www.relaxuj.cz
>

Nahé líčení v šesti krocích

Nahé líčení v šesti krocích
, , článek
Líčení je hra a je to o tom, jaký chcete o sobě vytvořit dojem, je to možnost, jak se v daný moment cítit více žensky. „Tento druh líčení volí obvykle lidé, kteří se běžně nelíčí, a kteří se ve výrazném líčení necítí dobře,“ komentuje kosmetička Jana Hotová. Dnes vám přinášíme postup, jak se přirozeně nalíčit v pohodlí domova.
K oblíbeným
reklama
Byla jsem v kosmetickém salónu a nechala se nalíčit ve stylu takzvaného nahého líčení. Chtěla jsem vyzkoušet tento druh líčení, jelikož sama upřednostňuji nenápadné líčení, které pouze lehce zvýrazní přednosti obličeje. Jak se nalíčit, abyste vypadala přirozeně, přesto nalíčená, radí kosmetička Jana Hotová.

Nahé líčení je druhem denního líčení. „Myslím, že je to dost moderní. Modelky v časopisech jsou často nalíčeny tímto stylem. Přirozený vzhled vede nejvíc,“ říká kosmetička Jana Hotová. Přesto se nejedná o extra rychlou variantu líčení, jak jsem si původně myslela. Celý proces líčení trval zhruba hodinu.


Make-up je základ


V nahém líčení se klade důraz především na dojem pěkné pleti. Prvním krokem je vytvoření podkladu pod make-up.


K vytvoření základu pod make-up potřebujete:


  • hydratační krém
  • dvoubarevný korektor na nesrovnalosti pleti

Kosmetička v prvé fázi nanesla hydratační krém, aby se make-up lépe roztíral. Poté zakryla nesrovnalosti pleti, jako jsou pupínky, žilky nebo kruhy pod očima, a to nejprve jednou částí dvoubarevného korektoru, který měl zelenou barvu. Zelená barva pomáhá lépe skrýt to, co nechceme, aby na pleti bylo vidět. Poté kosmetička zakryla tytéž místa korektorem tělové barvy.


Druhým krokem je nanesení make-upu


  • make-up
  • pudr tělový a o odstín světlejší

Make-up je základ pro nahé líčení. Pak se již dotváří jemné stíny,“říká kosmetička J. Hotová. „Nejlepší je, když make-up nanášíme prsty a roztíráme jemně do ztracena. Make-up je důležité rozetřít do krajů obličeje, do vlasů, uší a na krk,“dodává.

Po nanesení make-upu použila světlý pudr. Oblast očí a pod očima je tmavší než ostatní části obličeje, proto se na oči a oční okolí nanese světlý pudr. Poté celý obličej jemně poprášila pudrem v tělové barvě, v odstínu, který jste běžně zvyklé používat, (pokud pudr používáte). "Pudr by měl také být v  o maličko tmavším odstínu než je make-up,“ radí kosmetička J.Hotová.


Třetím krokem je aplikace očních stínů


  • podkladové světlé stíny
  • meruňkové stíny
  • růžové stíny

V další fázi kosmetička nanesla oční stíny. Začala vrstvou světlého podkladového stínu, který nanesla na celé víčko a rozetřela doztracena.

Druhou vrstvu tvořil meruňkový odstín, který kosmetička nanesla na pohyblivé víčko. Poté nanesla nejtmavší odstín, růžový, kterým nalíčila dolní část pohyblivého víčka. Spodní linku pod okem dotvořila pomocí nejsvětlejšího odstínu růžové pomocí tenkého štětečku. „Chceme-li oko maličko zvýraznit, lze použít k této barvené kombinaci světle hnědé stíny, a to na nadoční jamku nebo také jemně do spodního koutku očí. Udělá to takový ten mandlový tvar očí,“ říká paní Hotová.


Čtvrtým krokem je nanesení zdravíčka


Na tváře nanesla jemně růžovou tvářenku. Tvářenku je lepší aplikovat raději víckrát a vždy oklepat o ruku, aby se nevytvořily fleky.


Pátým krokem je péče o řasy a obočí


Na řasy nanést řasenku. Lze použít černou, pokud jsme zvyklé, ale pro přirozenější vzhled je dobré použít řasenku hnědou. Na horní řasy nanést maximálně dvě vrstvy řasenky. Dejte pozor, aby řasy nebyly slepené, protože to k přirozenému vzhledu opravdu nepatří. Obočí je dobré upravit nanesením gelu nebo laku na vlasy.


Posledním krokem je decentní líčení rtů


K nahému líčení rozhodně nepatří rtěnka. Proto mi v závěru kosmetička nalíčila rty leskem na rty. Ke zvětšení rtů paní Hotová doporučuje rty leskem lehce přetáhnout, získáte dojem větších rtů.

Chcete-li vyzkoušet se takto nalíčit a cítit se ještě více přirozeně, doporučuji vám vynechat silnou vrstvu make-upu (nebo make-up vůbec), a to zvláště, nejste –li zvyklé ho používat.
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek