Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Jak si vybíráme muže

25.1.2006, FIA , článek
Máte přítele? Pokud ano, zkuste zjistit, do které kategorie „mužských procesorů“ ten váš patří. Jestli jste se ještě nestala držitelkou kvalitního produktu zvaného MUŽ, projděte s námi několik kategorií, ať víte, před kým vrátka vašeho srdce přibouchnout a komu je otevřít.
Muži nejspíš ví, jak si vybrat přítelkyni, která pozná (nebo taky ne) jak vypadá základní deska, procesor snad i grafická karta. Víte ale, jak si ženy vybírají muže? Co o mužích ví a co o nich skutečně chtějí vědět? I my, ženy, hledáme muže s největší kapacitou (nejen peněženky), nejkvalitnějším připojením k okolnímu světu, srdcem na místě, kde počítače mívají procesor.


Hledáme muže s nejkvalitnějším připojením k okolnímu světuA jak tedy dělíme muže my? Od určitého roku věku, asi od pětadvaceti let, nám obvykle přestává primárně záležet na tom, jak vypadá „case“ muže, ale záleží nám více na „vnitřnostech.“

Základní rozdělení mužů bych přirovnala k procesorům, nejen pro jejich rychlost a několik modelových řad, ale především kvůli jejich výkonům. Tedy vzhůru k jednotlivým skupinám.


486 udiví,

že vypijete láhev vína, přestože jemu donesli teprve 3. pivo


I mezi Vámi jsou typy, o kterých bychom řekly, že jsou jako 486. Jsou pomalí, hodně hluční a čas od času zamrznou, když od nich čekáte slušný výkon! Touhle skupinou se mezi přáteli příliš nechlubíme. Obvykle mají zastaralý design a když o nich přemýšlím, tak jediné místo, kde se v domácnosti dobře vyjímají, je sklep.

Nejzajímavější okamžik nastane, když se takový muž s výrobním označením 486, rozhodne přetaktovat na vyšší třídu. Přetaktování obvykle provádí okruh jeho kamarádů poskytováním „zaručených“ rad, jak oslovit, okouzlit a následně sbalit holku… Několikrát jsem měla tu čest setkat se s přetaktovanou 486 – kou a věřte mi, je to nezapomenutelný zážitek. Zajímá Vás, čím se uvedený typ vyznačuje? Tento starý jedinec v novém kabátě se navenek obvykle projevuje takto:
 • většinou Vám otevře dveře do restaurace, kterou ovšem vybral on, aniž by ho zajímalo, jestli máte rádi víno, pivo nebo třeba italskou kuchyni
 • překvapí ho, že hodně kouříte, protože on tráví hodiny týdně v posilovně
 • diví se, že vypijete láhev vína, přestože jemu donesli teprve třetí pivo. Ráda bych podotkla, že pít musíte, jinak zaručeně usnete během prvních dvaceti minut konverzace…
 • neustále stáčí téma hovoru na své zážitky s kamarády nebo bývalou přítelkyní
 • na konci večera se Vás snaží políbit a když nenajdete odvahu odmítnout, zažijete zřejmě svůj první kontakt s kvalitním vodním tvorem, obvykle rybou…Pentium umí bezchybně vyslovovat italské názvy


Vyšším typem jedince mužského rodu je Pentium. Většina Pentií o sobě velmi dobře ví, že oproti 486 jsou na lepší úrovni a náležitě toho využívají! Mnohé z nás obvykle podlehnou klamnému pocitu většího uživatelského komfortu, což se po schůzce se 486 není nich zvláštního, a  považují Pentium za tvora blížícího se partnerskému ideálu. Vady předchozího modelu byly totiž výrobcem poměrně slušně odstraněny. Problémy s chybou dělení v plovoucí čárce objevíme až později. Z počátku se zdá být vše báječné… Na první schůzku přinese Pentium květinu, nebo drobný dáreček. Odpustíme mu, že nekoupil růže, naše oblíbené květiny, nakonec i gerbera má své kouzlo. Pětiminutové zpoždění omluví zvýšeným provozem a nedostatkem parkovacích míst v okolí místa schůzky. První setkání bývá asi takovéto:
 • prostředí příjemné restaurace, snažíme se méně kouřit a pít, protože chceme na Pentium udělat dojem
 • Pentium opět nekouří, pije málo, má perfektní zuby a neustále je předvádí
 • Pentium chce vědět, jaké víno má partnerka v oblibě, rozdílnost chutí řeší kompromisem
 • Pentium rozumí italským názvům a bezchybně je vyslovuje
 • Pentium umí používat ubrousek i příbor, neušpiní se při jídle
 • Na konci večera políbí partnerce ruku

Zmatením nepřítele ve Vás Pentium navodí pocit, že je jedinečný. A v této chvíli je žena na nejlepší cestě k záhubě. Časem totiž začnou absentovat nejen gerbery, dárečky, ale i schůzky v restauracích slušné úrovně. Později začne absentovat i Pentium. Má stále méně času a podezřele se zajímá o svůj case….Dostaví se chyba desetinné čárky! Průměrná délka životnosti vztahu s Pentiem je i několik měsíců, pokud…
Co vidíte na Pentiu nové generace?


Pokud ovšem v té době nenarazíte na Pentium vyšší řady nebo nové generace. Šasí jej obvykle neprozradí. Bývá nenápadným kolegou, jehož denně potkáváte na chodbě kanceláře. Človíčkem z MHD, který se na Vás denně krásně usměje. Prostě kýmkoliv z produkce společnosti. Nedoprovází jej megalomanská reklamní kampaň, takže jen málo lidí ví, že existuje. Jeho projevy jsou z počátku trochu rozpačité, ale mají osobní kouzlo. Tam, kde by původní Pentium jen mávlo rukou nad Vašim malicherným a titěrným problémem, Vám nový model obvykle dobře poradí, nebo dokonce pomůže. Najednou to už není anonymní „procesor“ z Vašeho serveru, ale někdo, kdo má hezký účes a fantastické oči. Okouzluje Vás postupně, a i když většina okolí netuší, co na něm vlastně vidíte. První schůzka bývá tak nenápadná, že často ani nepostřehnete, že se jednalo o schůzku, proto jaksi postrádá typické znaky, o nichž bych se měla zmínit.

Jak čas letí, začínají se na trhu prosazovat nové a vylepšené modely procesorů. Většina z nich překonává předchozí typy, neboť si výrobci vzali ponaučení z chyb starších modelů. Bohužel, občas se přes výstupní kontrolu dostanou i kusy, které sice nosí hrdě nápis např. Pentium 4, ale přitom v reálném provozu jsou naprosto k nepoužití. Na takové produkty je třeba si dávat zvýšený pozor a při jejich odhalení, ihned informovat distribuční centrum. Dohlédnout pak na reklamaci a navrácení vadného výrobku prodejci.

Co říci na závěr? Snad jen tolik: Rozdíly mezi vyššími třídami procesorů Pentium jsou většinou nepatrné. Spočívají v odladění nedostatků předchozích modelů. Nikdo na světě (ani Intel) Vám nezaručí, že se Váš procesor časem nezmění. Může dojít i k dodatečnému přetaktování (bohužel také směrem dolů, což bývá dosti obvyklé, a to nejen u mužů) …. Já ale věřím, že každá z nás si pamatuje, proč si zrovna ten svůj procesor vybrala….

Foto: Rudolf Kotulán