www.relaxuj.cz
>
>

Pro Čechy byl víkend tichem před bouří

, , článek
Akce, která zpomaluje chod burzovních trhů, a naopak zvyšuje tržby producentů piva, byla zahájena!
K oblíbeným
reklama
Jako poslední do Německa, které šampionát pořádá, dorazil v pátek ukrajinský výběr. Kromě dvou utkání nabídl 9. červen fotbalovým divákům i prožitek zahajovacího ceremoniálu. Víkend již patřil pouze soubojům na zeleném trávníku.


Ceremoniál s králem fotbalu i královnou modelingu


Zahajovací ceremoniál se Němcům povedl. Trval snesitelnou půl hodinu. Tím ceremoniál předčil například zahajovací akce olympijských her, které často trvají celý večer. Akrobatické kousky, světelné efekty a řada proslovů však dokáží vyvolat divákovo nadšení pouze na krátkou dobu. V tomto směru nabídli němečtí hostitelé přijatelnou dávku ceremonie. Hlavními hvězdami na mnichovském stadiónu se stali německá modelka Claudia Schiffer, brazilský fotbalista Pelé a trofej pro vítěze. Pelé se na stadiónu sešel s dalšími více než sto padesáti žijícími mistry světa.

U zahájení bohužel chyběl například rebel Diego Armando Maradona z Argentiny. „Nepřijel jsem do Německa, abych se setkal s Pelém nebo s Beckenbauerem, ale proto, abych si užil dobrý fotbal,“ vysvětlil Maradona novinářům svoji absenci. Kulturní náplň zahájení mistrovství obstarala přehlídka bavorských zvyků, krojů a umění. Zazněla i hymna šampionátu v podání Herberta Grönemeyera a dvojice z Mali, která si říká Amadou et Mariam.


První gól – rychlý a krásný


V první hrací den porazilo domácí Německo Kostariku 4:2 a Ekvádor Polsko 2:0. Šest branek v úvodním zápase mistrovství světa není obvyklým jevem. Premiérový gól letošního šampionátu padl již v šesté minutě a bez nadsázky můžeme říci, že patřil do výstavní síně fotbalu. Lahmova střela z pozice v rohu velkého vápna doplachtila až do rohu branky gólmana Porrase. Do bojů o titul krále střelců rázně promluvil Němec Miroslav Klose a Kostaričan Paulo Wanchope. Oba zaznamenali v úvodním duelu po dvou brankách.


První vlastenec i vyloučený


V sobotu vstoupila do hry Anglie s populárním Davidem Beckhamem. Záložník, kterému se v poslední době daří spíše ve světě módy než na fotbalových stadiónech, stál u zrodu jediné branky Albionu proti Paraguaji. Beckhamův přímý kop si do vlastní branky srazil kapitán Jihoameričanů Carlos Gamarra. Paraguay působila velmi zakřiknutě, její hráči často chybovali v obraně a v ofensivní části se nedokázali výrazněji prosadit. Cesta za vítězstvím 1:0 tak byla pro Anglii poměrně snadná. Větší překážku než soupeř představovaly teplotní podmínky. Angličané vypili v horku desítky litrů vody.

Ve druhém utkání skupiny B se urodil první bezbrankový výsledek. Ten vyvolal větší radost u příznivců Trinidadu a Tobaga, kteří odehráli na finálovém turnaji premiérový zápas. Naopak pro ambiciózní Švédy bylo konečné skóre 0:0 proti soupeři dohrávajícímu po celý druhý poločas bez vyloučeného obránce Averyho Johna rozhodně zklamáním.


Maradona se v Hamburku bavil


Fotbalovou sobotu uzavřel duel Argentiny s Pobřežím slonoviny, které bylo několika experty pasováno do role černého koně turnaje. Na stadiónu v Hamburku naplnil svá slova i již zmiňovaný Maradona. Argentinec sledoval své krajany z hlediště a podle záběrů kamer se hrou skutečně bavil. Po závěrečném hvizdu belgického sudího de Bleeckereho se mohl těšit z výhry 2:1.


Skórující sprinter


Černohorský stát vyhlásil začátkem června svoji nezávislost. Na šampionátu však fotbalisté Černé Hory bojují proti soupeřům společně se Srby. Reprezentace vedená koučem Petkovićem změřila v úvodu své síly s Nizozemím. Lipský stadión v záplavě oranžových barev se dočkal jediného gólu. Jeho autorem byl Arjen Robben, který před samotným zakončením předvedl sprint zasluhující ocenění i od nejlepších světových atletů.


V politice silný hráč, na hřišti trpaslík


Ještě než v neděli nastoupil Írán proti Mexiku, odehrálo se na území Německa několik demonstrací proti prezidentovi islámské republiky, Mahmúdovi Ahmadínežádovi. Státník vyvolává v západním světě obavy zejména svým nenávistným postojem vůči Izraeli a zápalem pro technologie umožňující vývoj jaderných zbraní. Fotbalisté Íránu však u soupeřů příliš emocí nevyvolávají. Íránci nezvládli poslední čtvrthodinu zápasu a středoamerickému soupeři podlehli 1:3. Hvězdou utkání byl autor dvou gólů Omar Bravo.


Na hřišti zněla jen portugalština


Závěr víkendu připravil pro nestranného fotbalového diváka menší zklamání. Mužstvo útočné pověsti, Portugalsko, nastoupilo proti reprezentaci země, jež byla ve své historii portugalskou kolonií. Angola po chybě jednoho ze svých obránců darovala soupeři vedení již ve třetí minutě. Pauletova trefa však neměla následování. Nováček šampionátu, Angola, ani Portugalci svými výkony osazenstvo kolínského stadiónu nenadchli.


S USA pod dozorem prezidenta


Na pondělní utkání s USA se již připravují i čeští fotbalisté. Ty přijel podpořit i samotný prezident Václav Klaus. Příliš optimisticky nevypadají vyhlídky ohledně startu kanonýra Milana Baroše. Bolest v patě mu zřejmě v úvodním duelu neumožní nastoupit. Zranění se pro české fotbalisty stává v průběhu poslední přípravy noční můrou. Média jim však věnují skoro až nezdravou pozornost. Novináři straší tuzemské fanoušky téměř každým kuřím okem, které se u hráče z Brücknerova výběru objeví...


Páteční výsledky:
Německo – Kostarika 4:2 (17. a 61. Klose, 6. Lahm, 87. Frings – 12. a 73. Wanchope)
Polsko – Ekvádor 0:2 (24. Tenorio, 81. Delgado)

Sobotní výsledky:
Anglie – Paraguay 1:0 (3. Gamarra vlastní)
Trinidad a Tobago – Švédsko 0:0
Argentina – Pobřeží slonoviny 2:1 (24. Crespo, 38. Saviola - 82. Drogba)

Nedělní výsledky:
Srbsko a Černá Hora – Nizozemí 0:1 (18. Robben)
Mexiko – Írán 3:1 (28. a 76. Bravo, 79. Naelson – 36. Golmohammadí)
Angola – Portugalsko 0:1 (4. Pauleta)

Ve spolupráci s www.scudetto.cz
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala