Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Není zima jako zima

24.1.2007, Zuzana Chromá, článek
Letošní počasí si s námi pěkně zahrává. Po příliš dlouhé zimě nastává období, které by se dalo nazvat celoročně aprílovým. Po pár týdnech nesnesitelného vedra k padnutí přešlo počasí přes pár dní sněhu k období jara, kdy se probouzí nejen stromy, ale i včely. A kde se poděla letošní zima?
Milé čtenářky, milí čtenáři!

Letošní počasí si s námi pěkně zahrává. Po příliš dlouhé zimě nastává období, které by se dalo nazvat celoročně aprílovým. Po pár týdnech nesnesitelného vedra k padnutí přešlo počasí přes pár dní sněhu k období jara, kdy se probouzí nejen stromy, ale i včely. A kde se poděla letošní zima? Kdo se těšil na tu správnou silvestrovskou lyžovačku, mohl tak maximálně jezdit s pekáčem na blátě nebo utratit drahý peníz za zahraniční dovolenou na umělém sněhu.

Ale jako by to našemu šprýmařskému počasí nestačilo, přiletěl k nám zcela neohlášeně a bez pozvání dokonce i orkán. Zrovna si v poklidu sedím nad článkem popisujícím, jak vydělat peníze investováním do akcií, když mé smysly upoutá – a celý dojem z článku přehluší – mohutný větrný náraz do oken.

Co se děje? Bydlím sice na větrné hůrce, ale takový větrný atak je i pro zkušeného větroně dost :-) Snažím se opět zabrat do článku, ale poklidný zážitek ze čtení je ten tam. Burácení okenic a výstražné hvízdání nebere konce. Navíc začíná i pršet.

Tak si vzpomenu na chudáky bezdomovce, jak pravidelně mrznou jeden blok opodál a zhostí se mě svíravý pocit, když si uvědomím, jak snadné je v dnešní době se dostat na ulici. Po chvíli se mi ale uleví, když zjistím, že ležím ve vyhřáté postýlce se svým miláčkem, čtu si a jsem chráněná čtyřmi bytelnými stěnami. Nepříliš povzbudivý pocit mě však nepřejde, když následujícího dne vidím ve zprávách následky orkánu Kyrill, jak jej pojmenovali naši němečtí sousedi.

Počasí však stále nemá dost. Po ranním procitnutí nevěřícně zkoumám své sněhem zapadlé auto a prokřehle sahám po metličce na sníh. To však ještě netuším, že mě večer čeká velice povzbudivá procházka nočním Brnem díky kolapsu trolejbusové dopravy. Dopraváci byli i tuto zimu sněhem velice zaskočeni.

Těchto pár momentů mi stačilo na to, abych si uvědomila, jak důležité je mít zabezpečenou nejen sebe, ale i svůj majetek, že si budu vážit své práce a můj nejdůležitější poznatek - co nejdříve zainventuji do akcií :-)