Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Lyžařský ráj uprostřed Evropy

31.1.2007, Zuzana Chromá, článek
Jarní prázdniny se blíží a konečně nás navštívil i Děda Mráz. Pokud přemýšlíte, kam zajet na bezchybnou lyžovačku, přinášíme vám inspiraci přímo od našich sousedů z Rakouska. Saalbach - Hinterglemm - Leongang - magická trojka, která potěší nejednoho milovníka sněhu.

Jaké jsou zde lyžařské podmínky


Celá oblast se nachází v nadmořské výšce 840 až 2100 m.n.m. Saalbach - Hinterglemm - Leogang leží jižně od Salzburgu, dvacet km od Zell am See na konci údolí říčky Sallbach, podél které leží dvě vesničky - Saalbach a výše položený Hinterglemm. Třetí vesnička Leongang je připojena k hlavní části "přes kopec". Výhodou její relativní odlehlosti je samozřejmě nižší cena za ubytování.

Tuto lyžařskou oblast tvoří dvě vleky propojená údolí s celkem 10 vrcholy. Protože údolí vede východo-západním směrem, tak většina svahů má jižní nebo severní orientaci. Celkem je k dispozici 200 kilometrů tratí, které jsou díky rozsáhlému systému umělého zasněžování sjízdné až do dubna. Další výhodou je velký počet kabinek a sedaček, což přispívá k pohodlnému "cestování" v areálu.


Označení sjezdovek


Sjezdovky jsou označeny barvami dle náročnosti – většina je modrých, asi třicet pět procent červených a šest procent černých – velmi obtížných pro zkušené lyžaře. Jak vidíte, sjezdovky jsou koncipovány tak, aby si zde na své přišel opravdu každý.


Údolí láká nejen lyžaře, ale i běžkaře a snowboardisty


Toto zasněžené údolí však láká nejen lyžaře, ale i běžkaře. Je zde totiž k dispozici sto dvacet kilometrů běžeckých tras. V oblasti jsou i 4 snowboard parky (Hinterglemm, Hinterglemm-Hochalm, Leongang-Asitz, Saalbach-Bernkogel). Park v Hinterglemmu je vybaven i umělým osvětlením.

Kam zajít po lyžování


V celém údolí je množství atrakcí, kterými si lze zpestřit pobyt. Nejvíce možností nabízí největší lokalita - Hinteglemm, kde najdete kluziště, sáňkařskou dráha, halu na tenis a squash, lední metaná, krytý bazén se saunou a samozřejmě také množství restaurací a barů.


Doprava


Autem po tauernské dálnici přes Salzburg do Bischofshofenu a dále po hlavní cestě na Zell am See a Sallfelden. Obdočka do údolí Sallbachu v Maishofenu. (z dálnice asi 70 km do Saalbachu).
Titulní foto: www.hinterglemm.com