Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Krása přišla z pralesa

6.4.2009, Vladimíra Bohatová, článek
V amazonských pralesích dodnes žijí lidé, kteří sbírají kouzelné bylinky a připravují z nich nejrůznější omlazující krémy. Mají zřejmě zázračný účinek, stačí se podívat, byť jen na filmových záběrech, že i ženy v pokročilém věku nemají jedinou vrásku.
Neznám ženu, která by si takové kouzlo nechtěla dopřát. Před několika lety jsem v jednom rakouském wellnesovém hotelu prožila úžasné dvě hodiny v péči jemných rukou kosmetičky. Už první dotek mě překvapil. Pokud jste zvyklé, že vás v salońu odlíčí vatovými tampony, překvapí Vás, že se zde odličuje prsty, protože prý kosmetička musí mít od prvního doteku kontakt s vaší pletí. Na dotaz, kde se to vše naučila, a jakou značku používá, se mi dostalo odpovědi: „Maria Galland, vy ji u vás neznáte?


Pátrání téměř detektivní


Konečně se podařilo. Maria Galland se narodila v Maďarsku, ale již jako malá dívenka se se svým otcem odstěhovala do Amazonie. Zvědavá a zvídavá Maria chodila s domorodými ženami sbírat ony zázračné byliny, učila se od nich jejich tajemství a přes otcův zákaz s údivem sledovala rituální tance, při kterých tuto „kosmetiku“ používali i muži. Po návratu do Paříže vystudovala baletní školu a obě zkušenosti spojila.

Kosmetičky, které pracují s její značkou, nejen, že absolvují náročné školení, aby získaly certifikát, ale musí se umět pohybovat jako tanečnice. Kdo z vás navštěvoval v útlém věku hodiny baletu, pamatuje, jak krásný, ale obtížný je ladný postoj ve čtvrté pozici.

S avantgardní vizí zachování mladistvé krásy a záře pokožky, držela Maria Galland krok s „duchem času“ začátkem šedesátých let. Společně s dermatologem úspěšná tanečnice vyvinula koncept ošetření, tak unikátní, jako je sama pokožka. A dodnes, o více jak 40 let později, tento koncept ošetření vytváří standard v péči o pleť.

V pařížské rezidenci si madamme Galland otevřela kosmetický poradenský servis, ve kterém nabízela přizpůsobenou „krejčovsky - ušitou krásu“. To znamená programy ošetření, které byly zacílené na potřeby každé jednotlivé pokožky i věku ženy. Toto se střetlo s rozsáhlým uznáním a brzy nato si založila vědecké laboratoře a výrobní zařízení. Po krátkém čase otevřela svůj první salon krásy na pařížském bulváru Rue Chateaubriand, kde nabízela produkty a ošetření produkované pod vlastním jménem.

Dnes její produkty najdete ve více než deseti tisících salonů krásy, kosmetických farmách a denních lázních ve více než čtyřiceti zemích světa.


Vstupte do světa MG


Základní portfolio se skládá z obličejových, tělových a ochranných produktů před slunečním zářením a řadou dekorativní kosmetiky. Mezi obličejové produkty patří několik desítek hydratačních a rejuvenizačných krémů, čisticích mlék, tonizačních vod, masek, luxusních sér a revitalizačních koncentrátů. Řada tělových produktů obsahuje oleje a mléka s obsahem výtažků z amazonských rostlin, zpevňující gely a krémy.

Každá žena je jedinečná a každá z nás touží zachovat si svou krásu," říká Petra Dryjáková, manažerka firmy pro Českou republiku, která mně do tajemství „věčného“mládí zasvěcovala. Dejte si rande sama se sebou a nechte hýčkat svou tvář intenzívní omlazující kůrou.

Ať už luxusní hotel anebo zdravotnické zastoupení, v úplném ústraní, odlehlém místě anebo v centru města, kosmetické salóny a koupelová místa jsou oázami odpočinku, relaxu a péče o krásu. Tak proč nezůstat na pár dní, nechat se rozmazlovat a užít si blahodárné kúry MARIA GALLAND, které vám dovolí zahodit každodenní starosti. Tajemství kůry Art de Peau tkví v ovocném elixíru s kyselinami AHA, mořské vodě a kaviáru, které se na tváři mění v kolagenovou masku účinně působící proti stáří. Modeling Mask je nepostradatelná pro každou ženu. Vybrat si můžete ze tří variant: Ochrana proti stárnutí je určená pro pokožku, která ztrácí lesk, pružnost, má sklon k tvorbě vrásek, a proto vyžaduje okamžitý lifting. Moisture Control, čili kontrola vlhkosti je vhodná pro každou ženu bez ohledu na věk. Stará se o intenzivní hydrataci pleti a její stálou pružnost. Clearness Enhacer, neboli dokonalé vyčištění ocení ženy s povadlou a nečistou pletí, která je důsledkem stresu a únavy.


Na co se můžete těšit?


Je to především technika šiatsu, kdy se při masáži otevřou meridiány, stimulují buňky a eliminují toxiny z epidermy, dalo by se říci, že je to skutečná hodina obličejové jógy. Tlak šiatsu se aplikuje pomocí palců od obočí ke spánkům, na kontury očí (v horní a dolní části), po čemž následuje jemné natáhnutí směrem ven. Tlak šiatsu se aplikuje pomocí palců a obou ukazováků nad a pod obočím, po čemž následuje jemné natáhnutí směrem ven. Každý pohyb se opakuje dvakrát až třikrát,“ přibližuje kouzla masáže Petra Dryjáková. Optimální relaxace se vám dostane, jestliže během působení zpevňující masky vám kosmetička poskytne reflexní masáž chodidel pomocí oleje Relaxing Satin Oil. Uvolní to páteř, ramena, předloktí, krk a plexus a obnoví harmonii těla.

Ošizeni nebudou ani vaši manželé nebo přátelé. Vezměte je s sebou, ať si dopřejí osvěžující masku. Ta je totiž určena pánům, kteří touží po chvílích odpočinku od každodenního stresu. Chtějí relaxovat, zapomenout na veškeré dění kolem nich a nechat o sebe pečovat. Osvěžující maska na uvolnění tváře, kůra na zjemnění očních kontur a relaxační obklad na oči se o to postarají.

Důmyslné použití froté ručníků „oshibori“ navíc přináší překvapující horko-studený pocit a uvolní svalové napětí v zádech a na krku. Vaše polovičky se budou cítit jako znovuzrozené a bez mrknutí oka zaplatí i za vás.

Pokud si nyní povzdychnete, že cesta do amazonských pralesů vás neláká, ba ani do Paříže, stačí zajet k našim sousedům na Slovensko. V hotelu Rubín v Dudincích se o vaši krásu postarají stejně jako v městě nad Seinou. Vyrazíte-li o pár kilometrů dále, do Maďarska, pak se můžete nechat hýčkat například v Club Hotelu Tihány, ve městě téhož jména.

Titulní foto: Laurent Hamels