www.relaxuj.cz
>
>

Pro Čechy se víkend nezdařil

, , článek
Na třetí červnový víkend nebudou čeští fotbaloví fanoušci rádi vzpomínat. Důvod k oslavám neměli ani jejich italští a francouzští kolegové.
K oblíbeným
reklama

Talenty vybavená Argentina ukázala svoji sílu


Pátek přinesl rozluštění postupové hádanky ve skupině C. Argentina nejprve uštědřila debakl 6:0 fotbalistům Srbska a Černé Hory, čímž se pasovala do role favorita šampionátu. Kouč Jose Pekerman má před každým zápasem příjemnou starost při rozhodování, koho by měl zařadit do sestavy. Zvláště mezi ofenzivními borci Argentina disponuje několika talentovanými fotbalisty světového formátu. Například Tevez a Messi se proti Srbům prosadili dokonce gólově. Výkony argentinského mužstva sleduje emotivně z tribuny i slavný Diego Maradona. Nebyl by to snad ani on, kdyby se mu nepodařilo na území Německa hřešit. Za překročení hranice povolené rychlosti byl Diego potrestán pokutou.


Ricardo a tyčky řekli Mexiku ne


Po Argentině si postup zajistili i Nizozemci. Jejich soupeř z Pobřeží slonoviny opět nezklamal svým výkonem, ale nepodařilo se mu dosáhnout alespoň bodového zisku a na po prohře 1:2 na turnaji končí. Páteční program šampionátu završila bezbranková remíza Mexika s Angolou. Mexičané si doslova vylámali zuby na gólmanovi Joaovi Ricardovi, jemuž dvakrát podala pomocnou ruku branková konstrukce. Angola uhájila čisté konto i bez vyloučeného Andreho.


Nevýrazní Portugalci jsou v osmifinále


Remíza byla příznivou zprávou pro Portugalsko, které v sobotu odpoledne nastoupilo proti Íránu. Ani ve svém druhém utkání Portugalci nepředvedli takový výkon, jaký by byl hoden vicemistrů Evropy. Decova trefa z dálky a Ronaldem proměněná penalta však svěřencům kouče Scolariho zaručily zisk tří bodů a vstupenku do osmifinále turnaje.


Afrika poprvé vítězí, naši byli u toho


První zápasy ve skupině E, které se odehrály v pondělí, pasovaly Česko a Itálii do role jasných favoritů na postup. Sobotní události však tento pohled rázně poupravily. Česká republika zastižená zdravotními problémy hráčů z útočných řad, nedokázala vzdorovat uvolněně hrajícímu soupeři z Ghany. Dvě hrubky Tomáše Ujfalušiho zaručily africkému týmu vedení i početní převahu. Ujfalušim nabídnutého pokutového kopu se Gyan, autor úvodní branky, zhostil naštěstí pro nás bez úspěchu. Zaslouží-li někdo z českého výběru za výkon proti Ghaně pochvalu, pak je to bezesporu Petr Čech. Nejlepší brankář planety výbornými zákroky zabránil debaklu Brücknerova mužstva. Proti zakončení Muntariho v 82. minutě neměl Čech šanci, výsledek tak doznal podoby 0:2. Výhra Ghany znamenala i první výhru pro Afriku na šampionátu.


Oslabení Američané hrdě bojovali


Italové se proti USA ujali vedení zásluhou Gilardina. Radost modrých trvala necelých pět minut. Zaccardův vlastní gól srovnal skóre na 1:1. Ještě do konce poločasu vyloučil sudí Larrionda za hrubé fauly De Rossiho a Mastroeniho. Protivníka a spoluhráče následoval těsně po přestávce Pope a Itálie tak získala početní převahu jednoho muže. Oslabení probudilo Američany k bojovnému výkonu. Šance se urodily na obou stranách, přesto skóre 1:1 zůstalo nezměněno.


Adriano slavil narození syna


Neděle na šampionátu začala bezbrankovou remízou mezi Japonskem a Chorvatskem. Obě mužstva získala ve skupině F první bod. V postupových nadějích je udržela výhra Brazílie nad Austrálií. Brazilci v souboji s protinožci nenadchli. Australané měli dokonce za stavu 1:0 několik šancí na vyrovnání. Osud zápasu vzal do svých rukou, respektive nohou, v poslední minutě střídající Fred. Míč, který se k němu odrazil od tyče, dokopl bez větších potíží do prázdné branky. Oslava gólu však nebyla tak bouřlivá v případě prvně skórujícího Adriana. Adriano totiž předvedl klasickou kolébku na počest čerstvě narozeného synka.


Francouzské trápení trvá


Velké trápení zažívá na mistrovství Francie. „Galský kohout“ nedokázal v rámci světového turnaje skórovat od vyhraného finále s Brazílií v roce 1998. Dlouhou sérii ukončil až v nedělním souboji s Koreou v 8. minutě Henry. Francie dokázala usměrnit míč za brankovou čáru ještě jednou. Vieirův zásah zneškodnil gólman Lee Woon Jae až za lajnou, toho si však chybně nevšiml rozhodčí Archundia a nechal beze změny skóre pokračovat ve hře. V 81. minutě se Korea zásluhou Parka dočkala vyrovnaní a upevnila si pozici v čele tabulky. Korejci pokračují v trápení favoritů. Na minulém mistrovství představovali Asiaté neporazitelného soupeře pro Portugalsko, Itálii a Španělsko.


Hráči Toga nechtěli hrát


O vzruch se postarali fotbalisté Toga. Spory kolem vyplacení odměn za šampionát ještě nedospěly ke kompromisu a hráči se rozhodli pro stávku. Odmítli odletět k zápasu se Švýcarskem. Nakonec je přemluvil až přivolaný delegát FIFA. Togo se utká se Švýcarskem již dnes a díky remíze Francie s Koreou si stále udržuje naději na postup.


Páteční výsledky:
Argentina – Srbsko a Černá Hora 6:0 (6. a 41. Rodriguez, 31. Cambiasso, 78. Crespo, 84. Tevez, 88. Messi)
Nizozemí – Pobřeží slonoviny 2:1 (23. van Persie, 27. van Nistelrooij – 38. Kone)
Mexiko – Angola 0:0

Sobotní výsledky:
Portugalsko – Írán 2:0 (63. Deco, 80. Ronaldo z penalty)
Česká republika – Ghana 0:2 (2. Gyan, 82. Muntari)
Itálie – USA (22. Gilardino – 27. Zaccardo vlastní)

Nedělní výsledky:
Japonsko – Chorvatsko 0:0
Brazílie – Austrálie 2:0 (49. Adriano, 90. Fred)
Francie – Korea 1:1 (9. Henry – 81. Park)

Ve spolupráci s www.scudetto.cz
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala