Články
Doporučení  |  Diskuze
Cestování
Gurmán
Lázně
Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování
Styl a vzhled
Ostatní
O nás
Napište nám
Relaxuj na Facebooku
Relaxuj na Twitteru

Milé čtenářky, milí čtenáři!

, , článek
Velikonoce jsou symbolem zázraku zmrtvýchvstání Krista, a tedy i poselstvím, že život zvítězil nad smrtí, pravda nad lží, spravedlnost nad nespravedlností a láska nad nenávistí. Že vám jsou tato slova povědomá? V mírné parafrázi jsme je slýchali z úst prezidenta Václava Havla.
Velikonoce jsou symbolem zázraku zmrtvýchvstání Krista, a tedy i poselstvím, že život zvítězil nad smrtí, pravda nad lží, spravedlnost nad nespravedlností a láska nad nenávistí. Že vám jsou tato slova povědomá? V mírné parafrázi jsme je slýchali z úst prezidenta Václava Havla. Slova plná naděje... Ovšem dnes ve vrcholných politických kruzích nevidím

nikoho, kdo by je mohl vyslovit a človek mu věřil. Už od dob billboardů "Myslím to upřímně" se nemohu zbavit dojmu, že nás politici okrádají... o slova. Od tohoto momentu pro mě slova myslet upřímně získala "grossovský" význam, a tak se je zdráhám používat. Stejně tak "paroubkovské" JISTOTY a PROSPERITA. Slova dutá jako sláma po zimě... Ovšem teď je tu se silou zářivě zelených stébel jaro a jeho nadějeplné velikonoční poselství. A když tyto svátky přijmeme v jejich duchovním rozměru, jsou především časem k rozjímání, k připomenutí si pravd, slov a skutků, jež přežily tisíciletí a jejichž význam stále trvá. Možná vám toto zjištění přinese pocit klidu, kdo ví?