www.relaxuj.cz
>
>

Priessnitzovy lázně: Lázeňská tradice vítězí

Priessnitzovy lázně: Lázeňská tradice vítězí
, , článek
V nejsevernějším cípu Moravy leží lázně, které díky svému léčivému klimatu předčí světové velikány jako rakouský Bad Gastein nebo americký Carlsbad. Jsou to Priessnitzovy lázně v Jeseníku, ač malé velikosti, velké významem.
K oblíbeným
reklama
V nejsevernějším cípu Moravy leží lázně, které díky svému léčivému klimatu předčí světové velikány jako rakouský Bad Gastein nebo americký Carlsbad. Jsou to Priessnitzovy lázně v Jeseníku, ač malé velikosti, velké významem.

Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví - computerovou kineziologii. Tato metoda využívá prvky klasické západní, ale i východní medicíny, a výsledkem může být i upozornění na chybný návyk stravování, špatný pitný režim, svalovou a tělesnou disbalanci.

Čekají tu na vás speciální podzimní ozdravné pobyty. Co takhle si dát ráno perličkovou koupel, po snídani turistický výlet s průvodcem, odpoledne plavání v bazénu, medovou masáž a večer relaxaci v solné jeskyni?

Milovníci aktivního pohybu si mohou pobyt okořenit turistikou napříč jesenickou přírodou, ať už na kole nebo pěšky. Opravdoví fajnšmekři jsou zváni na nordic walking. Jde o chůzi po horách s běžeckými hůlkami v kombinaci speciálních dechových cvičení na bázi jógy.

Doporučujeme navštívit lázeňský dům Priessnitz, pojmenovaný po slavném zakladateli zdejších lázní Vincenci Priessnitzovi, kde o vás bude ve všech ohledech postaráno.

Cena vybrané procedury: detoxikační bahenní zábal Fitness Wrap (1 hodina) – 965 Kč

Adresa: Priessnitzovy léčebné lázně a. s., Priessnitzova 12/299, 790 03 Jeseník
Telefon: 584 491 111
E-mail: rezervace@priessnitz.cz
Web: http://www.priessnitz.cz/

Tento článek je částí článku pro magazín Proč ne?! Hospodářských novin, který vyšel 16. listopadu 2006.
reklama
Nejnovější články
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala1 komentář
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář