Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit

21.3.2019, PR článek , inzerce
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
Redakce Relaxuj není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.
 
Opakovaná mírná zátěž organizmu formou přehřátí na 39°C, vystřídaného prudkým zchlazením, přispívá ke snížení únavy svalstva, k rozproudění krevního oběhu a lymfatického systému, posílení imunity a zpomalení stárnutí. V průběhu pobytu v sauně se z organizmu vyplaví toxiny a metabolický odpad. Saunování přispívá také ke zlepšení fyzické kondice, uvolnění psychiky a má silný relaxační účinek.
 
Infrasauna je ideální domácí wellness centrum. Velkou výhodou jsou kompaktní rozměry, díky kterým je možné infrasaunu umístit i do malého bytu. Zajímavá je i velmi nízká energetická náročnost – jedno saunování v infrasauně je energeticky srovnatelné se spotřebou napařovací žehličky. Nemusíte se tedy obávat, že se vám relaxace v sauně prodraží díky poplatkům za elektrickou energii. Oceníte také přijatelnou cenu a jednoduchou montáž – infrasaunu složí a zprovozní dvě osoby během jedné až dvou hodin. Není nutné objednávat k montáži žádné řemeslníky.
 
Zdroj obrázku: Pixabay.com
 
Při výběru infrasauny se setkáte s nabídkou modelů pro jednoho i různé varianty saun pro více osob, pokud máte dostatek prostoru a hledáte saunu pro relaxaci celé rodiny. Větší infrasauny jsou příležitostí pro saunování společně s dětmi, které si díky tomu zvyknou na pravidelnou relaxaci. Skvělé je i saunování s přáteli, za kterým už nebudete muset jezdit někam do wellness centra. Naopak, saunovací večírky pro přátele můžete organizovat v pohodlí domova.
 
Relaxaci v infrasauně si můžete ozvláštnit pomocí vonných esencí, které se nakapou do odpařovacích mističek. Působením tepla se do vzduchu uvolňuje vůně esenciálních olejů, která promění saunování na aromaterapeutický zážitek.

Zdroj obrázku: Marimex.cz
 
Interiér infrasauny je možné vybavit konektory pro připojení mp3 přehrávače nebo mobilu. Audiosystém tak pomocí relaxační hudby posune vaše saunování na vyšší úroveň.
 
Další vychytávkou pro vylepšení infrasauny je ionizátor vzduchu, který vzduch v sauně obohatí o záporně nabité ionty. Takto upravený vzduch podporuje krevní oběh a tvorbu kyslíku v tkáních. Současně likviduje viry, bakterie a plísně, takže zmírňuje alergie. K dispozici jsou i speciální voňavé náplně do ionizátoru, které saunování promění na zážitek. Ten můžete ještě vylepšit použitím saunových solných lamp a světelnou terapií ve formě barevného LED osvětlení.
 
Pokud se rozhodnete pořídit si domů infrasaunu, zkuste navštívit Sauna Centrum MARIMEX, kde si můžete infrasaunu také vyzkoušet a vybrat si ten nejvhodnější model, který bude plně vyhovovat vašim představám o rodinné relaxaci.