www.relaxuj.cz
>
>

Kuskusový dezert s ovocem

, , článek
Honí vás mlsná? Připravte si bez výčitek zdravý a chutný dezert s kuskusem. Překoná vaše představy.
K oblíbeným
reklama

Ingredience:


  • 250 g celozrnného kuskusu
  • 625 ml jablečné šťávy
  • špetka skořice
  • vanilkový prášek
  • pomerančová nebo citrónová kůra
  • 50 g rozinek
  • 50 g sušených meruněk
  • 50 g oříšků
  • 1 jablko
  • špetka soli

Jablečnou šťávu přivedeme k varu, přidáme kuskus a necháme projít varem. Následně odstavíme nádobu z plotny a postupně přidáváme jednotlivé ingredience: skořici, vanilkový prášek, nastrouhanou citrusovou kůru, rozinky, nakrájené meruňky, jablko a nasekané oříšky. Vše necháme ještě deset minut na plotně v teple. Vidličkou načechráme směs a necháme vychladnout.

Bon apetit!
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala