www.relaxuj.cz
>

Gelové nehty – záchrana dobré image

Gelové nehty – záchrana dobré image
, , článek
Toužíte po krásných a dokonalých nehtech, kterými oslníte své okolí, ale není vám shůry dáno je mít? Pokud vás již nebaví mít stále krátké a neupravené nehty, vyzkoušejte gelové nehty – přibyde vám krásný doplněk a získáte i větší sebevědomí. Manikérka Veronika Richterová radí, jak na to.
K oblíbeným
reklama

Kdy gelové nehty vznikly


Historie úpravy nehtů spadá do třetího tisíciletí před Kristem. Renesance umělých nehtů začala zhruba v padesátých letech v Hollywoodu. V sedmdesátých letech pak přichází ve světě akryl a gel. Do České republiky ale přichází gelové nehty mnohem později.


Gelové nehty mě nadchly


Patřím bohužel k těm ženám, které nemají od narození moc pěkné nehty, vždycky jsem se s tím dost trápila. Sice jsem si nehty lakovala, ale lak mi dlouho nevydržel a musela jsem věnovat dost času, abych nehty udržela upravené. Na mém dvouměsíčním pobytu v Anglii jsem potkala dívku, která měla gelové nehty. Hrozně se mi to líbilo, její nehty vypadaly přirozeně, upraveně a zdravě. Nadchlo mě to, a když jsem zjistila, že i v Čechách se tyto nehty dělají, rozhodla jsem se, že si je také nechám udělat.


Moje první gelové nehty


První procedura byla poměrně časově náročná - trvala dvě a půl hodiny. Ale vyplatila se. Po celé té procedůře jsem vyšla ven na ulici a měla nádherné nehty, po kterých jsem vždycky toužila.


Na jaké nehty jsou gelové nehty vhodné?


Gelové nehty jsou vhodné pro všechny typy nehtů: „A to zejména na zpevnění slabých nehtů. Aplikovat se nesmí na nehty velmi krátké a okousané, umělý nehet nemá pak na čem držet,“ říká manikérka Veronika Richterová.


Jak probíhá procedura?


Nejdříve se nehty dezinfikují, odmastí a zdrsní a poté se nalepí umělé nehty. Dalším krokem je nanesení první základní vrstvy gelu, která se v UV lampě nechá vytvrdit. Následuje druhá, už silnější vrstva gelu, kterou vám manikérka na nehty nanese a poté opět nechá vytvrdit v UV lampě. V závěru této procedury manikérka vypiluje nehty do požadovaného tvaru. Nehty můžete mít zapilované hranatě nebo dokulata. K tomu, jaký styl je momentálně v módě, Veronika Richterová dodává: „V módě je francouská manikúra do hranata, do obloučku ne tolik. Také je módní asymetrický styl francouzské manikúry.“


Lakování


Tečkou této procedury je závěrečné lakování. V současné době asi nejčastějším druhem lakování je francouzská manikúra, „francie“, u které je konec nehtu orámovaný bílým proužkem. Variantou, jak udržet tuto manikúru ještě déle trvalou, je nechat si udělat permanentní francouzskou manikúru. V tomto případě vám manikérka nalakuje bílý proužek pod vrstvu gelu. Gelové nehty, ale pokud nechcete, lakovat nemusíte, vypadají přirozeně.


Jak často o gelové nehty pečovat?


Po první delší aplikaci se chodí pravidelně na doplnění gelu zhruba jedenkrát za tři týdny nebo jedenkrát za měsíc. Záleží, jak rychle vám gel odrůstá. V průběhu, jak umělé nehty odrůstají, příjdete na doplnění gelu, který se nanáší přímo na přírodní nehty. Doplnění gelu s úpravou nehtů a lakováním trvá zhruba hodinu. Jinak žádná vlastní úprava není nutná, pouze v případě, že vám nehty už dost odrostly a chcete si je sama zkrátit. Použijete na to pilník, který je speciálně určen na umělé a gelové nehty. Nebo nalakujte nehty, chcete-li změnit barvu laku.
Výhody gelových nehtů


Upravené gelové nehty vypadají naprosto přirozeně, jsou jen delší a pevnější. Můžete s nimi klidně mýt nádobí, používat běžné mycí a hygienické prostředky. Nevadí jim tvrdší náraz, kdy by se vám vaše přirozené nehty zlomily. „Gel je oproti jiným materiálům měkčí a ohebnější. Při nárazech tolik nepraská. Gel je například oproti akrylu pružný a  tak snadno se nerozbije,“ dodává manikérka Veronika Richterová. Výhodou gelových nehtů také je, že pokud si je nalakujete, lak vám vydrží mnohem déle než na vlastních nehtech, a to zhruba čtrnáct dní. Lak vám může vydržet i déle díky již zmiňované permanentní francouzské manikúře, která lak nadlouho uchová.


Nevýhody


Nevýhodou je, že musíte pravidelně chodit na doplňování gelu a najít si na to čas. Ze začátkou je také možná pro někoho, kdo nikdy neměl dlouhé nehty, otázkou zvyku, jak s delšími nehty manipulovat při běžných činnostech.


Co je teď IN


V současné době ve výběru laku vede jednoznačně francouzská manikúra. „Ženy upřednostňují jednoduchost. V dnešní době se začíná rozjíždět móda barevných laků - svítivé barvy například žlutá, růžová. Hrozně se rozjelo zdobení nehtů, nalepovací kytičky, kamínky a třpytky. Fantazii se meze nekladou. Módní je také nalakování stříbrného nebo modrého proužku pod klasickou francouzskou manikúru,“ dodává Veronika Richterová.
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek