www.relaxuj.cz
>

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!

Fejeton: Hvězdy řídí můj život?!
, , článek
Nedávno se na mě moje maminka podívala a řekla tajemně a tak trochu vystrašeně: „Musím ti něco říct.“ Ta tajemnost a vystrašenost se mnou trochu zacloumala. Ve skutečnosti ji jen tak něco nerozhodí.
reklama
Sedla si do křesla a otevřela noviny. „Poslouchej, co mám dnes v horoskopu.“ Přečetla asi tři věty, ve kterých bylo sdělení, že nemá nikam jezdit, ani se učit, protože nic prý nemá smysl. Rada na ten den zněla tak, že by se měla mrknout do několika peněženek v tramvajích, protože se v nich prý skrývá spousta peněz. Prý rozhodně více, než kdy sama vydělá! Maminka to dočetla a podívala se na mě pohledem plným zděšení, ale také vykřičníků a otazníků. Bydlíme na vesnici, takže hádám, že v tu chvíli si dělala starost, že nejbližší město, ve kterém jezdí tramvaje, je Brno... Aby se mrkla do pár cizích peněženek... Ale co má jiného dělat, když to má v horoskopu?Moje maminka samozřejmě není hloupá, aby se podle podobného „hvězdného poselství“ řídila. Zděsila ji drzost, se kterou tzv. ASTROLOG napsal tzv. horoskop! A drzost zaujala i nás, takže jsme si postupně přečetli horoskopy pro všechna znamení na ten den.

Kdybych se jím měla řídit já, musela bych vybrat veškeré rodinné úspory a odjet do zámoří, protože pouze tam prý mohu najít svoji ztracenou identitu. Jémine, díky horoskopu jsem se dověděla něco nového sama o sobě: že jsem ztratila identitu! Zpět ze zámoří se prý už nemám vracet.

Kozoroh má šmátrat v peněženkách, aby zbohatnul, ale Ryba si má uvědomit, že na penězích nezáleží. Důležitější je prý štěstí… Hmm, opravdu? Tak proč má Kozoroh šmátrat v peněženkách?

Lev si má zkusit zařvat a případně i kousnout svého šéfa. Chudák Rak si má dát opravit klepeta a smířit se svým račím údělem. Býkovi bylo sděleno, že by se měl oddat modlitbě či půstu, protože za slastí se prý skrývá kopyto ďábla. Vodnář má přestat zapírat svůj alkoholismus a nemanželské dítě/děti a dát si láhev vína. Štír nemá věšet hlavu nad tím, že utekla jeho manželka - zřejmě žena ve znamení Blížence - do zámoří.Ještě více nás pobouřila rada pro Panny: Váš partner chystá nevěru. Buďte o krok dál a předběhněte ho v tom! Zatímco Býkovi bylo vtloukáno do hlavy, že za slastí se skrývá kopyto ďábla, Panna má žít v souladu s tím, že není větší slast než klamat milovanou duši. Tak to už na nás bylo trochu moc. Vybrat rodinné úspory a odjet do zámoří či preventivně předběhnout partnera v podvádění… To nejsou rady vhodné pro ten který den, ale nařízení, co přesně mám jít udělat...

Teď nemluvíme o horoskopech založených na exaktních výpočtech z přesné hodiny, dne, roku narození člověka. To je totiž věc naprosto jiná. Exaktní individuální horoskop od profesionálního astrologa je práce s daty, výpočty a interpretace, tedy něco jiného než dvanáctkrát čtyři řádky o pěti slovech napsané pisálkem neznalým astrologie pod tlakem blížící se uzávěrky novin či časopisů, jejichž cílem je bohužel jediné: zaplácnout prostor mezi reklamními plochami něčím, co se skládá z písmenek...Horoskop čínský, indický, cikánský, keltský, egyptský, cyklický, erotický, indiánský, dělnický, včelařský, osobní, partnerský, dětský, zvířecí, kuchyňský a mnoho dalších. Je vůbec zajímavé zamyslet se nad tím, proč vlastně lidé horoskopy vyhledávají a proč si chtějí přečíst svůj horoskop na ten který den. Možná si myslí, že to je jistá prevence či bezpečnostní opatření před životní katastrofou v podobě nevěry partnera či ztráty zaměstnání. Ve skutečnosti jejich účel je spíše zábavný. Oblíbenost horoskopů a zájem o astrologii a podobné esoterické nauky však dokazuje, že lidi zajímá, co je čeká, ke komu se hodí a jací jsou. Pozitivní je, že lidstvo ještě nezdegenerovalo natolik, aby o sobě nepřemýšlelo…

Foto: Dreamstime.com
Nejnovější články
Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery Tipy na deskové hry pro dlouhé zimní večery
Máte hravou náturu a nechcete hrát s přáteli jen žolíka a Člověče, nezlob se? V tom případě pro vás máme pár tipů na několik deskových a karetních her, které jsou zábavné a většinou i velmi jednoduché na pochopení.
25.12.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky Cestování po Šanghaji: Longhua Temple, svatba i parky
Česko-čínská svatba, která byla primárním cílem našeho putování, se blížila. Sobotní ráno jsme tak využili k návštěvě Longhua Temple a zahrad okolo, nedělní odpoledne pak k návštěvě místních parků. A ke hledání kešek, samozřejmě.
23.11.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar Cestování po Šanghaji: People's Square, český pivovar
Další den nás zavedl do People's Square a prohlídli jsme si i obrovské muzeum v Šanghaji. Poté, co jsme byli zklamání jedním z chrámů, chtěli jsme si spravit chuť "českým" pivem v české restauraci. No, nespravili.
15.5.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower Cestování po Šanghaji: Bund a Shanghai Tower
Šanghaj je město mrakodrapů, které nejlépe uvidíte z Bundu, protějšího pobřeží. Panorama má rozhodně něco do sebe a nenechejte si ujít ani Shanghai Tower. Kde jinde můžete vidět mrakodrapům na střechu a projet se nejrychlejším výtahem na světě?
9.1.2018, článek, Milan Šurkala
Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci Cestování po Šanghaji: čínská víza a trampoty první noci
Další cesta nás zavede do Číny. Konkrétně navštívíme nejlidnatější město tohoto státu, Šanghaj. A proč zrovna Šanghaj? Věřte nebo ne, kamarád se zde ženil. Svatba v Číně, to si člověk nemůže nechat ujít.
10.7.2017, článek, Milan Šurkala2 komentáře