Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Okouzlete svým večerním líčením

26.1.2007, Zuzana Chromá, článek
Chystáte se na večeři nebo večírek a chcete zapůsobit na přátele či svého milého? S přehledem se o to postará vaše správné večerní nalíčení. Nezapomeňte, že musí být výraznější než to denní. Hlavní pravidlo však zní: Zdůrazněte buď oči, nebo jen ústa, nikdy ne obojí – dojem elegantní ženy by byl rázem ten tam.

Líčení očí


Nebojte se zaexperimentovat a vytvořte si kočičí oči - linku na horním víčku protáhněte mírně směrem nahoru. Oči tak opticky zúžíte a váš pohled bude neodolatelný. Klasická je černá tužka na oči, ale jistě své okolí příjemně překvapíte bílou či červenou. Lze však použít i hnědá a béžová barva.

Dostatečná vrstva řasenky doplní váš přitažlivý pohled. Vyvarujte se však slepeným řasám. Ve vhodné je pročísnout kartáčkem na řasy. Svým očím dodejte jas pomocí stínů. Dnes jsou často vyhledávané kovové stíny v odstínech zlaté, stříbrné, modré a fialové.


Dokonalá ústa


Snad nikdo z nás se nenarodil s dokonalými rty. Buď jsou příliš plné, nebo příliš úzké. Vždy se však dá něco udělat pro to, aby právě ty vaše rtíky byly dokonalé. Tady je pár tipů.


Jak opticky zvětšit úzké rty


Na váš typ rtů nanášejte světlé odstíny rtěnek, které vám je opticky zvětší a dodají jim plnost. Konturovací tužkou nakreslete obrys rtů milimetr nad přirozenou linií vašich úst. Nesmí se to však přehnat, je důležité, aby výsledek vypadal přirozeně. Konturka by měla být o odstín světlejší než rtěnka. Vyplňte rty světlou rtěnkou, kterou nanesete štětečkem na rty. Nakonec vše pokryjte průhledným leskem na rty.


Foto: Iryna Kurhan


Tipy pro majitelky svůdných plných rtů


Nejvhodnější pro váš typ úst je nepoužívat žádné rtěnky, které by na vás vypadaly moc ostře. Doporučuji vám ovocné balzámy na rty. Do středu vašich rtů naneste výraznější nebo tmavší barvu a lesk, koutky nechte volné.


Vytvořte si oslnivý úsměv


  • Nejprve naneste na rty trochu make-upu, aby rtěnka déle vydržela
  • Poté udělejte obrys konturkou podle typu vašich rtů
  • Vyplňte prostor štětečkem se rtěnkou
  • Ústa jemně přepudrujte a znova vykreslete rtěnkou
  • Nakonec přetřete rtíky jemným leskem, který jim dodá lesk a půvab


Pečujte o své rty


Stejně jako vaše vlasy, nehty a pokožka obličeje, i rty vyžadují svou pravidelnou péči. Používání výživných vitaminových tyčinek je dnes běžná praxe. Obzvláště v zimním období je třeba chránit citlivou pokožku rtů před mrazem.


Pár posledních rad před večerem


Na večírek je vhodné sladit ústa s barvou nehtů. Rtěnku pro takovouto příležitost si proto vybírejte v barvě laku na nehty. Velice pěkné jsou takzvaná multilíčidla. Používají se zároveň jako stíny, rtěnky a zdravíčka.

Je důležité vybrat dlouhotrvající odolnou rtěnku, abyste ji nemusela obnovovat po každém jídle či pití.

A teď už nic nebrání pěkně prožitému večeru…

Titulní foto: Iryna Kurhan

Chcete vědět více informací, jak pečovat o svou pleť, ruce a nohy? Navštivte internetové stránky Yves Rocher nebo přímo kosmetický salon.