Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Nechte se rozmazlovat v růžích

22.8.2008, Vladimíra Bohatová, článek
Narozeniny, svátek nebo dárek k Vánocům? Když vaše drahá polovička neví, jak a čím vás obdarovat, poraďte jí alpskou růži - hotelový ráj s římskými lázněmi, bazény, několika druhy saun, fitness centrem, výukou golfu na elektronických trenažérech a kosmetické balíčky.
Čtyřhvězdičkový hotel Alpenrose najdete v rakouském městě Lermoos, a pokud chcete vědět, jak vypadá alpská růže, vězte, že s královnou květin nemá nic podobného. Je to drobná růžová květina, pěnišník, který zdobí alpské louky. Nejlepší odpočinek se vždy skládá z malých radostí, klidu a v přátelské atmosféře. Právě do takové fyzické a duševní relaxace vás nyní zveme.


Malí jsou zde vítáni


Když majitel onoho rodinného hotelu Ernst Mayer začínal v roce 1992 budovat svůj ráj, přemýšlel, jak zabavit děti, když my ženy si chceme vychutnat odpočinek - a tak v alpské růži na úpatí Zugspitze vyrostla mimo jiné obří ozvučená skluzavka přes pět podlaží nebo dvanáct metrů vysoká horolezecká stěna pro jinak nudící se teenagery. Nezapomnělo se tady ani nejmenší. Vybrat si můžete z pětadvaceti luxusních rodinných apartmánů o velikosti šedesát až sto čtverečních metrů. Všechny jsou velkoryse a skvěle vybavené, v koupelnách jsou zabudovány dětské vaničky a ve většině pokojů najdete i soukromou saunu, vířivku či vodní lůžko. Máte s sebou i rodinného mazlíčka? Nevadí, protože samozřejmostí jsou i pelíšky pro psíka nebo kočku.

Nová dětská jídelna s dětskými a zážitkovými motivy by měla ještě zvýšit chuť na prázdniny á la Alpenrose, stejně jako nové dětské hlídací prostory: odpočinková a spací zóna, země snů pro nejmenší děti. Celkem se nyní v Alpenrose stará o děti dvanáct vyškolených dětských vychovatelek se specializací na čtyři věkové kategorie (Baby-Club, Mini-Club, Maxi-Club a Klub dobrodruhů) a to denně od osmi hodin až do deváté večerní.

Co vše mají děti k dispozici? Jedinečnou Zemi pirátů s písčitou pláží, skluzavkami, pirátskou lodí a dětskou řekou. Vchod dětského království hlídá – kdo jiný než pirát z Karibiku. Skoro to svádí sáhnout si, zda to není opravdický Johny Deep. Tady jsou „páni moří“ ve svém živlu – anebo se to učí ve Fredově Plavecké akademii. Tělocvična, divadlo, kino a hala na gokart, lezecká stěna, zařízení na softplay, skákací hrad, obří pětipatrová skluzavka, biliár, stolní fotbálek, počítačové hry a internet zabaví na celý den malé caparty i pubertální mládež. Dětské kurzy plavání, jízda na ponících, kouzelník, dětské módní přehlídky, muzikál a dětská diskotéka nedají prostor nudě.

Další kapitoly úspěšné story Alpenrose pokračují „Plnou parou vpřed“ na nové kryté dráze na go-kartu, nové je i Smileyplexx divadlo a kino, vybavené dolby systémem a nejmodernějšími technickými vymoženostmi.


Vezměte s sebou dítě a dudlík


Auta přijíždějících návštěvníků nepřipomínají stěhovací vozy. Nekoukají z nich postýlky, ohrádky ani tříkolky, kola nebo krosny na nošení dětí. To vše je k mání v hotelu. Můžete zapomenout i pleny: přebalovací pulty s papírovými plenami ve všech velikostech totiž stojí všude na chodbách, podobně jako jinde popelníky. V celodenním bufetu je solidní výběr sušeného mléka, kaší a dětských výživ. Připadá vám to jako sen? Dnes je dětských hotelů, které jsou vynálezem alpských hoteliérů, už přes padesát – kromě Rakouska je najdete v Německu, Švýcarsku a Itálii. Většina se specializuje na děti v batolecím a školkovém věku, někde se ale postarají i o vaše miminka.

To, co lze od vybraného hotelu čekat, pak poznáte podle počtu tzv. smajlíků. Je to něco na způsob běžných hotelových hvězdiček, ale ukazují úroveň péče o děti. Teoreticky může mít tříhvězdičkový hotel pět smajlíků, tedy tu nejlepší péči. Ale může to být i obráceně: pětihvězdičkový hotel se třemi smajlíky značí, že jsou tu dětem sice nakloněni, dětský koutek bude, ale plenky na chodbách a výběr kaší tu nehledejte.

Vaše dítka se nebudou nudit ani v zimě: „COOL“: To je nápad - nejen cvičné prostory pro nejmenší lyžaře (plenková školička) zasněžit, ale i chladit (stejnou technikou jako na kluzištích nejnovějších výletních lodí), a tak od začátku prosince až po Velikonoce i při špatných sněhových podmínkách nabídnout těm nejmenším optimální lyžařské podmínky. Speciální cvičná dráha pro malé začátečníky se nachází přímo v hotelovém areálu a maminky mají možnost sledovat své ratolesti z oken pokojů nebo z terasy. Odpadá časově náročná doprava na sjezdovky. Po ruce jsou i toalety, ohřívárna a dětský klub. Aby bylo potěšení z rychlého učení ještě větší, je „plenková školička“ vybavena dětským vlekem (kouzelný koberec), kolotočem a mnoha speciálními pomocníky pro malé lyžaře.


Exotika za humny


Padesát kilometrů od Salzburku se rozkládá v nedotčeném horském světě Alpendorf. Která z nás by odolala lagunovým lázním, slunění na panoramatické louce, uvolnila se v zahradě vitality nebo se nechala hýčkat v ASIAN Beauty & Spa. Tyto lázně jsou neobyčejné a člověk tu lehce zapomene, že je v horách a ne v luxusním hotelu uprostřed thajské džungle nebo na Srí Lance. Od péče o tvář i tělo japonskou kosmetikou Kenzoki přes asijské koupele, jakými jsou například tropická monzunová lázeň, mušlová lázeň, japonská trilogie či lázeň smyslná.

Abychom si jen „nelebedily“, trocha pohybu nezaškodí. Vyřádit se můžete v kryté tenisové hale, squashovém hřišti, vyzkoušet si základy golfu na trenažérech, které simulují pohyb jako například u výcviku pilotů. Ve studiu Panvital vás zase každé ráno vítá trenérka Power plate. Chcete si zpevnit zadeček nebo břišní svaly? Není problém, i když to vypadá lehce. Udržet se na vibrujícím stroji třicet nebo šedesát vteřin (ti nejpokročilejší) dá zabrat, ale když to týden vydržíte, můžete klidně vyrazit do ulic v přiléhavých leginách.

Pokud to sportem nechcete přehánět, přímo od hotelu vás gondolová lanovka vyveze do světa hor. Apfelstrudel mit Sahne v nadmořské výšce dvou tisíc metrů chutná báječně. A večer? Hotelový minibus vás odveze do Salzburku na koncert nebo do divadla a zpátky. Poté posezení ve vinném sklípku v hotelu Alpina, kde se skrývají nejlepší vína rakouských i zahraničních vinařů, bude pro vás onou příslovečnou třešničkou na denním dortu.


Kdy a za kolik?


Do alpských rájů můžete vyrazit kdykoli, záleží na vaší peněžence. Nejdražší pobyty jsou ve vrcholné zimní či letní sezóně, mimo ni mohou být i polovinu levnější. Cena za noc a osobu + polopenze v hotelu Alpenrose se pohybuje od 140 do 200 eur (podle sezóny). Ve 4* hotelu Alpina zaplatíte v mezisezóně za týdenní wellnessový pobyt (all inclusive) včetně vstupů do všech sportovních zařízení 660 eur, (cca 15 840 Kč).

Titulní foto: Vadim Getsov