www.relaxuj.cz
>
>

Jarní posilující polévka

, , článek
Recept na "vylepšenou česnečku" - vylepšenou o krupky, brambory a mladé bylinky. Polévka, která vám dodá sílu pro boj s jarní únavou.
reklama

Ingredience:


  • 100 g drobných krupek
  • 6 stroužků česneku
  • bylinky – kopřiva, celolistý špenát, ale i listy pampelišek nebo medvědího česneku
  • 5 lžic olivového oleje
  • litr zeleninového vývaru (voda a vegeta)
  • sůl, pepř
  • mletý kmín
  • majoránka
  • 2 nadrobno nakrájené brambory
  • (vejce)

Postup:


Krupky na noc namočíme. Pak je vaříme ve vodě s jedním na plátky nakrájeným stroužkem česneku, trochou oleje, kmínu a lžicí majoránky. Po změknutí a odpaření většiny tekutiny přilijeme vývar, přidáme brambory a dva stroužky čeneku nakrájené na plátky, sůl a koření. Až vše změkne, přidáme zbylý prolisovaný česnek, bylinky, ještě trochu majoránky a olivový olej. Můžeme rozklepnout i vejce. Přivedeme skoro k varu, ale nevaříme, bylinky i česnek by zbytečně ztratily svou sílu.

Dobrou chuť!
Nejnovější články
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře