www.relaxuj.cz
>
>

Ekologická koupelna

, , článek
Zajímá vás, jak ekologicky a především bez rizika úrazu vyčistit koupelnu?
K oblíbeným
reklama
Většina prodávaných čistících prostředků na dlaždičky jim i vám spíše škodí než prospívá, protože většinou obsahují chlór, který silně dráždí oči, nos i pokožku. Chlór je považován za jednu z nejnebezpečnějších chemikálií.


Čím tedy vyčistit koupelnu?


Pro čištění koupelny použijte pevný kartáč se štětinami a jedlou sodu nebo kombinaci jemného čistícího prostředku a jedlé sody. Vše pak spláchněte horkou vodou.

Pro oblasti s tvrdou vodou použijte ocet nebo citrónovou šťávu pro snadnější rozpuštění minerálních usazenin. V případě hlubokých nánosů nechte napustit hadřík octem či šťávou z citrónu a přiložte jej k problémové oblasti a nechte po dobu několika hodin působit.

Pro oblasti postižené plísní použijte hadřík navlhčený octem a k drhnutí kachlíků použijte starý zubní kartáček.

Zdroj: Greenpeace
reklama
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala