Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Diskuze k článku: Opary. Jak na ně?
17.1.2008, Jana Schmiedtová, článek
Většina lidí se o opary nezajímá. Proč? Jednoduše proto, že jimi netrpí. A patřila jsem k nim i já. Ovšem pouze do té doby, než jsem se jedno lednového rána před dvěma lety probudila a zjistila, že virus herpes nenávratně vstoupil do mého života. Nikdo ho nezval. A byl tu! Co jsou vlastně opary? Kde se berou? A jak proti nim bojovat?
Terulaa (1) | 30.10.201411:15
Objeví se většinou, když je člověk oslabený, já jsem si tedy moc slabá nepřipadala a přitom jsem měla úplně olezlou pusu, opary se mi dělali pořád tak jsem se rozhodla to řešit, ne je jen léčit, ale nějak jim předcházet a na to se mi nejvíce osvědčilo pravidelné užívání Hlívy ústřičné 800mg, od té doby co ji beru mám od oparů celkem klid, občas se nějaký objeví, ale fakt jen vyjímečně.
Odpovědět1  0
jjjaninka | 21.1.200813:24
Dobrý den, s opary mám bohužel bohaté zkušenosti, a tak Vám zkusím něco poradit :­) Vyzkoušela jsem Zovirax i Vectavir, oba přípravky trochu zabraly, ale i když byl opar menší než bez léčby, doba léčení se nezkrátila, pak mi lékárnice poradila Cannadent ­- je to ­"olejíček­" s výtažky z cannabis a funguje skvěle. Při včasné aplikaci se opar nerozvine do takové velikosti ­(to umí i ostatní léčiva­), ale hlavně ­- opar mizí mnohem rychleji, do 3­-4 dnů je opar pryč. Cannadent opar vysuší a působí i jako desinfekce a pak už stačí rty ošetřovat balzámem na rty. Výhodou je i to, že vydrží na mnohem více použití, malé tubičky jsem vždy vypotřebovala na jediné léčení. A navíc je cena jednoho balení srovnatelná s krémy. Přeju Vám hezký konec zimy a krásné jaro bez oparů :)
Odpovědět0  0
janka007 (3) | 20.1.200817:55
Dobrý den!
Z vlastní zkušenosti mohu říci jen to, že vždy trvá dlouho, než může doktor říci, co se vám děje. Já osobně jsem měla virové napadení genitálií ­- stalo se tak z velkého oslabení imunity a stesu ­- a musela jsem obejít tři doktory, než mi ten poslední řekl, o co se jedná ­(a to jsem už měla vysoké horečky­). Při léčbě závažnějších napadení jsou většinou předepsaná antibiotika a hodně vitaminu B, ale více důležité, než léčba samotná, bude podchycení důvodu, proč se vám tak stalo. O tom je více v článku. Opary se pak ale často vracejí, a to na rtu. Pak je dobré brát pravidelně vitamin B, B­-komplex.
Odpovědět0  0
Ali | 19.1.200811:28
upozorňuji na velmi nepříjemné virové napadení očí.Potkalo mne to a mohu říci, že když člověk nevidí, má bolesti v očích ­( obou ­) a teče mu z nich neustále sekret a slzy ­( vyplachující viry­) je to záležitost nepříjemná a na 2­-3 týdny. Jak taková léčba by měla postupovat? To by mne samotnou zajímalo, já jsem vystřídala na 4 lékaře, než mi předepsali pracov. neschopnost a dvoje ATB pro rychlejší léčbu. Každopádně na opary opatrně!
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.