www.relaxuj.cz
>
>
>

Filmové Karlovy Vary jsou prozářené sluncem a hvězdami

Filmové Karlovy Vary jsou prozářené sluncem a hvězdami
, , článek
Pojedenačtyřicáté se Karlovy Vary o uplynulém víkendu probudily do festivalové atmosféry. Venku svítí sluníčko, v sálech se lze příjemně zchladit při filmových projekcích. Atmosféru hned zkraje prozářily i dvě hvězdná jména – Andy Garcia a Danny Trejo.
K oblíbeným
reklama
Herec Andy Garcia (Když muž miluje ženu, Kmotr, Dannyho parťáci) přivezl na MFF Karlovy Vary svůj režijní debut Ztracené město (The Lost City), věnovaný Kubě. Zároveň se o úvodním večer stal prvním letošním držitelem Křišťálového glóbu.


Garcia pije bacardi, ale na Kubu nejezdí


Na Kubě se charismatický herec Andy Garcia narodil, ale když mu bylo pět a půl, musel z politických důvodů i s rodiči rodnou zemi opustit. Navždy však zůstala v jeho srdci. „Na letišti jedna postava v mém filmů říká: Kubu si člověk nemůže vzít s sebou. Ale já myslím, že může,“ vysvětlil herec, pro něhož je film Ztracené město splněním snu. „Chtěl jsem vzdát hold kubánské hudbě a kultuře. Natočit Casablanku s hudbou,“ prozradil ve Varech Garcia.

Jeho snímek se odehrává v atmosféře nočních klubů v pohnuté době konce 50. let minulého století, kdy přišla revoluce a krutě zasáhla do osudů jedné rodiny. Garcia film nejenže produkoval a režíroval, ale ujal se rovněž hlavní mužské role. Ač Garcia miluje doutníky Havana, pije bacardi a jeho láska ke Kubě neutuchá, nikdy se do země nevrátil, protože nesouhlasí s jejím politickým uspořádáním. Z režisérů za svůj vzor považuje F. F. Coppolu a v budoucnu by se sám rád věnoval ve větší míře práci za kamerou.


Danny Trejo – sympaťák s tváří drsňáka


V delegaci k soutěžnímu filmu Sherrybaby se společně s režisérkou Laurie Collyer objevil i muž ostře řezaných rysů Danny Trejo. Filmový fanoušci si ho jistě pamatují jako vrhače nožů z Desperada a představitele pirátů a padouchů. Jeho vzezření tomu napovídá – mexický knírek, vlasy stažené do ohonu, tělo samý sval a šlacha a potetované paže. Jenže tento „syčák od pohledu“ všechny odzbrojuje svou bezprostředností a úsměvem. „Ahoj,“ zavolal česky na své příznivce na tiskové konferenci a humorem hýřit nepřestal.

Mám rád tetování, dobře se díky němu navazují kontakty. Mexickou bojovnici na hrudi jsem si nechal vytetovat podle indonéského časopisu v San Quentinu,“ přiznal Trejo a okamžitě vyhrnul tričko, aby se pochlubil. Tento představitel drsňáků se totiž netají tím, že k herectví dostal tu nejdrsnější průpravu – 11 let vězení.


Vrhat nože po něm chtěl bratranec


K pověstnému vrhání nožů v Desperadovi ho přesvědčil bratranec. „Když jsme film natáčeli, nevěděli jsme, že jsme příbuzní. Přišli jsme na to v okamžiku, kdy jsme začali vzpomínat na mizery ze školy. A stali jsme se přáteli,“ odhalil Trejo příbuzenský vztah s režisérem Roberto Rodriguezem a prozradil, že nože a mačety patří právě k Rodriguezovým obsesím.

Ač vypadá Trejo jako rozený bojovník a byl i šampionem v boxu, v náročných scénách se nechává zastupovat. „Umím házet nožem, ale ve filmu jde nakonec o trik. Když jsou scény hodně náročné, všechno sám nedělám, to je živobytí někoho jiného,“ dodal na vysvětlenou. V Sherrybaby se však představil publiku v poněkud jiném světle – jako polepšený drogový dealer, člen terapeutické skupiny, který pomáhá hlavní hrdince. „Režisérka říkala, že mám být milý a jemný. Bylo to mnohem těžší, než někoho zastřelit. Poprvé jsem hrál skutečnou osobu a ne padoucha, ale rozhodně je to pro mě velmi zajímavá zkušenost,“ pochvaloval si Trejo.

Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová