Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě

18.3.2019, Milan Šurkala, článek
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
Potápění sice u nás není zrovna nejčastěji provozovaným sportem, přesto se ale těší zájmu mnohých dobrodruhů. Pokud to ale chcete vzít více vážněji a potápět se opravdu hodně hluboko, nemáte v ČR a jejím okolí zas tak moc možností. Nejbližší moře jsou docela daleko a např. nejhlubší bazén na světě je v hotelu Terme Millepini v Itálii, což je sice blíže než na druhém konci planety, ale i tak to není zrovna za rohem. Tam se můžete potopit až 42 metrů hluboko. Evropa je sice protkána mnoha jezery, ale pokud chcete trénovat v bazénu, mnohdy nejsou dostatečně hluboké. V polském Mszczonowě nicméně postavili ještě hlubší bazén Deep Spot, který je pro našince o něco dostupnější. Z Prahy tam sice dojedete za 6,5 hodiny (místo 9 hodin do Itálie), ale např. z Ostravy to už zvládnete po dálnici za pouhých 3,5 hodiny (je kousek před Varšavou).
 
Deep Spot
 
Pokud si tak budete chtít vyzkoušet potápění se do hloubky až 45 metrů, budete mít od letošního září už možnost. Bazén tak nabídne zájemcům možnost tréninku potápění do velkých hloubek, který pak lze zužitkovat v praxi při jiných příležitostech. Sám bazén má 8000 krychlových metrů vody, což je podle tvůrců 27krát více než standardní 25metrový bazén.
 
Deep Spot
 
Zajímavostí je také to, že středem bazénu vede prosklenný tunel, takže kdo nechce do vody, může bezpečně pozorovat okolní potápěče. Jak ale již bylo naznačeno, mohou sem začátečníci i profesionálové, kteří sem mohou jezdit trénovat pro jiné potápěčské akce. Středisko samo nabídne ještě hotelové pokoje, konferenční místnosti, restaurace a podobně.
 
Deep Spot
 
Titul nejhlubšího bazénu nicméně nezůstane u Deep Spot moc dlouho. Na podzim by totiž měl být dokončen další velmi hluboký bazén Blue Abyss v Colchesteru ve Velké Británii, který má mít hloubku až 50 metrů. Faktem nicméně je, že ten polský je pro našince, kteří mají zájem o potápění do velkých hloubek, mnohem snáze dostupný.
 Vývoj ceny testovaného produktu:
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.