www.relaxuj.cz
>

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!
, , článek
Nedávno se na mě moje maminka podívala a řekla tajemně a tak trochu vystrašeně: „Musím ti něco říct.“ Ta tajemnost a vystrašenost se mnou trochu zacloumala. Ve skutečnosti ji jen tak něco nerozhodí.
K oblíbeným
reklama
Sedla si do křesla a otevřela noviny. „Poslouchej, co mám dnes v horoskopu.“ Přečetla asi tři věty, ve kterých bylo sdělení, že nemá nikam jezdit, ani se učit, protože nic prý nemá smysl. Rada na ten den zněla tak, že by se měla mrknout do několika peněženek v tramvajích, protože se v nich prý skrývá spousta peněz. Prý rozhodně více, než kdy sama vydělá! Maminka to dočetla a podívala se na mě pohledem plným zděšení, ale také vykřičníků a otazníků. Bydlíme na vesnici, takže hádám, že v tu chvíli si dělala starost, že nejbližší město, ve kterém jezdí tramvaje, je Brno... Aby se mrkla do pár cizích peněženek... Ale co má jiného dělat, když to má v horoskopu?Moje maminka samozřejmě není hloupá, aby se podle podobného „hvězdného poselství“ řídila. Zděsila ji drzost, se kterou tzv. ASTROLOG napsal tzv. horoskop! A drzost zaujala i nás, takže jsme si postupně přečetli horoskopy pro všechna znamení na ten den.

Kdybych se jím měla řídit já, musela bych vybrat veškeré rodinné úspory a odjet do zámoří, protože pouze tam prý mohu najít svoji ztracenou identitu. Jémine, díky horoskopu jsem se dověděla něco nového sama o sobě: že jsem ztratila identitu! Zpět ze zámoří se prý už nemám vracet.

Kozoroh má šmátrat v peněženkách, aby zbohatnul, ale Ryba si má uvědomit, že na penězích nezáleží. Důležitější je prý štěstí… Hmm, opravdu? Tak proč má Kozoroh šmátrat v peněženkách?

Lev si má zkusit zařvat a případně i kousnout svého šéfa. Chudák Rak si má dát opravit klepeta a smířit se svým račím údělem. Býkovi bylo sděleno, že by se měl oddat modlitbě či půstu, protože za slastí se prý skrývá kopyto ďábla. Vodnář má přestat zapírat svůj alkoholismus a nemanželské dítě/děti a dát si láhev vína. Štír nemá věšet hlavu nad tím, že utekla jeho manželka - zřejmě žena ve znamení Blížence - do zámoří.Ještě více nás pobouřila rada pro Panny: Váš partner chystá nevěru. Buďte o krok dál a předběhněte ho v tom! Zatímco Býkovi bylo vtloukáno do hlavy, že za slastí se skrývá kopyto ďábla, Panna má žít v souladu s tím, že není větší slast než klamat milovanou duši. Tak to už na nás bylo trochu moc. Vybrat rodinné úspory a odjet do zámoří či preventivně předběhnout partnera v podvádění… To nejsou rady vhodné pro ten který den, ale nařízení, co přesně mám jít udělat...

Teď nemluvíme o horoskopech založených na exaktních výpočtech z přesné hodiny, dne, roku narození člověka. To je totiž věc naprosto jiná. Exaktní individuální horoskop od profesionálního astrologa je práce s daty, výpočty a interpretace, tedy něco jiného než dvanáctkrát čtyři řádky o pěti slovech napsané pisálkem neznalým astrologie pod tlakem blížící se uzávěrky novin či časopisů, jejichž cílem je bohužel jediné: zaplácnout prostor mezi reklamními plochami něčím, co se skládá z písmenek...Horoskop čínský, indický, cikánský, keltský, egyptský, cyklický, erotický, indiánský, dělnický, včelařský, osobní, partnerský, dětský, zvířecí, kuchyňský a mnoho dalších. Je vůbec zajímavé zamyslet se nad tím, proč vlastně lidé horoskopy vyhledávají a proč si chtějí přečíst svůj horoskop na ten který den. Možná si myslí, že to je jistá prevence či bezpečnostní opatření před životní katastrofou v podobě nevěry partnera či ztráty zaměstnání. Ve skutečnosti jejich účel je spíše zábavný. Oblíbenost horoskopů a zájem o astrologii a podobné esoterické nauky však dokazuje, že lidi zajímá, co je čeká, ke komu se hodí a jací jsou. Pozitivní je, že lidstvo ještě nezdegenerovalo natolik, aby o sobě nepřemýšlelo…

Foto: Dreamstime.com
Nejnovější články
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová
Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu Být při práci kreativní? Údajně byste neměli poslouchat hudbu
Pokud při práci rádi posloucháte hudbu a jde o práci kreativní, možná byste měli zvážit, zda při ní poslouchat hudbu nebo nikoli. Vědci z několika univerzit totiž nově tvrdí, že poslouchání hudby negativně ovlivňuje verbální kreativní výkony.
5.3.2019, článek, Milan Šurkala
Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí Vědci potvrdili svalovou paměť. "Use it or lose it" neplatí
Posilujete a bojíte se toho, že když na chvíli přestanete, veškerá snaha přijde vniveč? Vědci tvrdí, že známé pořekadlo "use it or lose it" zas tak úplně neplatí a opětovné posilování bude jednodušší, než by se mohlo zdát.
27.2.2019, článek, Milan Šurkala