www.relaxuj.cz
>
>
>

Karlovy Vary: život festivalového města

Karlovy Vary: život festivalového města
, , článek
V době filmového festivalu žijí Karlovy Vary zvláštním životem. Hotel Thermal se stává Mekkou filmařů i novinářů a takřka se zdvojnásobí počet obyvatel města. V publiku převládají mladí lidé, jež se pro svit stříbrného plátna rozjedou i přes celou republiku.
K oblíbeným
reklama
Karlovy Vary totiž patří snad k jedinému prestižnímu filmovému festivalu na světě, který je otevřený dokořán opravdu všem. Mladým fanouškům filmu se říká baťůžkáři, a protože nemají většinou moc peněz a nezajímá je lesk rób, ale novinky v kinematografii, neváhají spát pod stanem třeba na fotbalovém stadionu. Velkou poklonu jim při své návštěvě vysekl herec a režisér Andy Garcia, jemuž se tato možnost noclehu v lázeňském městě zdála neuvěřitelná. Proto také před první mezinárodní projekcí svého filmu Ztracené město nocležníky ze stadionu zvlášť a osobně pozdravil. Nutno říci, že stanovníci mají zajím letos štěstí, protože počasí ve Varech nečekaně nadmíru přeje.


Čím je divák živ


Chtělo by se říci, že festivalovými filmy, ale není to tak úplně pravda, protože i na krmi a mok dojde. Zatímco honorace debužíruje na recepcích a večírcích, pro běžného diváka vyrostly před Thermalem i na mostě přes říčku Teplou velké a prostorné stany s nápoji a občerstvením, v nichž to vře a juchá mnohdy až do brzkých ranních hodin. Na velkých megapánvích se přihřívají halušky se zelím a uzeným, na grilu se opékají párky, klobásky a kuřecí stehýnka, v hrnci se vaří kukuřice. Komu stačí hamburger, taky si na své přijde. Z nápojů nejvíce „frčí“ pivo, ale ve stanu na mostě je lahodnou a osvěžující specialitou mojito z bílého rumu a s vůní máty a citrusových plodů.
Šance pro handicapované


Festival myslí opravdu úplně na všechny, protože se zde letos přestavuje také Kino bez bariér. I vozíčkáři mají rádi filmy, tak proč jim přístup do kina neumožnit. Jejich hojná účast ve Varech svědčí o skutečnosti, že to nemusí být až takový problém. Svůj program nacházejí ve Varech rovněž nevidomí. Naproti karlovarskému divadlu, proměněnému taktéž v jeden z filmových sálů, vyrostla Kavárna Potmě, kde si můžete vyzkoušet, jak se obejdete bez zraku. Kávu vám zde nalévají do hrníčků, které zahrají v okamžiku, když jsou plné, a zvukovou kulisu tvoří dialogy z českých filmů i s komentáři toho, co se děje v obraze.
Vary bez Bessona


Přestože nejsou letos Vary tak „hvězdné“ jako loni, kdy přijel Robert Redford či Sharon Stone, diváci si je užívají. Náladu jim nezkazila ani čerstvá zpráva, že Luc Besson pro pracovní zaneprázdnění nedorazí. Ze stejného důvodu také festival nenavštíví herečka Jacqueline Bisset. Známý mystifikátor a filmový mág Terry Gilliam však zůstává ve hře.I tak sály praskají ve švech a diváci oceňují filmy vřelým potleskem. U promítání českého soutěžního titulu Kráska v nesnázích dokonce potleskem několikrát odměnily herecké výkony Jiřího Schmitzera a Josefa Abraháma i v průběhu promítání. Nezbývá než „Krásce“ popřát štěstí i u festivalové poroty. Do českých kin nový film Jana Hřebejka dorazí v září.
Nejnovější články
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová