v podstatě nikdy nikoho nepotkáte. Kdo by taky v dešti chodil ven, že? Pokud chce člověk relaxovat, psychicky si odpočinout nebo naopak nad něčím popřemýšlet, procházka v dešti a příjemném klidu rozhodně pomůže. Vždyť se jen podívejte, kolik je na YouTube relaxačních videí, které jsou jen zvukovou kulisou deště nebo bouřek a hrají třeba 8 nebo 10 hodin v kuse.


Kaluž

klikněte pro zvětšeníMožná pro okolí budete působit divně, protože v počasí, kdy by ani psa nevyhnal, do něj polezete dobrovolně. Možná i trochu promoknete a budete nakonec sušit některé věci (nejčastěji boty a kalhoty), přesto to za ten relax stojí. Vyzkoušejte a možná si to také zamilujete. A kdo chce cítit přírodu ještě více, může zahodit i ten deštník. To ale raději dělejte jen v létě, abyste nenastydli. A pokud už člověk zmokne a je mu zima, osobně se mi osvědčila strategie dát si hned po chladném promoknutí středně teplou sprchu pro zahřátí.


Lesní divočina

klikněte pro zvětšení
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala