www.relaxuj.cz
>

Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě

Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
, , článek
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
K oblíbeným
reklama
Potápění sice u nás není zrovna nejčastěji provozovaným sportem, přesto se ale těší zájmu mnohých dobrodruhů. Pokud to ale chcete vzít více vážněji a potápět se opravdu hodně hluboko, nemáte v ČR a jejím okolí zas tak moc možností. Nejbližší moře jsou docela daleko a např. nejhlubší bazén na světě je v hotelu Terme Millepini v Itálii, což je sice blíže než na druhém konci planety, ale i tak to není zrovna za rohem. Tam se můžete potopit až 42 metrů hluboko. Evropa je sice protkána mnoha jezery, ale pokud chcete trénovat v bazénu, mnohdy nejsou dostatečně hluboké. V polském Mszczonowě nicméně postavili ještě hlubší bazén Deep Spot, který je pro našince o něco dostupnější. Z Prahy tam sice dojedete za 6,5 hodiny (místo 9 hodin do Itálie), ale např. z Ostravy to už zvládnete po dálnici za pouhých 3,5 hodiny (je kousek před Varšavou).
 
Deep Spot
 
Pokud si tak budete chtít vyzkoušet potápění se do hloubky až 45 metrů, budete mít od letošního září už možnost. Bazén tak nabídne zájemcům možnost tréninku potápění do velkých hloubek, který pak lze zužitkovat v praxi při jiných příležitostech. Sám bazén má 8000 krychlových metrů vody, což je podle tvůrců 27krát více než standardní 25metrový bazén.
 
Deep Spot
 
Zajímavostí je také to, že středem bazénu vede prosklenný tunel, takže kdo nechce do vody, může bezpečně pozorovat okolní potápěče. Jak ale již bylo naznačeno, mohou sem začátečníci i profesionálové, kteří sem mohou jezdit trénovat pro jiné potápěčské akce. Středisko samo nabídne ještě hotelové pokoje, konferenční místnosti, restaurace a podobně.
 
Deep Spot
 
Titul nejhlubšího bazénu nicméně nezůstane u Deep Spot moc dlouho. Na podzim by totiž měl být dokončen další velmi hluboký bazén Blue Abyss v Colchesteru ve Velké Británii, který má mít hloubku až 50 metrů. Faktem nicméně je, že ten polský je pro našince, kteří mají zájem o potápění do velkých hloubek, mnohem snáze dostupný.
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala