www.relaxuj.cz
>

Nejstarší víno Jižní Ameriky - Semillon r. 1942

Nejstarší víno Jižní Ameriky - Semillon r. 1942
, , článek
Dnes vám představíme opravdový skvost mezi víny – nejstarší potvrzené víno z Jižní Ameriky – bílá odrůda Semillon z roku 1942. Víno, které sklízí samá zlatá ocenění nejen kvůli svému úctyhodnému věku, ale především díky své výjimečné chuti a bouquetu.
K oblíbeným
reklama
Vinařství: Lagarde-Argentina
Oblast: Mendoza
Cena ve Vinné galerii: 16 000 Kč


Lagarde Semillon 1942 Lujan de Cuyo


Víno čisté zlatožluté barvy se zeleným paprskem (zelená připomínající starou láhev). Výrazná hluboká vůně, vytrvalá se zajímavým bouquetem, kde vynikají sladká čokoláda, lahůdková a jemná, káva, lískový ořech, vlašský ořech, karamelový bonbon a jen na okamžik se objeví aroma, které nám připomene med a vlhkou hlínu. Výrazná chuťová struktura. Suchá téměř absolutně, trvalá na jazyku, zdvořilá, s výrazným nárůstem podílu alkoholu. Vyniká elegantní oxidací díky padesátiletému uchovávání v jedinečném dubovém sudu. Podíl alkoholu je patnáct procent.


Historie nálezu vína


Když v roce 1975 přebírala rodina Pescarmona vinařství Lagarde, byla objevena jedna zajímavá a podivuhodná věc - sud s 1 800 litry Semillonu z roku 1942. V Mendoze bylo tehdy obvyklé míchat červené víno s pěti procenty vína bílého za účelem získání lepší barvy a stability.

Vinařství Lagarde se těmito pravidly řídilo a míchalo směs v poměru devadesát pět procent červeného Malbec ke pěti procentům Semillonu. Proto se tedy Semillon, užívaný tehdy jako jakési „koření“, dochoval v takovém množství.Semillon z roku 1942, původem z Lujan de Cuyo na horním toku řeky Mendoza, byl padesát let uchováván v dřevěných sudech Nancy, čímž získal chuť podobnou typickému španělskému Jerez. Má eleganci, která odpovídá jeho věku, ale neztratil vitalitu a mladou chuť. Má vynikající vytrvalé aroma, výraznou a čistou žlutou barvu, bohatou a plnou chuť s výjimečnou strukturou. Každá láhev této limitované šarže Semillonu 1942 uchovává více než půl století vinařské tradice.


Víno se zlatou tradicí


Toto vynikající víno bylo v roce 1990 stočeno do lahví a od té doby se již zúčastnilo různých mezinárodních soutěží. Padesát let poté, co byl vyroben, Semillon získal zlatou medaili na prestižní mezinárodní soutěži vín v Kanadě (1992). V roce 1997 na mezinárodní soutěži
Vinoforum v Prešově (Slovensko) získal dokonalé ohodnocení: 0 bodů proti. V dnešních dobách je řazen mezi nejprestižnější položky pro sběratele vína z celého světa a dostal se na nejvyhlášenější dražby v Paříži, Londýně a New Yorku. V Argentině se stal rekordmanem v počtu získaných ocenění.

Toto víno je klasifikováno Fedorem Malíkem (Slovensko), Marií Isabele Mijerese, Jose Antonio Saez Illoresem a Garcii Pelayem (Španělsko), Lilian Westonovou (Anglie), Rafaelem Anselmanem (Německo), Badouinem Havauxem (Belgie), Johnem Savii (Anglie), Paulem Billeau (Francie) a Mario Puchuu (Argentina).

www.vinnagalerie.cz
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová