www.relaxuj.cz
>

Nahé líčení v šesti krocích

Nahé líčení v šesti krocích
, , článek
Líčení je hra a je to o tom, jaký chcete o sobě vytvořit dojem, je to možnost, jak se v daný moment cítit více žensky. „Tento druh líčení volí obvykle lidé, kteří se běžně nelíčí, a kteří se ve výrazném líčení necítí dobře,“ komentuje kosmetička Jana Hotová. Dnes vám přinášíme postup, jak se přirozeně nalíčit v pohodlí domova.
K oblíbeným
reklama
Byla jsem v kosmetickém salónu a nechala se nalíčit ve stylu takzvaného nahého líčení. Chtěla jsem vyzkoušet tento druh líčení, jelikož sama upřednostňuji nenápadné líčení, které pouze lehce zvýrazní přednosti obličeje. Jak se nalíčit, abyste vypadala přirozeně, přesto nalíčená, radí kosmetička Jana Hotová.

Nahé líčení je druhem denního líčení. „Myslím, že je to dost moderní. Modelky v časopisech jsou často nalíčeny tímto stylem. Přirozený vzhled vede nejvíc,“ říká kosmetička Jana Hotová. Přesto se nejedná o extra rychlou variantu líčení, jak jsem si původně myslela. Celý proces líčení trval zhruba hodinu.


Make-up je základ


V nahém líčení se klade důraz především na dojem pěkné pleti. Prvním krokem je vytvoření podkladu pod make-up.


K vytvoření základu pod make-up potřebujete:


  • hydratační krém
  • dvoubarevný korektor na nesrovnalosti pleti

Kosmetička v prvé fázi nanesla hydratační krém, aby se make-up lépe roztíral. Poté zakryla nesrovnalosti pleti, jako jsou pupínky, žilky nebo kruhy pod očima, a to nejprve jednou částí dvoubarevného korektoru, který měl zelenou barvu. Zelená barva pomáhá lépe skrýt to, co nechceme, aby na pleti bylo vidět. Poté kosmetička zakryla tytéž místa korektorem tělové barvy.


Druhým krokem je nanesení make-upu


  • make-up
  • pudr tělový a o odstín světlejší

Make-up je základ pro nahé líčení. Pak se již dotváří jemné stíny,“říká kosmetička J. Hotová. „Nejlepší je, když make-up nanášíme prsty a roztíráme jemně do ztracena. Make-up je důležité rozetřít do krajů obličeje, do vlasů, uší a na krk,“dodává.

Po nanesení make-upu použila světlý pudr. Oblast očí a pod očima je tmavší než ostatní části obličeje, proto se na oči a oční okolí nanese světlý pudr. Poté celý obličej jemně poprášila pudrem v tělové barvě, v odstínu, který jste běžně zvyklé používat, (pokud pudr používáte). "Pudr by měl také být v  o maličko tmavším odstínu než je make-up,“ radí kosmetička J.Hotová.


Třetím krokem je aplikace očních stínů


  • podkladové světlé stíny
  • meruňkové stíny
  • růžové stíny

V další fázi kosmetička nanesla oční stíny. Začala vrstvou světlého podkladového stínu, který nanesla na celé víčko a rozetřela doztracena.

Druhou vrstvu tvořil meruňkový odstín, který kosmetička nanesla na pohyblivé víčko. Poté nanesla nejtmavší odstín, růžový, kterým nalíčila dolní část pohyblivého víčka. Spodní linku pod okem dotvořila pomocí nejsvětlejšího odstínu růžové pomocí tenkého štětečku. „Chceme-li oko maličko zvýraznit, lze použít k této barvené kombinaci světle hnědé stíny, a to na nadoční jamku nebo také jemně do spodního koutku očí. Udělá to takový ten mandlový tvar očí,“ říká paní Hotová.


Čtvrtým krokem je nanesení zdravíčka


Na tváře nanesla jemně růžovou tvářenku. Tvářenku je lepší aplikovat raději víckrát a vždy oklepat o ruku, aby se nevytvořily fleky.


Pátým krokem je péče o řasy a obočí


Na řasy nanést řasenku. Lze použít černou, pokud jsme zvyklé, ale pro přirozenější vzhled je dobré použít řasenku hnědou. Na horní řasy nanést maximálně dvě vrstvy řasenky. Dejte pozor, aby řasy nebyly slepené, protože to k přirozenému vzhledu opravdu nepatří. Obočí je dobré upravit nanesením gelu nebo laku na vlasy.


Posledním krokem je decentní líčení rtů


K nahému líčení rozhodně nepatří rtěnka. Proto mi v závěru kosmetička nalíčila rty leskem na rty. Ke zvětšení rtů paní Hotová doporučuje rty leskem lehce přetáhnout, získáte dojem větších rtů.

Chcete-li vyzkoušet se takto nalíčit a cítit se ještě více přirozeně, doporučuji vám vynechat silnou vrstvu make-upu (nebo make-up vůbec), a to zvláště, nejste –li zvyklé ho používat.
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová