www.relaxuj.cz
>
>

Novinky na vašem talíři

, , článek
Máte někdy pocit, že se ve vašem jídelníčku opakují s železnou pravidelností těstoviny, rýže, brambory a knedlík? Je čas to změnit...
K oblíbeným
reklama
Stojíte někdy v prodejně se zdravou výživou a přemýšlíte, co to může být bulghur, jak asi chutná a co se s něj dá uvařit? Nebo jste v nějaké exotičtější restauraci ochutnali něco, co byste si rádi zkusili uvařit doma? Proč tedy nezkusit připravit jídlo z potravin jako:
  • kuskus
  • rýže – jasmínová, divoká, natural
  • cizrna
  • červená čočka
  • bulghur
  • rýžové nudle
  • kroupy
  • proso
  • pohanka
  • pšenice špalda

Některé z nich jsou velmi praktické a rychlé na přípravu – takový kuskus je uvařen za pět minut, a to ve chvíli hladu člověk ocení. Ovšem třeba přípravu luštěnin je potřeba naplánovat, protože je ideální je přes noc namočit. Některé tyto potraviny jsou zase velice zdravé a bohaté na minerály, stopové prvky a vlákninu. To vše se dočtete v sérii článku o ne zcela tradičních pokrmech.
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala