Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Jaké máte srdce?

12.2.2007, PR článek , článek
Teprve po infarktu myokardu se lidé začínají více starat o své zdraví. Poprvé v životě je totiž napadne – co když to příště moje srdce nevydrží? Často je právě až prodělaný infarkt oním bodem nula, kdy pochopí, že něco nedělali dobře.Podle průzkumů má v naší zemi zvýšenou hladinu cholesterolu každý druhý dospělý. Jak jste na tom Vy?
Teprve po infarktu myokardu se lidé začínají více starat o své zdraví. Poprvé v životě je totiž napadne – co když to příště moje srdce nevydrží? Často je právě až prodělaný infarkt oním bodem nula, kdy pochopí, že něco nedělali dobře. Stav srdce, které bije tak neúnavně, že počet úderů během života přesáhne tři miliardy, ovlivňují po celý život faktory, jako je vysoký krevní tlak, nevyvážená strava, kouření, stres, nedostatek pohybu, a především vysoká hladina cholesterolu, která patří k hlavním rizikovým faktorům vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Podle průzkumů ji má v naší zemi zvýšenou každý druhý dospělý. Jak jste na tom Vy?

Lidé si neuvědomují, že srdce a kardiovaskulární systém vůbec hrají hlavní roli v jejich životě a zdraví. Neuvědomují si, že prevence je často nejdůležitější, co pro sebe mohou udělat. Často ani nevědí, kde začít.

Pokud jste se v těchto větách shlédli, chcete začít něco pro sebe dělat a pro začátek se dozvědět alespoň pár důležitých věcí o svém srdci, pomůžeme Vám. Vykročit na cestu ke zdravějšímu srdci je jednoduché – stačí kliknout nové webové stránky milujsrdce.cz.

Zkuste si vyplnit test, který Vám řekne, jaký je biologický věk Vašeho srdce. Najdete zde rovněž informace o tom, jak postupně změnit své stravovací zvyklosti a jak do svého nabitého denního programu zařadit i nenáročné pohybové aktivity, které Vám v péči o srdce pomohou. To nejdůležitější v prevenci kardiovaskulárních chorob je totiž naučit se o své srdce pečovat – teprve pak se můžete ze svého života radovat anebo své srdce někomu „dát“!