www.relaxuj.cz
>

Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě

Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
, , článek
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
K oblíbeným
Potápění sice u nás není zrovna nejčastěji provozovaným sportem, přesto se ale těší zájmu mnohých dobrodruhů. Pokud to ale chcete vzít více vážněji a potápět se opravdu hodně hluboko, nemáte v ČR a jejím okolí zas tak moc možností. Nejbližší moře jsou docela daleko a např. nejhlubší bazén na světě je v hotelu Terme Millepini v Itálii, což je sice blíže než na druhém konci planety, ale i tak to není zrovna za rohem. Tam se můžete potopit až 42 metrů hluboko. Evropa je sice protkána mnoha jezery, ale pokud chcete trénovat v bazénu, mnohdy nejsou dostatečně hluboké. V polském Mszczonowě nicméně postavili ještě hlubší bazén Deep Spot, který je pro našince o něco dostupnější. Z Prahy tam sice dojedete za 6,5 hodiny (místo 9 hodin do Itálie), ale např. z Ostravy to už zvládnete po dálnici za pouhých 3,5 hodiny (je kousek před Varšavou).
 
Deep Spot
 
Pokud si tak budete chtít vyzkoušet potápění se do hloubky až 45 metrů, budete mít od letošního září už možnost. Bazén tak nabídne zájemcům možnost tréninku potápění do velkých hloubek, který pak lze zužitkovat v praxi při jiných příležitostech. Sám bazén má 8000 krychlových metrů vody, což je podle tvůrců 27krát více než standardní 25metrový bazén.
 
Deep Spot
 
Zajímavostí je také to, že středem bazénu vede prosklenný tunel, takže kdo nechce do vody, může bezpečně pozorovat okolní potápěče. Jak ale již bylo naznačeno, mohou sem začátečníci i profesionálové, kteří sem mohou jezdit trénovat pro jiné potápěčské akce. Středisko samo nabídne ještě hotelové pokoje, konferenční místnosti, restaurace a podobně.
 
Deep Spot
 
Titul nejhlubšího bazénu nicméně nezůstane u Deep Spot moc dlouho. Na podzim by totiž měl být dokončen další velmi hluboký bazén Blue Abyss v Colchesteru ve Velké Británii, který má mít hloubku až 50 metrů. Faktem nicméně je, že ten polský je pro našince, kteří mají zájem o potápění do velkých hloubek, mnohem snáze dostupný.
 Vývoj ceny testovaného produktu:
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář