Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Hýčkejte svou lásku nejen na Valentýna

14.2.2014, Jana Běhalová, článek
Nejen svatý Valentýn je důvodem k oslavě vaší lásky. Jak je to dlouho, co jste si s partnerem udělali čas jen sami na sebe? Máme pro vás romantické nápady, díky kterým můžete okořenit váš vztah každý den bez ohledu na kalendářní datum.
Říká se, že nejlepší věci v životě jsou zadarmo. K tomu, abyste si ve vztahu připadali pořád jako čerstvě zamilovaní opravdu nepotřebujete drahé dárky. To ale neznamená, že byste se o svou lásku neměli starat a denně o ni pečovat. Nenechávejte si projevy náklonnosti a citu jen na zvláštní příležitosti, každý den je přece důvod k oslavě. Inspirujte se nápady na to, jak s partnerem strávit více času a vytvořte si své vlastní rituály, které budete pravidelně opakovat. Naučte se dělat věci společně, relaxujte a bavte se.


1. Pište partnerovi lichotivé vzkazy


Každý muž má rád pozornost a lichocení. Dejte tomu svému najevo, že je pro vás ten nejlepší. Připravte si seznam toho, co na partnerovi nejvíc obdivujete a co na něm máte ráda. Posílejte mu přes den krátké vzkazy třeba esemeskou nebo vyzkoušejte něco šílenějšího. Napište své lichotky na nalepovací papírky a rozmístěte je na místa, kde si jich všimne. Nalepte mu vzkaz na zrcadlo, na hrnek s kávou, na pracovní notebook nebo třeba na sklo auta. Napište mu vlastnoruční dopis a překvapte ho u večeře nečekaným milostným vyznáním.


2. Začněte den společnou sprchou


Každé ráno se spolu míjíte v kuchyni a pospícháte do práce. Co si alespoň jeden den v týdnu zalézt společně do sprchy? Teplá voda probudí vaše smysly a ranní laškování vás pozitivně naladí na celý den.


3. Udělejte si černou hodinku


Nevydrží váš partner ani hodinu bez internetu a nepustí mobil z ruky ani při jídle? Zkuste ho zlákat na večerní posezení při svíčkách, dobrou láhev vína nebo klidně romantickou večeři. Zahrajte si hru na to, že vám vypnuli proud nebo vypadly pojistky. Vypněte všechno, co by vás mohlo rušit, počítač, televizi i mobilní telefony. Odhoďte starosti venkovního světa a věnujte se chvilku opravdu jen sami sobě. Povídejte si, ale hlavně naslouchejte jeden druhému.


4. Zatancujte si


Přestože k tanci zpravidla vybízejí muži, zkuste svého milého naladit romantickou hudbou a vyzvěte ho k tanci přímo u vás v kuchyni nebo v obýváku. Vůbec nevadí, že neumíte tančit, hlavní je totiž vaše vzájemná blízkost. Zkuste si najít svou oblíbenou píseň, která bude jenom vaše. Možná se vám tančení zalíbí natolik, že si předplatíte společné kurzy tance.


5. Začněte vařit společně


Nechce se vám utrácet za drahou večeři v luxusní restauraci? Uvařte si spolu své oblíbené jídlo nebo vyzkoušejte nějaký netradiční exotický recept. Vždyť láska prochází žaludkem. Bavte se tím, že si budete společně hledat jídla, na která máte chuť a postupně si je doma sami uvařte. Nejde ani tak o výsledek, jako o vaši společnou aktivitu. Že se při vaření společně nesnesete? Nevadí, střídejte se. Zatím, co jeden z vás bude hlavní kuchař, ten druhý může otevřít třeba láhev vína, povídat si s vámi a ochutnávat. A když budete mít při vaření dlouhou chvíli, zkraťte si čekání erotickými hrátkami přímo v kuchyni. Neberte vaření jako nudnou rutinu, udělejte si z něj společný rituál.


6. Uspořádejte si filmový nebo seriálový maratón


Venku je škaredě a nechce se vám vytáhnout paty z bytu? Co pro jednou vypnout televizi a pustit si nějaký zajímavý film nebo seriál? A pro správnou filmovou atmosféru nezapomeňte na čerstvý popcorn nebo svou oblíbenou zmrzlinu. Zachumlejte se společně pod deku a vychutnejte si večer v teple domova.


7. Namasírujte se


Není nic erotičtějšího než vzájemná partnerská masáž. Zkuste ale občas experimentovat. Namísto klasické masáže zad překvapte svého milého masáží hlavy nebo nohou. Chodidla jsou jednou z nejcitlivějších částí našeho těla a je v nich uloženo mnoho nervových zakončení. Masáž nohou nejen rozproudí energii v těle, ale je také velmi intimní, takže může fungovat jako netradiční sexuální předehra.


8. Zajiskřete v ložnici novými nápady


Zdá se vám, že je to poslední dobou v ložnici trochu nuda? Není to nic neobvyklého, na každém vztahu se přece musí neustále pracovat. Udržujte mezi sebou erotické napětí. Buďte iniciativní a hledejte, jak váš intimní život ozvláštnit. I po letech můžete partnera překvapit něčím novým. Co si třeba pořídit společnou erotickou hračku nebo vyzkoušet novou sexuální polohu? Povídejte si o tom, co se vám v sexu líbí. Vyprávějte si o svých erotických představách nebo se inspirujte na internetu. Fantazii se meze nekladou.


9. Zkoušejte spolu nové věci


Nenechte se ovládnout stereotypem a zkuste hledat nové nápady, jak do vztahu vnést více vzrušení a romantiky. Myslete přitom na to, co by potěšilo nejen vás, ale především váš protějšek. Má váš přítel rád počítačové hry? Zkuste se překonat a vyzvěte ho na herní souboj. Možná, že vás porazí levou zadní, ale aspoň si přitom užijete spoustu legrace. Máte doma vášnivého milovníka piva? Spojte příjemné věci dohromady a překvapte ho poukázkou do pivních lázní. Jakmile se spolu naložíte do piva a k tomu připijete douškem chlazeného moku, určitě se s vámi bude cítit jako nejšťastnější muž na světě.


10. Každý den je důvod k oslavě


Povedlo se vám nebo partnerovi během týdne něco důležitého? Oslavte to spolu! Je statisticky dokázáno, že lidé, kteří se umí radovat z úspěchu svého partnera, jako by byl jejich vlastní, jsou ve vztahu spokojenější a vyrovnanější. I sebemenší drobnost může být důvodem k dobré večeři nebo sklence šampaňského.

Zdroj titulního obrázku: Pixmac