www.relaxuj.cz
>

Okouzlete svým večerním líčením

Okouzlete svým večerním líčením
, , článek
Chystáte se na večeři nebo večírek a chcete zapůsobit na přátele či svého milého? S přehledem se o to postará vaše správné večerní nalíčení. Nezapomeňte, že musí být výraznější než to denní. Hlavní pravidlo však zní: Zdůrazněte buď oči, nebo jen ústa, nikdy ne obojí – dojem elegantní ženy by byl rázem ten tam.
K oblíbeným
reklama

Líčení očí


Nebojte se zaexperimentovat a vytvořte si kočičí oči - linku na horním víčku protáhněte mírně směrem nahoru. Oči tak opticky zúžíte a váš pohled bude neodolatelný. Klasická je černá tužka na oči, ale jistě své okolí příjemně překvapíte bílou či červenou. Lze však použít i hnědá a béžová barva.

Dostatečná vrstva řasenky doplní váš přitažlivý pohled. Vyvarujte se však slepeným řasám. Ve vhodné je pročísnout kartáčkem na řasy. Svým očím dodejte jas pomocí stínů. Dnes jsou často vyhledávané kovové stíny v odstínech zlaté, stříbrné, modré a fialové.


Dokonalá ústa


Snad nikdo z nás se nenarodil s dokonalými rty. Buď jsou příliš plné, nebo příliš úzké. Vždy se však dá něco udělat pro to, aby právě ty vaše rtíky byly dokonalé. Tady je pár tipů.


Jak opticky zvětšit úzké rty


Na váš typ rtů nanášejte světlé odstíny rtěnek, které vám je opticky zvětší a dodají jim plnost. Konturovací tužkou nakreslete obrys rtů milimetr nad přirozenou linií vašich úst. Nesmí se to však přehnat, je důležité, aby výsledek vypadal přirozeně. Konturka by měla být o odstín světlejší než rtěnka. Vyplňte rty světlou rtěnkou, kterou nanesete štětečkem na rty. Nakonec vše pokryjte průhledným leskem na rty.


Foto: Iryna Kurhan


Tipy pro majitelky svůdných plných rtů


Nejvhodnější pro váš typ úst je nepoužívat žádné rtěnky, které by na vás vypadaly moc ostře. Doporučuji vám ovocné balzámy na rty. Do středu vašich rtů naneste výraznější nebo tmavší barvu a lesk, koutky nechte volné.


Vytvořte si oslnivý úsměv


  • Nejprve naneste na rty trochu make-upu, aby rtěnka déle vydržela
  • Poté udělejte obrys konturkou podle typu vašich rtů
  • Vyplňte prostor štětečkem se rtěnkou
  • Ústa jemně přepudrujte a znova vykreslete rtěnkou
  • Nakonec přetřete rtíky jemným leskem, který jim dodá lesk a půvab


Pečujte o své rty


Stejně jako vaše vlasy, nehty a pokožka obličeje, i rty vyžadují svou pravidelnou péči. Používání výživných vitaminových tyčinek je dnes běžná praxe. Obzvláště v zimním období je třeba chránit citlivou pokožku rtů před mrazem.


Pár posledních rad před večerem


Na večírek je vhodné sladit ústa s barvou nehtů. Rtěnku pro takovouto příležitost si proto vybírejte v barvě laku na nehty. Velice pěkné jsou takzvaná multilíčidla. Používají se zároveň jako stíny, rtěnky a zdravíčka.

Je důležité vybrat dlouhotrvající odolnou rtěnku, abyste ji nemusela obnovovat po každém jídle či pití.

A teď už nic nebrání pěkně prožitému večeru…

Titulní foto: Iryna Kurhan

Chcete vědět více informací, jak pečovat o svou pleť, ruce a nohy? Navštivte internetové stránky Yves Rocher nebo přímo kosmetický salon.
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová