Články
Doporučení  |  Diskuze
Cestování
Gurmán
Lázně
Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování
Styl a vzhled
Ostatní
O nás
Napište nám
Relaxuj na Facebooku
Relaxuj na Twitteru
18.5.2006, Simona Grygárková, článek
Tabák objevil Kryštof Kolumbus, když roku 1492 přistál v Novém světě. Dva jeho námořníci přivezli tabák do Španělska, kde pak udivovali své spoluobčany novým zvykem - kouřením. Netrvalo to ale dlouho a oba se ocitli v nesnázích.
Gypsi | 20.5.20067:03
Jsem jeden z ­(mála­) velmi silných kuřáků, kterým se podařilo přestat kouřit. Kouřil jsem posléze do 100 cigaret denně! Z této silné závislosti se nedá přestat bez pomoci. Mě velmi pomohly žvýkačky nicorette a jsem přesvědčen, že jen díky nim jsem překonat svoji psychickou i fyzickou závislost, protože zmírňují, až úplně odstraňují abstinenční příznaky.
Dnes nekouřím už asi 9 let a myslím si, že to mám za sebou, protože jen pominutí smyslů by mě přimělo začít znovu kouřit. Jenže z mých hospodských kamarádů to nevydržel ani jeden, protože denní dávka žvýkaček za cca 150 Kč a více je pro někoho prostě moc. I když je to hodně výhodná investice do budoucna, někdo na ni prostě nemá. Proč zdravotní pojišťovny nehradí alespoň první pokus kuřáka přestat kouřit, po dobu 3 měsíců, což je doporučená doba užívání těch žvýkaček?
Podle selského rozumu, ale i jednoduchých propočtů, by se jim to mělo do budoucna vyplatit, pro omezení nemocnosti příštího nekuřáka. Proč musí stát jedna žvýkačka přes 15 Kč? Ví li to někdo, ať mi tuto nelogičnost osvětlí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.