www.relaxuj.cz
>

Není zima jako zima

, , článek
Letošní počasí si s námi pěkně zahrává. Po příliš dlouhé zimě nastává období, které by se dalo nazvat celoročně aprílovým. Po pár týdnech nesnesitelného vedra k padnutí přešlo počasí přes pár dní sněhu k období jara, kdy se probouzí nejen stromy, ale i včely. A kde se poděla letošní zima?
K oblíbeným
Milé čtenářky, milí čtenáři!

Letošní počasí si s námi pěkně zahrává. Po příliš dlouhé zimě nastává období, které by se dalo nazvat celoročně aprílovým. Po pár týdnech nesnesitelného vedra k padnutí přešlo počasí přes pár dní sněhu k období jara, kdy se probouzí nejen stromy, ale i včely. A kde se poděla letošní zima? Kdo se těšil na tu správnou silvestrovskou lyžovačku, mohl tak maximálně jezdit s pekáčem na blátě nebo utratit drahý peníz za zahraniční dovolenou na umělém sněhu.

Ale jako by to našemu šprýmařskému počasí nestačilo, přiletěl k nám zcela neohlášeně a bez pozvání dokonce i orkán. Zrovna si v poklidu sedím nad článkem popisujícím, jak vydělat peníze investováním do akcií, když mé smysly upoutá – a celý dojem z článku přehluší – mohutný větrný náraz do oken.

Co se děje? Bydlím sice na větrné hůrce, ale takový větrný atak je i pro zkušeného větroně dost :-) Snažím se opět zabrat do článku, ale poklidný zážitek ze čtení je ten tam. Burácení okenic a výstražné hvízdání nebere konce. Navíc začíná i pršet.

Tak si vzpomenu na chudáky bezdomovce, jak pravidelně mrznou jeden blok opodál a zhostí se mě svíravý pocit, když si uvědomím, jak snadné je v dnešní době se dostat na ulici. Po chvíli se mi ale uleví, když zjistím, že ležím ve vyhřáté postýlce se svým miláčkem, čtu si a jsem chráněná čtyřmi bytelnými stěnami. Nepříliš povzbudivý pocit mě však nepřejde, když následujícího dne vidím ve zprávách následky orkánu Kyrill, jak jej pojmenovali naši němečtí sousedi.

Počasí však stále nemá dost. Po ranním procitnutí nevěřícně zkoumám své sněhem zapadlé auto a prokřehle sahám po metličce na sníh. To však ještě netuším, že mě večer čeká velice povzbudivá procházka nočním Brnem díky kolapsu trolejbusové dopravy. Dopraváci byli i tuto zimu sněhem velice zaskočeni.

Těchto pár momentů mi stačilo na to, abych si uvědomila, jak důležité je mít zabezpečenou nejen sebe, ale i svůj majetek, že si budu vážit své práce a můj nejdůležitější poznatek - co nejdříve zainventuji do akcií :-)
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář