www.relaxuj.cz
>

I vaše nohy si zaslouží pedikúru bez skalpelu

I vaše nohy si zaslouží pedikúru bez skalpelu
, , článek
Nohy jako v bavlnce… Ten příjemný pocit můžete zažít nejen, když vklouznete z lyžáků do sněhulí, ale také po dobře provedené pedikúře. Hitem 21. století se stala suchá pedikúra – bezpečná a bez skalpelu.
K oblíbeným
reklama
„Když se začnete včas starat o své nohy, v dobrém se vám vše v produktivním věku vrátí,“ říká pedikér Marek Mikulka, který navíc spojil péči o chodidla s aromaterapií. V jeho salonu se vaše nohy ocitnou doslova v nebi. Nejdřív vás totiž čeká levandulové osvěžení a bodová masáž, díky níž se uvolní lymfatické cesty ve vašem těle a odblokuje se i krční páteř. Ruce pedikéra chodidla promasírují a prohřejí a vy můžete pohodlně relaxovat, zapomenout na čas a nechat se hýčkat. Žádné namáčení, žádná horká lázeň. Vše podkresluje orientální hudba, svádějící k tiché meditaci. Teprve když jsou vaše nohy dokonale vláčné a poddajné, přijde na řadu vlastní suchá pedikúra.


Nebezpečí říznutí nehrozí


Suchá pedikúra má jednu obrovskou výhodu. Jelikož se provádí bez skalpelu, nehrozí žádné nebezpečí, že by pedikér zajel s nástrojem příliš hluboko nebo vás dokonce pořezal. Kůže se velmi jemně a šetrně ošetřuje za pomoci brousících frézek. Ty hladce kloužou po vaší kůži a vyvolávají decentně šimravé, avšak nikoli přímo lechtivé pocity.

Skutečné broušení nepřipomínají ani v nejmenším. Existuje celá škála nástavců různých velikostí na jednotlivé části chodidla a rovněž se podle potřeby mění rychlost počtu otáček brusky za minutu. Všechny nástroje jsou samozřejmě řádně dezinfikované a sterilní.„Suchá pedikúra nenarušuje integritu kůže. Nohy vám zvláční, ale nejde až do hloubky jako skalpel. Nemáte po ní tak přecitlivělá chodidla. Na některých místech, třeba pod palcem, určitý tukový polštářek zůstane, protože tam zkrátka patří,“ vysvětluje Mikulka. Čím více se totiž kůže odebere, tím větší má pak tendence se tvořit další a další vrstva a tvrdnout. Po suché pedikúře vám ošetření vydrží pět až šest týdnů a nemusíte si ani nohy sami po večerech dobrušovat pemzou. Stačí dopřát chodidlům po koupeli zjemňující krém nebo pěnu.


Vše začíná u nehtových lůžek


Ještě než se pedikér vrhne na vaše „šlapky“, přijdou ke slovu nehtíky a nehtová lůžka. Přerostlou kůžičku, díky níž vypadají nehty na nohou mnohem menší, než ve skutečnosti jsou, rovněž bezbolestně stlačí a odstraní speciální nástavec.

Sami budete překvapení, jak pěkné máte malíčky, přestože si myslíte, že pro opakované otlaky z bot z nich nehet dávno zmizel. Zároveň s přístrojem funguje i vysavač, který hned nadbytečné šupinky odsává. Poté vám pedikér nehtíky vyhladí a upraví do úhledného tvaru pilníkem. Kůži kolem nehtového lůžka zjemní krém z manuky, který zároveň funguje jako dobrá prevence proti mykózám. Korunou krásy vašich nohou pak může být francouzská manikúra.


Frézky na všechno


Speciální frézky na suchou pedikúru si poradí opravdu se vším, aniž by bylo nutné použít jakýkoliv ostrý nástroj. Nůžky jsou prakticky tabu, vše lze provést šetrněji bez jejich zásahu. Díky bruskám se dá bezpečně a bezbolestně odstranit kuří oko či vrátit původní podoba zarostlému nehtíku. Vše v ceně jednoho řádného ošetření.

Pravidelná suchá pedikúra vás rovněž zbaví popraskaných pat pravidelným obrušováním. „Postupně se snižuje hloubka kráteru, aby mladá kůže měla sílu vyrůst a kráter vyplnit. Jinak by tlak na patu neunesla,“ radí osvědčenou metodu Mikulka. Po celé proceduře jsou vaše nohy odpočaté, plné lehkosti, zdraví a síly bez pocitu násilné manipulace. Kůže je jemná a příjemně měkká.


Každá bylinka má své plus


Péči o vaše nohy provází pečlivý výběr bylinných krémů a esenciálních olejů s relaxačními i povzbuzujícími účinky. Nožkám uleví regenerující levandule, mající také antiseptickou funkci, pozitivně působí zmiňovaná manuka, efektní pro vysušenou a popraskanou kůži. Pedikúra s vůní máty zajistí pružnost a elasticitu kůže, chladivý mentolový gel z máty peprné a eukalyptové silice rovněž osvěží.

Toxinů z těla vás zbaví jalovec, jenž má blahodárný vliv i na otoky a křeče v nohou. Léčivou mocí vládne skořice, odbourávající tuky a rozšiřující cévy. Může však vyvolat agresivní reakci, a proto se doporučuje pouze po konzultaci s odborníkem. Voňavou a jemnou tečku za pedikúrou udělá avokádo.


Parafín jako horká prémie


Posledním krokem v péči o vaše chodidla může být parafínová lázeň. Ideální je v zimních měsících, protože vás dokonale prohřeje. Třikrát ponoříte chodidla do horkého parafínu,a poté si dopřejete zábal a necháte působit. Nakonec pedikér sroluje vosk z vašich nohou jako ponožky. Vaše kůže je hebká a vláčná. A rázem máte nohy v oné pověstné bavlnce či chcete-li přímo v nebi. V létě se před parafínem upřednostňuje kafr, neboť má naopak chladivé účinky.


Kde a za kolik


S nabídkou suché pedikúry byste se měli setkat v každém zavedenějším kosmetickém, kadeřnickém nebo pedikérském salonu po celé republice. Ceny se pohybují od 250 korun do 600 korun za ošetření. Někde je zvláštní péče, jako např. odstranění kuřího oka v ceně, jinde si tuto položku účtují zvlášť.

Marek Mikulka spojil péči o nohy s relaxací a aromaterapií a účtuje si 470 Kč za návštěvu. Jeho salon Nohy v nebi najdete v Brně. V Praze suchou pedikúru provozuje například salon Relax Točná (290 Kč), pedikúra Star (350 Kč), provozovna Mani-Pedi či kadeřnictví Santal, v Děčíně lze suchou pedikúru absolvovat v kadeřnictví Idea Donna a v Plzni v Kadeřnictví Top.

Foto: Tomáš Hájek
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová