www.relaxuj.cz

Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit

Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
, , inzerce
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
K oblíbeným
Redakce Relaxuj není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.
 
Opakovaná mírná zátěž organizmu formou přehřátí na 39°C, vystřídaného prudkým zchlazením, přispívá ke snížení únavy svalstva, k rozproudění krevního oběhu a lymfatického systému, posílení imunity a zpomalení stárnutí. V průběhu pobytu v sauně se z organizmu vyplaví toxiny a metabolický odpad. Saunování přispívá také ke zlepšení fyzické kondice, uvolnění psychiky a má silný relaxační účinek.
 
Infrasauna je ideální domácí wellness centrum. Velkou výhodou jsou kompaktní rozměry, díky kterým je možné infrasaunu umístit i do malého bytu. Zajímavá je i velmi nízká energetická náročnost – jedno saunování v infrasauně je energeticky srovnatelné se spotřebou napařovací žehličky. Nemusíte se tedy obávat, že se vám relaxace v sauně prodraží díky poplatkům za elektrickou energii. Oceníte také přijatelnou cenu a jednoduchou montáž – infrasaunu složí a zprovozní dvě osoby během jedné až dvou hodin. Není nutné objednávat k montáži žádné řemeslníky.
 
Zdroj obrázku: Pixabay.com
 
Při výběru infrasauny se setkáte s nabídkou modelů pro jednoho i různé varianty saun pro více osob, pokud máte dostatek prostoru a hledáte saunu pro relaxaci celé rodiny. Větší infrasauny jsou příležitostí pro saunování společně s dětmi, které si díky tomu zvyknou na pravidelnou relaxaci. Skvělé je i saunování s přáteli, za kterým už nebudete muset jezdit někam do wellness centra. Naopak, saunovací večírky pro přátele můžete organizovat v pohodlí domova.
 
Relaxaci v infrasauně si můžete ozvláštnit pomocí vonných esencí, které se nakapou do odpařovacích mističek. Působením tepla se do vzduchu uvolňuje vůně esenciálních olejů, která promění saunování na aromaterapeutický zážitek.

Zdroj obrázku: Marimex.cz
 
Interiér infrasauny je možné vybavit konektory pro připojení mp3 přehrávače nebo mobilu. Audiosystém tak pomocí relaxační hudby posune vaše saunování na vyšší úroveň.
 
Další vychytávkou pro vylepšení infrasauny je ionizátor vzduchu, který vzduch v sauně obohatí o záporně nabité ionty. Takto upravený vzduch podporuje krevní oběh a tvorbu kyslíku v tkáních. Současně likviduje viry, bakterie a plísně, takže zmírňuje alergie. K dispozici jsou i speciální voňavé náplně do ionizátoru, které saunování promění na zážitek. Ten můžete ještě vylepšit použitím saunových solných lamp a světelnou terapií ve formě barevného LED osvětlení.
 
Pokud se rozhodnete pořídit si domů infrasaunu, zkuste navštívit Sauna Centrum MARIMEX, kde si můžete infrasaunu také vyzkoušet a vybrat si ten nejvhodnější model, který bude plně vyhovovat vašim představám o rodinné relaxaci.
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář