www.relaxuj.cz
>

Procházka v dešti nemusí být za trest

Procházka v dešti nemusí být za trest
, , článek
Skoro nikdo nemá rád déšť. A pokud v tom dešti musí ještě ven, kam by ani psa nevyhnal, je to ještě horší. Opravdu je ale důvod nenávidět déšť? Myslíte, že si člověk nemůže zamilovat "procházku v dešti"?
K oblíbeným
reklama
Procházky jsou oblíbenou činností mnoha lidí. Člověk si při nich může pročistit hlavu, udělat v rámci možností i něco pro svou kondici a zdravotní stav (pokud si tedy pro procházku nezvolí průmyslovou zónu, kde tato činnost může být do značné míry kontraproduktivní). Někdo se rád prochází sám, někdo zase ve dvojici nebo jiném vyšším počtu lidí, ale ať tak či onak, drtivá většina lidí si k tomu zvolí pokud možno pěkné počasí. Ale co když prší? Zůstanete snad kvůli tomu doma?


Kapky vody na pavučině

klikněte pro zvětšeníAsi vás moc neláká možnost chladu a mokra a věřím, že takových lidí bude hodně. Přesto si jistě sami vzpomenete, kdy déšť uvítáte a budete za něj hodně rádi. Například taková dlouhá dešťová sprška při usínání, kdy kapky deště ťukají na parapet, vše hezky šumí, to je úplná lahoda. Jenže to je člověk zavrtaný v teple v posteli pod peřinou a kolem něj je příjemný chladný a čerstvý vzduch. To ale přece vůbec neznamená, že si něco podobného nemůžete vychutnat i v reálu venku, i když to může znít pro některé dost bláznivě.


Kapky vody

klikněte pro zvětšeníCo se tak zkusit přemoci a až příště bude pršet, budete mít volný čas a budete chtít strávit jej trochu aktivněji než sezením u televize, internetu nebo něčím podobným, vyrazit i za deště ven? Stačí vzít deštník, aspoň trochu se teple obléct (v brzkém jaru nebo pozdním podzimu se mohou hodit i rukavice), ideálně si vzít nějaké odolnější boty a hurá ven do nejbližšího lesa nebo parku, pokud je po ruce.


Mokrý lopuch

klikněte pro zvětšeníMísto na parapet budou kapky bubnovat na váš deštník, pláštěnku bych jako dokonalého zabijáka atmosféry nedoporučoval. Zvuk je to hodně podobný a stejně tak uklidňující, jako když se snažíte usnout. Vše je doprovázeno příjemným šuměním kapek na listech okolních stromů a výhodou je také to, že tu v podstatě nikdy nikoho nepotkáte. Kdo by taky v dešti chodil ven, že? Pokud chce člověk relaxovat, psychicky si odpočinout nebo naopak nad něčím popřemýšlet, procházka v dešti a příjemném klidu rozhodně pomůže. Vždyť se jen podívejte, kolik je na YouTube relaxačních videí, které jsou jen zvukovou kulisou deště nebo bouřek a hrají třeba 8 nebo 10 hodin v kuse.


Kaluž

klikněte pro zvětšeníMožná pro okolí budete působit divně, protože v počasí, kdy by ani psa nevyhnal, do něj polezete dobrovolně. Možná i trochu promoknete a budete nakonec sušit některé věci (nejčastěji boty a kalhoty), přesto to za ten relax stojí. Vyzkoušejte a možná si to také zamilujete. A kdo chce cítit přírodu ještě více, může zahodit i ten deštník. To ale raději dělejte jen v létě, abyste nenastydli. A pokud už člověk zmokne a je mu zima, osobně se mi osvědčila strategie dát si hned po chladném promoknutí středně teplou sprchu pro zahřátí.


Lesní divočina

klikněte pro zvětšení
Nejnovější články
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala
Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí
Posilujete a bojíte se toho, že když na chvíli přestanete, veškerá snaha přijde vniveč? Vědci tvrdí, že známé pořekadlo "use it or lose it" zas tak úplně neplatí a opětovné posilování bude jednodušší, než by se mohlo zdát.
27.2.2019, článek, Milan Šurkala