www.relaxuj.cz
>
>
>

Filmové Karlovy Vary jsou prozářené sluncem a hvězdami

Filmové Karlovy Vary jsou prozářené sluncem a hvězdami
, , článek
Pojedenačtyřicáté se Karlovy Vary o uplynulém víkendu probudily do festivalové atmosféry. Venku svítí sluníčko, v sálech se lze příjemně zchladit při filmových projekcích. Atmosféru hned zkraje prozářily i dvě hvězdná jména – Andy Garcia a Danny Trejo.
K oblíbeným
reklama
Herec Andy Garcia (Když muž miluje ženu, Kmotr, Dannyho parťáci) přivezl na MFF Karlovy Vary svůj režijní debut Ztracené město (The Lost City), věnovaný Kubě. Zároveň se o úvodním večer stal prvním letošním držitelem Křišťálového glóbu.


Garcia pije bacardi, ale na Kubu nejezdí


Na Kubě se charismatický herec Andy Garcia narodil, ale když mu bylo pět a půl, musel z politických důvodů i s rodiči rodnou zemi opustit. Navždy však zůstala v jeho srdci. „Na letišti jedna postava v mém filmů říká: Kubu si člověk nemůže vzít s sebou. Ale já myslím, že může,“ vysvětlil herec, pro něhož je film Ztracené město splněním snu. „Chtěl jsem vzdát hold kubánské hudbě a kultuře. Natočit Casablanku s hudbou,“ prozradil ve Varech Garcia.

Jeho snímek se odehrává v atmosféře nočních klubů v pohnuté době konce 50. let minulého století, kdy přišla revoluce a krutě zasáhla do osudů jedné rodiny. Garcia film nejenže produkoval a režíroval, ale ujal se rovněž hlavní mužské role. Ač Garcia miluje doutníky Havana, pije bacardi a jeho láska ke Kubě neutuchá, nikdy se do země nevrátil, protože nesouhlasí s jejím politickým uspořádáním. Z režisérů za svůj vzor považuje F. F. Coppolu a v budoucnu by se sám rád věnoval ve větší míře práci za kamerou.


Danny Trejo – sympaťák s tváří drsňáka


V delegaci k soutěžnímu filmu Sherrybaby se společně s režisérkou Laurie Collyer objevil i muž ostře řezaných rysů Danny Trejo. Filmový fanoušci si ho jistě pamatují jako vrhače nožů z Desperada a představitele pirátů a padouchů. Jeho vzezření tomu napovídá – mexický knírek, vlasy stažené do ohonu, tělo samý sval a šlacha a potetované paže. Jenže tento „syčák od pohledu“ všechny odzbrojuje svou bezprostředností a úsměvem. „Ahoj,“ zavolal česky na své příznivce na tiskové konferenci a humorem hýřit nepřestal.

Mám rád tetování, dobře se díky němu navazují kontakty. Mexickou bojovnici na hrudi jsem si nechal vytetovat podle indonéského časopisu v San Quentinu,“ přiznal Trejo a okamžitě vyhrnul tričko, aby se pochlubil. Tento představitel drsňáků se totiž netají tím, že k herectví dostal tu nejdrsnější průpravu – 11 let vězení.


Vrhat nože po něm chtěl bratranec


K pověstnému vrhání nožů v Desperadovi ho přesvědčil bratranec. „Když jsme film natáčeli, nevěděli jsme, že jsme příbuzní. Přišli jsme na to v okamžiku, kdy jsme začali vzpomínat na mizery ze školy. A stali jsme se přáteli,“ odhalil Trejo příbuzenský vztah s režisérem Roberto Rodriguezem a prozradil, že nože a mačety patří právě k Rodriguezovým obsesím.

Ač vypadá Trejo jako rozený bojovník a byl i šampionem v boxu, v náročných scénách se nechává zastupovat. „Umím házet nožem, ale ve filmu jde nakonec o trik. Když jsou scény hodně náročné, všechno sám nedělám, to je živobytí někoho jiného,“ dodal na vysvětlenou. V Sherrybaby se však představil publiku v poněkud jiném světle – jako polepšený drogový dealer, člen terapeutické skupiny, který pomáhá hlavní hrdince. „Režisérka říkala, že mám být milý a jemný. Bylo to mnohem těžší, než někoho zastřelit. Poprvé jsem hrál skutečnou osobu a ne padoucha, ale rozhodně je to pro mě velmi zajímavá zkušenost,“ pochvaloval si Trejo.

Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
reklama
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek