www.relaxuj.cz
>

Lyžařský ráj uprostřed Evropy

Lyžařský ráj uprostřed Evropy
, , článek
Jarní prázdniny se blíží a konečně nás navštívil i Děda Mráz. Pokud přemýšlíte, kam zajet na bezchybnou lyžovačku, přinášíme vám inspiraci přímo od našich sousedů z Rakouska. Saalbach - Hinterglemm - Leongang - magická trojka, která potěší nejednoho milovníka sněhu.
K oblíbeným
reklama

Jaké jsou zde lyžařské podmínky


Celá oblast se nachází v nadmořské výšce 840 až 2100 m.n.m. Saalbach - Hinterglemm - Leogang leží jižně od Salzburgu, dvacet km od Zell am See na konci údolí říčky Sallbach, podél které leží dvě vesničky - Saalbach a výše položený Hinterglemm. Třetí vesnička Leongang je připojena k hlavní části "přes kopec". Výhodou její relativní odlehlosti je samozřejmě nižší cena za ubytování.

Tuto lyžařskou oblast tvoří dvě vleky propojená údolí s celkem 10 vrcholy. Protože údolí vede východo-západním směrem, tak většina svahů má jižní nebo severní orientaci. Celkem je k dispozici 200 kilometrů tratí, které jsou díky rozsáhlému systému umělého zasněžování sjízdné až do dubna. Další výhodou je velký počet kabinek a sedaček, což přispívá k pohodlnému "cestování" v areálu.


Označení sjezdovek


Sjezdovky jsou označeny barvami dle náročnosti – většina je modrých, asi třicet pět procent červených a šest procent černých – velmi obtížných pro zkušené lyžaře. Jak vidíte, sjezdovky jsou koncipovány tak, aby si zde na své přišel opravdu každý.


Údolí láká nejen lyžaře, ale i běžkaře a snowboardisty


Toto zasněžené údolí však láká nejen lyžaře, ale i běžkaře. Je zde totiž k dispozici sto dvacet kilometrů běžeckých tras. V oblasti jsou i 4 snowboard parky (Hinterglemm, Hinterglemm-Hochalm, Leongang-Asitz, Saalbach-Bernkogel). Park v Hinterglemmu je vybaven i umělým osvětlením.

Kam zajít po lyžování


V celém údolí je množství atrakcí, kterými si lze zpestřit pobyt. Nejvíce možností nabízí největší lokalita - Hinteglemm, kde najdete kluziště, sáňkařskou dráha, halu na tenis a squash, lední metaná, krytý bazén se saunou a samozřejmě také množství restaurací a barů.


Doprava


Autem po tauernské dálnici přes Salzburg do Bischofshofenu a dále po hlavní cestě na Zell am See a Sallfelden. Obdočka do údolí Sallbachu v Maishofenu. (z dálnice asi 70 km do Saalbachu).
Titulní foto: www.hinterglemm.com
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala