www.relaxuj.cz
>

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!
, , článek
Nedávno se na mě moje maminka podívala a řekla tajemně a tak trochu vystrašeně: „Musím ti něco říct.“ Ta tajemnost a vystrašenost se mnou trochu zacloumala. Ve skutečnosti ji jen tak něco nerozhodí.
K oblíbeným
reklama
Sedla si do křesla a otevřela noviny. „Poslouchej, co mám dnes v horoskopu.“ Přečetla asi tři věty, ve kterých bylo sdělení, že nemá nikam jezdit, ani se učit, protože nic prý nemá smysl. Rada na ten den zněla tak, že by se měla mrknout do několika peněženek v tramvajích, protože se v nich prý skrývá spousta peněz. Prý rozhodně více, než kdy sama vydělá! Maminka to dočetla a podívala se na mě pohledem plným zděšení, ale také vykřičníků a otazníků. Bydlíme na vesnici, takže hádám, že v tu chvíli si dělala starost, že nejbližší město, ve kterém jezdí tramvaje, je Brno... Aby se mrkla do pár cizích peněženek... Ale co má jiného dělat, když to má v horoskopu?Moje maminka samozřejmě není hloupá, aby se podle podobného „hvězdného poselství“ řídila. Zděsila ji drzost, se kterou tzv. ASTROLOG napsal tzv. horoskop! A drzost zaujala i nás, takže jsme si postupně přečetli horoskopy pro všechna znamení na ten den.

Kdybych se jím měla řídit já, musela bych vybrat veškeré rodinné úspory a odjet do zámoří, protože pouze tam prý mohu najít svoji ztracenou identitu. Jémine, díky horoskopu jsem se dověděla něco nového sama o sobě: že jsem ztratila identitu! Zpět ze zámoří se prý už nemám vracet.

Kozoroh má šmátrat v peněženkách, aby zbohatnul, ale Ryba si má uvědomit, že na penězích nezáleží. Důležitější je prý štěstí… Hmm, opravdu? Tak proč má Kozoroh šmátrat v peněženkách?

Lev si má zkusit zařvat a případně i kousnout svého šéfa. Chudák Rak si má dát opravit klepeta a smířit se svým račím údělem. Býkovi bylo sděleno, že by se měl oddat modlitbě či půstu, protože za slastí se prý skrývá kopyto ďábla. Vodnář má přestat zapírat svůj alkoholismus a nemanželské dítě/děti a dát si láhev vína. Štír nemá věšet hlavu nad tím, že utekla jeho manželka - zřejmě žena ve znamení Blížence - do zámoří.Ještě více nás pobouřila rada pro Panny: Váš partner chystá nevěru. Buďte o krok dál a předběhněte ho v tom! Zatímco Býkovi bylo vtloukáno do hlavy, že za slastí se skrývá kopyto ďábla, Panna má žít v souladu s tím, že není větší slast než klamat milovanou duši. Tak to už na nás bylo trochu moc. Vybrat rodinné úspory a odjet do zámoří či preventivně předběhnout partnera v podvádění… To nejsou rady vhodné pro ten který den, ale nařízení, co přesně mám jít udělat...

Teď nemluvíme o horoskopech založených na exaktních výpočtech z přesné hodiny, dne, roku narození člověka. To je totiž věc naprosto jiná. Exaktní individuální horoskop od profesionálního astrologa je práce s daty, výpočty a interpretace, tedy něco jiného než dvanáctkrát čtyři řádky o pěti slovech napsané pisálkem neznalým astrologie pod tlakem blížící se uzávěrky novin či časopisů, jejichž cílem je bohužel jediné: zaplácnout prostor mezi reklamními plochami něčím, co se skládá z písmenek...Horoskop čínský, indický, cikánský, keltský, egyptský, cyklický, erotický, indiánský, dělnický, včelařský, osobní, partnerský, dětský, zvířecí, kuchyňský a mnoho dalších. Je vůbec zajímavé zamyslet se nad tím, proč vlastně lidé horoskopy vyhledávají a proč si chtějí přečíst svůj horoskop na ten který den. Možná si myslí, že to je jistá prevence či bezpečnostní opatření před životní katastrofou v podobě nevěry partnera či ztráty zaměstnání. Ve skutečnosti jejich účel je spíše zábavný. Oblíbenost horoskopů a zájem o astrologii a podobné esoterické nauky však dokazuje, že lidi zajímá, co je čeká, ke komu se hodí a jací jsou. Pozitivní je, že lidstvo ještě nezdegenerovalo natolik, aby o sobě nepřemýšlelo…

Foto: Dreamstime.com
reklama
Nejnovější články
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek