www.relaxuj.cz
>

Gelové nehty – záchrana dobré image

Gelové nehty – záchrana dobré image
, , článek
Toužíte po krásných a dokonalých nehtech, kterými oslníte své okolí, ale není vám shůry dáno je mít? Pokud vás již nebaví mít stále krátké a neupravené nehty, vyzkoušejte gelové nehty – přibyde vám krásný doplněk a získáte i větší sebevědomí. Manikérka Veronika Richterová radí, jak na to.
reklama

Kdy gelové nehty vznikly


Historie úpravy nehtů spadá do třetího tisíciletí před Kristem. Renesance umělých nehtů začala zhruba v padesátých letech v Hollywoodu. V sedmdesátých letech pak přichází ve světě akryl a gel. Do České republiky ale přichází gelové nehty mnohem později.


Gelové nehty mě nadchly


Patřím bohužel k těm ženám, které nemají od narození moc pěkné nehty, vždycky jsem se s tím dost trápila. Sice jsem si nehty lakovala, ale lak mi dlouho nevydržel a musela jsem věnovat dost času, abych nehty udržela upravené. Na mém dvouměsíčním pobytu v Anglii jsem potkala dívku, která měla gelové nehty. Hrozně se mi to líbilo, její nehty vypadaly přirozeně, upraveně a zdravě. Nadchlo mě to, a když jsem zjistila, že i v Čechách se tyto nehty dělají, rozhodla jsem se, že si je také nechám udělat.


Moje první gelové nehty


První procedura byla poměrně časově náročná - trvala dvě a půl hodiny. Ale vyplatila se. Po celé té procedůře jsem vyšla ven na ulici a měla nádherné nehty, po kterých jsem vždycky toužila.


Na jaké nehty jsou gelové nehty vhodné?


Gelové nehty jsou vhodné pro všechny typy nehtů: „A to zejména na zpevnění slabých nehtů. Aplikovat se nesmí na nehty velmi krátké a okousané, umělý nehet nemá pak na čem držet,“ říká manikérka Veronika Richterová.


Jak probíhá procedura?


Nejdříve se nehty dezinfikují, odmastí a zdrsní a poté se nalepí umělé nehty. Dalším krokem je nanesení první základní vrstvy gelu, která se v UV lampě nechá vytvrdit. Následuje druhá, už silnější vrstva gelu, kterou vám manikérka na nehty nanese a poté opět nechá vytvrdit v UV lampě. V závěru této procedury manikérka vypiluje nehty do požadovaného tvaru. Nehty můžete mít zapilované hranatě nebo dokulata. K tomu, jaký styl je momentálně v módě, Veronika Richterová dodává: „V módě je francouská manikúra do hranata, do obloučku ne tolik. Také je módní asymetrický styl francouzské manikúry.“


Lakování


Tečkou této procedury je závěrečné lakování. V současné době asi nejčastějším druhem lakování je francouzská manikúra, „francie“, u které je konec nehtu orámovaný bílým proužkem. Variantou, jak udržet tuto manikúru ještě déle trvalou, je nechat si udělat permanentní francouzskou manikúru. V tomto případě vám manikérka nalakuje bílý proužek pod vrstvu gelu. Gelové nehty, ale pokud nechcete, lakovat nemusíte, vypadají přirozeně.


Jak často o gelové nehty pečovat?


Po první delší aplikaci se chodí pravidelně na doplnění gelu zhruba jedenkrát za tři týdny nebo jedenkrát za měsíc. Záleží, jak rychle vám gel odrůstá. V průběhu, jak umělé nehty odrůstají, příjdete na doplnění gelu, který se nanáší přímo na přírodní nehty. Doplnění gelu s úpravou nehtů a lakováním trvá zhruba hodinu. Jinak žádná vlastní úprava není nutná, pouze v případě, že vám nehty už dost odrostly a chcete si je sama zkrátit. Použijete na to pilník, který je speciálně určen na umělé a gelové nehty. Nebo nalakujte nehty, chcete-li změnit barvu laku.
Výhody gelových nehtů


Upravené gelové nehty vypadají naprosto přirozeně, jsou jen delší a pevnější. Můžete s nimi klidně mýt nádobí, používat běžné mycí a hygienické prostředky. Nevadí jim tvrdší náraz, kdy by se vám vaše přirozené nehty zlomily. „Gel je oproti jiným materiálům měkčí a ohebnější. Při nárazech tolik nepraská. Gel je například oproti akrylu pružný a  tak snadno se nerozbije,“ dodává manikérka Veronika Richterová. Výhodou gelových nehtů také je, že pokud si je nalakujete, lak vám vydrží mnohem déle než na vlastních nehtech, a to zhruba čtrnáct dní. Lak vám může vydržet i déle díky již zmiňované permanentní francouzské manikúře, která lak nadlouho uchová.


Nevýhody


Nevýhodou je, že musíte pravidelně chodit na doplňování gelu a najít si na to čas. Ze začátkou je také možná pro někoho, kdo nikdy neměl dlouhé nehty, otázkou zvyku, jak s delšími nehty manipulovat při běžných činnostech.


Co je teď IN


V současné době ve výběru laku vede jednoznačně francouzská manikúra. „Ženy upřednostňují jednoduchost. V dnešní době se začíná rozjíždět móda barevných laků - svítivé barvy například žlutá, růžová. Hrozně se rozjelo zdobení nehtů, nalepovací kytičky, kamínky a třpytky. Fantazii se meze nekladou. Módní je také nalakování stříbrného nebo modrého proužku pod klasickou francouzskou manikúru,“ dodává Veronika Richterová.
Nejnovější články
Ze života vztahové koučky: penis na seznamce Ze života vztahové koučky: penis na seznamce
Když mi vztah víc bere než dává, odcházím. Vztahová koučka bez chlapa, no to je teda bomba Pavlíno! „Už ti dávno není dvacet, co teď budeš dělat“? Oblíbená otázka mojí mámy. Musím hledat, nic jiného mi nezbyde...
14.2.2019, článek, Pavlína Uhrinová2 komentáře
Měsíc na Bali: Canggu a Pura Tanah Lot Měsíc na Bali: Canggu a Pura Tanah Lot
Rozhodli jsme se s rodinou strávit měsíční dovolenou na Bali. Byla to naše vysněná destinace, a tak jsme si začátkem prosince sbalili kufry a vyrazili na Vánoce do tepla s vidinou měsíčního dobrodružství v tropickém ráji.
11.2.2019, článek, Jana Bártová
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala