www.relaxuj.cz
>

Okouzlete svým večerním líčením

Okouzlete svým večerním líčením
, , článek
Chystáte se na večeři nebo večírek a chcete zapůsobit na přátele či svého milého? S přehledem se o to postará vaše správné večerní nalíčení. Nezapomeňte, že musí být výraznější než to denní. Hlavní pravidlo však zní: Zdůrazněte buď oči, nebo jen ústa, nikdy ne obojí – dojem elegantní ženy by byl rázem ten tam.
reklama

Líčení očí


Nebojte se zaexperimentovat a vytvořte si kočičí oči - linku na horním víčku protáhněte mírně směrem nahoru. Oči tak opticky zúžíte a váš pohled bude neodolatelný. Klasická je černá tužka na oči, ale jistě své okolí příjemně překvapíte bílou či červenou. Lze však použít i hnědá a béžová barva.

Dostatečná vrstva řasenky doplní váš přitažlivý pohled. Vyvarujte se však slepeným řasám. Ve vhodné je pročísnout kartáčkem na řasy. Svým očím dodejte jas pomocí stínů. Dnes jsou často vyhledávané kovové stíny v odstínech zlaté, stříbrné, modré a fialové.


Dokonalá ústa


Snad nikdo z nás se nenarodil s dokonalými rty. Buď jsou příliš plné, nebo příliš úzké. Vždy se však dá něco udělat pro to, aby právě ty vaše rtíky byly dokonalé. Tady je pár tipů.


Jak opticky zvětšit úzké rty


Na váš typ rtů nanášejte světlé odstíny rtěnek, které vám je opticky zvětší a dodají jim plnost. Konturovací tužkou nakreslete obrys rtů milimetr nad přirozenou linií vašich úst. Nesmí se to však přehnat, je důležité, aby výsledek vypadal přirozeně. Konturka by měla být o odstín světlejší než rtěnka. Vyplňte rty světlou rtěnkou, kterou nanesete štětečkem na rty. Nakonec vše pokryjte průhledným leskem na rty.


Foto: Iryna Kurhan


Tipy pro majitelky svůdných plných rtů


Nejvhodnější pro váš typ úst je nepoužívat žádné rtěnky, které by na vás vypadaly moc ostře. Doporučuji vám ovocné balzámy na rty. Do středu vašich rtů naneste výraznější nebo tmavší barvu a lesk, koutky nechte volné.


Vytvořte si oslnivý úsměv


  • Nejprve naneste na rty trochu make-upu, aby rtěnka déle vydržela
  • Poté udělejte obrys konturkou podle typu vašich rtů
  • Vyplňte prostor štětečkem se rtěnkou
  • Ústa jemně přepudrujte a znova vykreslete rtěnkou
  • Nakonec přetřete rtíky jemným leskem, který jim dodá lesk a půvab


Pečujte o své rty


Stejně jako vaše vlasy, nehty a pokožka obličeje, i rty vyžadují svou pravidelnou péči. Používání výživných vitaminových tyčinek je dnes běžná praxe. Obzvláště v zimním období je třeba chránit citlivou pokožku rtů před mrazem.


Pár posledních rad před večerem


Na večírek je vhodné sladit ústa s barvou nehtů. Rtěnku pro takovouto příležitost si proto vybírejte v barvě laku na nehty. Velice pěkné jsou takzvaná multilíčidla. Používají se zároveň jako stíny, rtěnky a zdravíčka.

Je důležité vybrat dlouhotrvající odolnou rtěnku, abyste ji nemusela obnovovat po každém jídle či pití.

A teď už nic nebrání pěkně prožitému večeru…

Titulní foto: Iryna Kurhan

Chcete vědět více informací, jak pečovat o svou pleť, ruce a nohy? Navštivte internetové stránky Yves Rocher nebo přímo kosmetický salon.
Nejnovější články
Ze života vztahové koučky: penis na seznamce Ze života vztahové koučky: penis na seznamce
Když mi vztah víc bere než dává, odcházím. Vztahová koučka bez chlapa, no to je teda bomba Pavlíno! „Už ti dávno není dvacet, co teď budeš dělat“? Oblíbená otázka mojí mámy. Musím hledat, nic jiného mi nezbyde...
14.2.2019, článek, Pavlína Uhrinová5 komentářů
Měsíc na Bali: Canggu a Pura Tanah Lot Měsíc na Bali: Canggu a Pura Tanah Lot
Rozhodli jsme se s rodinou strávit měsíční dovolenou na Bali. Byla to naše vysněná destinace, a tak jsme si začátkem prosince sbalili kufry a vyrazili na Vánoce do tepla s vidinou měsíčního dobrodružství v tropickém ráji.
11.2.2019, článek, Jana Bártová
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala