www.relaxuj.cz
>

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!
, , článek
Nedávno se na mě moje maminka podívala a řekla tajemně a tak trochu vystrašeně: „Musím ti něco říct.“ Ta tajemnost a vystrašenost se mnou trochu zacloumala. Ve skutečnosti ji jen tak něco nerozhodí.
K oblíbeným
Sedla si do křesla a otevřela noviny. „Poslouchej, co mám dnes v horoskopu.“ Přečetla asi tři věty, ve kterých bylo sdělení, že nemá nikam jezdit, ani se učit, protože nic prý nemá smysl. Rada na ten den zněla tak, že by se měla mrknout do několika peněženek v tramvajích, protože se v nich prý skrývá spousta peněz. Prý rozhodně více, než kdy sama vydělá! Maminka to dočetla a podívala se na mě pohledem plným zděšení, ale také vykřičníků a otazníků. Bydlíme na vesnici, takže hádám, že v tu chvíli si dělala starost, že nejbližší město, ve kterém jezdí tramvaje, je Brno... Aby se mrkla do pár cizích peněženek... Ale co má jiného dělat, když to má v horoskopu?Moje maminka samozřejmě není hloupá, aby se podle podobného „hvězdného poselství“ řídila. Zděsila ji drzost, se kterou tzv. ASTROLOG napsal tzv. horoskop! A drzost zaujala i nás, takže jsme si postupně přečetli horoskopy pro všechna znamení na ten den.

Kdybych se jím měla řídit já, musela bych vybrat veškeré rodinné úspory a odjet do zámoří, protože pouze tam prý mohu najít svoji ztracenou identitu. Jémine, díky horoskopu jsem se dověděla něco nového sama o sobě: že jsem ztratila identitu! Zpět ze zámoří se prý už nemám vracet.

Kozoroh má šmátrat v peněženkách, aby zbohatnul, ale Ryba si má uvědomit, že na penězích nezáleží. Důležitější je prý štěstí… Hmm, opravdu? Tak proč má Kozoroh šmátrat v peněženkách?

Lev si má zkusit zařvat a případně i kousnout svého šéfa. Chudák Rak si má dát opravit klepeta a smířit se svým račím údělem. Býkovi bylo sděleno, že by se měl oddat modlitbě či půstu, protože za slastí se prý skrývá kopyto ďábla. Vodnář má přestat zapírat svůj alkoholismus a nemanželské dítě/děti a dát si láhev vína. Štír nemá věšet hlavu nad tím, že utekla jeho manželka - zřejmě žena ve znamení Blížence - do zámoří.Ještě více nás pobouřila rada pro Panny: Váš partner chystá nevěru. Buďte o krok dál a předběhněte ho v tom! Zatímco Býkovi bylo vtloukáno do hlavy, že za slastí se skrývá kopyto ďábla, Panna má žít v souladu s tím, že není větší slast než klamat milovanou duši. Tak to už na nás bylo trochu moc. Vybrat rodinné úspory a odjet do zámoří či preventivně předběhnout partnera v podvádění… To nejsou rady vhodné pro ten který den, ale nařízení, co přesně mám jít udělat...

Teď nemluvíme o horoskopech založených na exaktních výpočtech z přesné hodiny, dne, roku narození člověka. To je totiž věc naprosto jiná. Exaktní individuální horoskop od profesionálního astrologa je práce s daty, výpočty a interpretace, tedy něco jiného než dvanáctkrát čtyři řádky o pěti slovech napsané pisálkem neznalým astrologie pod tlakem blížící se uzávěrky novin či časopisů, jejichž cílem je bohužel jediné: zaplácnout prostor mezi reklamními plochami něčím, co se skládá z písmenek...Horoskop čínský, indický, cikánský, keltský, egyptský, cyklický, erotický, indiánský, dělnický, včelařský, osobní, partnerský, dětský, zvířecí, kuchyňský a mnoho dalších. Je vůbec zajímavé zamyslet se nad tím, proč vlastně lidé horoskopy vyhledávají a proč si chtějí přečíst svůj horoskop na ten který den. Možná si myslí, že to je jistá prevence či bezpečnostní opatření před životní katastrofou v podobě nevěry partnera či ztráty zaměstnání. Ve skutečnosti jejich účel je spíše zábavný. Oblíbenost horoskopů a zájem o astrologii a podobné esoterické nauky však dokazuje, že lidi zajímá, co je čeká, ke komu se hodí a jací jsou. Pozitivní je, že lidstvo ještě nezdegenerovalo natolik, aby o sobě nepřemýšlelo…

Foto: Dreamstime.com
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář