2.11.2007, Vaclava Medalová Hůdová, článek

O tom, co zhruba mohou čekat maminky, které se rozhodnout pracovat i během mateřské a rodičovské dovolené, jsme si již v jednom článku povídali. Nyní jsem vyzpovídala několik maminek trochu podrobněji, abychom měli konkrétnější představu o tom, jak takové zvládání role milující matky i pracující ženy vypadá v reálu. Všechny totiž mají dítě v batolecím věku a všechny zvládají svou práci na plných sto procent.

reklama
nepracuji | od: kackule  19.11.200718:51
Za sebe musím říct, že jako nepracující matky se mě často lidé ptájí, proč nepracuji a diví se. A to mam dvouletou holčičku, žádné finanční problémy. Někdy si připadám jak ­"flákač­". Přitom musím přiznat, že bych do práce ráda, ale ne za cenu toho, že by dcera trávila většinu dne s cizí osobou. Do školky nemůže, babička pracuje.
Zajímavý by byl jistě i článek o tom, jak současná společnost tlačí na ženy, aby zvladaly vše na 100%. Některé se i vzdávají mateřství, čemuž se nedivím. Mateřství a péče o domácnost není ceněná činnost. V této oblasti se absolutně nikdo nesnaží, aby se v tomto ohledu něco změnilo.
Obdivuji ženy z tohoto článku, asi bysme měly být všechny takové. I v ženských časopisech a v novinách jsou za příklad uváděny ženy, které zvládají rodinu i práci. Rozhodně je za to nechci kritizovat, ale v poslední době mam pocit, že pouze takovýto přístup je jediný dobrý.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pohled odjinud | od: Kimmy  6.11.200716:10
Uz nekolik let zijeme mimo CR v zemi, kde je materska dovolena pouhe tri mesice ­- uhadala jsem si par dalsich mesicu neplacene, ale jinak ji o vyhodach jistoty mista po tri roky mohu nechat jen zdat. Nicmene tu mame podminky, ktere vse usnadnuji ­- snadno dostupne chuvy a pomocnice v domacnosti, velky vyber skolek a jestli ­(skolky zacinaji od 18 mesicu a nemaji to ceske omezeni o detskych sestrach do 3 let, ktere ja povazuju za zbytecne­). Za velkou prekazku povazuju v CR prave ten pristup spolecnosti ­- zena patri k detem a kdo pracuje je hned krkavci matka ­- je to zcela zcestny nazor a ja moc drzim palce vsem maminkam, ktere najdou reseni a dokazou skloubit vlastni ambice a pracovni uplatneni s materskou roli.

Kimmy
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Práce na MD | od: IvetaVodrichova  6.11.200711:47
Dobrý den,
I já jsem na MD a ještě si chodím přivydělávat jako uklizečka ve škole. Klukovi je 2,5 roku a myslím si , že nestrádá. Ráno si ho beru sebou a odpoledne hlídá táta nebo dcera.
Zbytek dne je se mnou. Poněvadž mám tři děti a všechno se nyní zdražuje, jsem ráda , že jsem tuto práci sehnala. Mám nějakou korunu navíc a práci beru jako relax.
Ivča
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.