www.relaxuj.cz
>

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny
, , článek
Pod názvem Mer & sens se skrývá ošetření obličeje a těla horkými a studenými kameny z hlubin země a z mořského dna. Při masáži se začíná s čedičovými kameny, které mají schopnost udržet dlouho vysokou teplotu a odvádět z těla toxiny.
K oblíbeným
reklama
Z blahodárné síly moře a země čerpali už staří Číňané a Tibeťané. K masážím celého těla i k léčebným rituálům používali vulkanické kameny a v minerálech z moře objevili povzbuzující účinky. Vyhlazené čedičové oblázky se dostaly do oceánů před staletími díky vulkanickému toku lávy a mají převážně zklidňující a hřejivé účinky. Z darů zázračné přírody dnes vychází i kosmetika Thalgo, díky níž si můžete dopřát regenerující a ozdravnou kůru Mer & sens. Kameny z mořských hlubin, prosycené aktivními složkami v podobě řas, soli a dalších extraktů, zase probouzejí v těle energii a při doteku působí chladivě.


Kameny vás prohřejí i masírují


Originální kůru Mer & sens tvoří celkem 42 čedičových kamenů různých velikostí a dva mořské kameny pro závěrečné probuzení. Čedičové oblázky nahřívá masérka ve speciální lázni a jejich maximální teplota činí 50 až 60 stupňů Celsia. Na vašem těle však vyvolávají příjemné a hřejivé pocity, nikoliv sebemenší pálení. Při odborné péči mají dvojí využití. Přikládají se přímo na tělo, aby se dostatečně prohřálo, a zároveň se s nimi krouživými a jemnými pohyby provádí masáž. Při kompletní kůře ležíte střídavě na zádech i na břiše, kameny se podle velikosti kladou na různé body na těle i pod záda. Pokud byste měli citlivější pokožku, nedávají se některé z oblázků při ošetření přímo na tělo, ale zabalí se do lehkého plátýnka.


Užijte si hlubokou relaxaci


Správně provedená masáž vás dovede k absolutní relaxaci, a mnohdy vás ukolébá i k posilujícímu spánku. Totálně se uvolníte díky teplu, které se postupně rozlévá po celém vašem těle. Zároveň se necháte laskat vláčnými masážními tahy a vábivým a nenásilným rytmem, v němž ošetření probíhá. Základ tvoří pomalé a vyvážené masážní pohyby, často vedené ve spirále a v příjemných vlnách. Masérka vás na „kamennou“ lázeň nejprve připraví vlastníma rukama, když citlivě „obkrouží“ vaše tělo a partie, kam poklade kameny. Poté už přijde ke slovu zázračný čedič. Vaše pokožka se s ním seznámí, když s ním ošetřující zlehka kreslí po vaší kůži. Když najde správné místo, přiblíží se k němu spirálou. U každého bodu se princip opakuje.


Uchopte kamínky do dlaní


Při kůře Mer & sens, která obsahuje ošetření pleti spojené s masáží, se položíte na záda. Odložíte si své svršky a kosmetička vás přikryje bavlněným prostěradlem. V soukromí kabinky hraje relaxační hudba a atmosféru vylaďuje i intimní osvětlení a esence vonných olejů.

Ze všeho nejdříve se dočkáte masáže pokožky hlavy. Poté, co kosmetička připraví i vaše tělo ruční masáží, začne krouživými pohyby jemně umisťovat zahřáté kameny. První dva vám přiloží na hrudní kost a oblast žaludku. Další kameny se kladou pod tělo. V žádném případě se však nemusíte obávat, že by tlačily. Díky masážním pohybům svaly povolí a kameny s vámi doslova splynou. Další kameny se umisťují se pod krk a pod ramena a efekt hřejivého tepla se dostaví v okamžiku, když vám masérka vloží po kamínku také do dlaní.


Na své si přijdou i chodidla


Pokud si s Mer & sens dopřejete ošetření pleti a obličeje, užívat si budou i vaše chodidla. Středními kamínky vám kosmetička obkrouží vnější kotníky a poté pod ně kameny vloží. Osmi minikaménky uvolní nárty a postupně vám jeden po druhém umístí mezi prsty. Opět nemějte strach z nepříjemného tlaku. Kamínky jsou hladké a oblé a mezi prsty skvěle zapadnou.

Pak přichází na řadu péče o pleť obličeje s osvěžujícím mořským sprejem a následnou maskou z mořských řas. V době, kdy maska působí, se kosmetička k vašim chodidlům vrátí. Odstraní kameny pod kotníky i mezi prsty a dalšími prohřátými kameny střední velikosti začne s reflexologií. Nohy vám s lehkým tlakem kamene promasíruje uprostřed chodidla, soustředí se na bříško pod placem i dalšími prsty a nevynechá ani vnitřní prohlubeň klenby. Postupně rovněž promne horní článek každého prstu a skončí tlakem na střed paty.


Chladivé probuzení


Při masáži horní části těla přikládá kosmetička další prohřáté kameny na hruď. S jedním z nich pak masíruje dekolt a hrudní kosti. Pomalu odstraní kameny pod rameny a tělu dopřeje ruční masáž v hypnotických vlnách. Podobně, jak se hýčkaly dolní končetiny, dočkají se péče i ruce až po konečky prstů. Masáž rukou, paží a hrudi zakončí houpavé pohyby na dekoltu a zatlačení na ramena.

V závěrečné fázi přicházejí na řadu chladivé kameny, jimiž se tělo pomalu probudí. Kosmetička začíná na tváři a paralelně oběma rukama klouže několikrát po obrysech vašeho obličeje, až skončí na spáncích. Podobně životadárnou sílu poskytne i vašemu tělu. Kopíruje jeho křivky a s kameny lehce poťukává, aby se organismus, už náležitě zregenerovaný a odpočatý, opět vzepjal k aktivitě.


Masáž s peelingem


Při kompletním tělovém ošetření Mer & sens patří k péči také peeling z mořských řas a samozřejmě masáž zad. I v tomto případě se však tělo nejdříve ohřívá umístěním kamenů na hruď a břicho a podložením za krk.

Aplikace peelingu začíná u chodidel. Provádí se v úvodu holýma rukama, poté si kosmetička opět pomáhá oválnými kameny – zejména v oblasti stehen a břicha. Kameny však vynechává v blízkosti kostí i na poprsí, aby nezpůsobily nelibé pocity. Nakonec se péče dočkají záda. Po peelingu vždy následuje očistná sprcha a po ní už kompletní masáž.


Jak na záda


Při luxusní masáži těla následuje po peelingu a sprše blahodárný vliv kamenů na záda. Kosmetička vám na ně nejprve aplikuje masážní směs a zase tělo připraví jemnými pohyby rukou. Teplé kameny se kladou pod každé rameno, krouživými pohyby mezi lopatky, na kříž a střední křížovou kost. Znova dostanete po oblázku do dlaní a zkrátka nepřijdou ani dolní končetiny. Spirálovým pohybem umístí kosmetička kameny do obou podkolenních jamek a nakonec i pod každý kotník.

Po masáži chodidel se odstraní kameny z podkolenních jamek a čeká vás laskání kameny právě v této oblasti. Následují klouzavé a hřejivé pohyby, směřující po stehnech až k hýždím. Šikmými tahy vám masérka uvolní celé dolní končetiny, když kameny zopakuje cestu zpět dolů ke kotníkům.
Samotné masáži zad předchází odstranění kamenů a jemné prohnětení trapézových svalů a uvolnění páteře rukama. Poté už vás masírují kameny, kde to nejvíc potřebujete. Prohřejí a uvolní oblast mezi obratli a při opakovaném kroužení a jemném tlaku povolí strnulou šíji. Následuje jejich cesta po obou stranách páteře. Ta nahříváním a přejížděním kamenů směrem dolů příjemně povoluje, zároveň se jí vrací ohebnost a pružnost. Tečku klasicky učiní chladivá lázeň dvěma kameny z moře.


Mer & sens s jistotou


Relaxační ošetření horkými a studenými kameny Mer & sens pro tvář a tělo vytvořila speciálně francouzská kosmetika Thalgo. Pracovníci kosmetických salonů v České republice, kteří ji chtějí aplikovat, musí absolvovat speciální odborná školení a při péči používat výhradně masážní oleje a peeling Thalgo.
V Praze lze 90minutovou relaxační kůru s lávovými kameny absolvovat v salonu Holmes Place Spa & Beauty Clinic na Novém Smíchově za 1430 Kč (pro členy klubu platí cena 1300 Kč) nebo za 2000 Kč ve středisku Spa & Beauty Riviera, kde ošetření zahrnuje celé dvě hodiny. Masáž horkými vulkanickými kameny provádí rovněž pražský salon La Belle za 1500 Kč, mimo Prahu najdete kůru Mer & sens mj. v kolínském Angel Salonu. V Brně jako první s ošetřením Mer & sens přišla kosmetika Week end. Péče o pleť spojená s masáží trvá hodinu a patnáct minut a stojí 890 Kč, luxusní relaxační masáž těla lávovými kameny spojená s použitím peelingu z mořských řas přijde na 1290 Kč. Třetí variantou je pětačtyřicetiminutová relaxační masáž těla mořskými produkty a lávovými kameny za 990 Kč.

Pod názvem Hot Stones Therapy či Magic Hot Stones naleznete nabídku relaxačních masáží s lávovými kameny i v řadě jiných kosmetických salonů. Nejedná se však už o originální péči značky Thalgo, ale o obdobnou variantu ošetření, většinou s rozdílným počtem kamenů, vždy s jinou kosmetikou a mnohdy v kombinaci s thajskou masáží a vůní Orientu.
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová