www.relaxuj.cz
>
>

Proč a jak třídit odpady II.

, , článek
Také se vám stalo, že bezmocně stojíte před barevnými kontejnery a nevíte, kam co vyhodit? Naučte se s námi poznávat značky materiálů na obalech! :-)
K oblíbeným
reklama

Kam vyhodit který obal vám napoví značky


Každý obal je vyroben z určitého materiálu, některé i z vícera, a někdy je velmi obtížné rozpoznat, z čeho je obal vyroben. Proto jsou na obalech různé značky, které nás informují, jak máme s takovýmto obalem po použití naložit a do kterého kontejneru jej máme později vyhodit.

Zkuste si tyto značky vytisknout a třídit odpad podle nich.

A pokud váháte, kam vyhodit obal například od CDčka nebo jinou konkrétní věc, najdete na této stránce v pravém sloupci seznam nejfrekventovanějších odpadů s informacemi, jak s nimi dobře naložit.


Ve kterém kraji jsou na třídění odpadu přeborníci?


Zajímá vás, jak jsou na tom s tříděním odpadu jednotlivé kraje? Nebo kolik kilogramů odpadu vyprodukuje za rok občan vašeho kraje? Jsou to velmi zajímavé údaje, posuďte sami...

Zdroj: http://www.jaktridit.cz/
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala