www.relaxuj.cz
>
>

EKOFÓR 2006

, , článek
Ekofór je soutěž kreslených vtipů a fotovtipů s tématikou životního prostředí. Třetího ročníku soutěže se zúčastnilo přes šest set prací.
K oblíbeným
reklama
V sobotu 2. 9. 2006 byli na festivalu Mohelnický dostavník slavnostně vyhlášeni vítězové třetího ročníku soutěže Ekofór, pořádané Hnutím Brontosaurus pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěže se zúčastnili lidé všech věkových skupin, od dětí školního věku až po seniory, a to s více jak šesti sty došlých prací v kategoriích Ještěrka (do 15 let, kreslené vtipy), Veleještěr (nad 15 let, kreslené vtipy) a Lochneska (věkově neomezeno, fotografické vtipy a vtipné fotokoláže).

V každé kategorii bylo vybráno 25 nejlepších děl, která dne 16.5.2006 hodnotila odborná porota, kde se setkali zástupci ekologických organizací, Ministerstva Źivotního prostředí, celému hodnocení předsedal místopředseda České unie Karikaturistů Ivan Hanousek. Veřejnost měla možnost rozhodovat o nejpěknějších výtvorech do 24. 8. prostřednictvím internetových stránek Ekofóru a letní putovní výstavy Ekofór 2006 (například na Prázdninách v Telči).

Na prvním místě odborné poroty se umístili: v kategorii Ještěrka Nikolka Vávrová (10 Let) z Husince, v kategorii Veleještěr pan Břetislav Kovařík (56 let) z Hradce Králové a v kategorii Lochneska pak Karolína Kozlovská (25 let) z Hradce Králové.


Foto: 1. místo kategorie Ještěrka (kreslené vtipy dětí do 15 let) - Nikola Vávrová, 10 let, Prachatice

Laické veřejnosti se pak nejvíce líbily vtipy Terezy Janíkové (13 let) z Brna v kategorii Ještěrka, Jiřího Charváta (22 let) z České Lípy v kategorii Veleještěr a Karolíny Kozlovské v kategorii Lochneska.

Vítězové a další umístění byli odměněni hmotnými cenami, hlavními cenami pro vítěze byly tři poznávací zájezdy věnované do soutěže cestovní kanceláří Kudrna a tři populární hry věnované firmou Albi. Cenu získal i jeden vylosovaný z řad veřejnosti, který se zúčastnil hlasování o soutěžních vtipech.

Putovní výstava, jež byla sestavena ze soutěžních děl, bude nadále k vidění na různých místech v ČR. Aktuální výstavy Ekofóru 2006 i předchozích ročníků budou zveřejňovány na internetových stránkách Ekofóru. Zde je možné rovněž nalézt veškeré informace týkající se soutěže.

Cílem soutěže je především zvýšit zájem veřejnosti o naše společné životní prostředí, ale lze z ní také vyhodnotit, jak lidé vnímají stav životního prostředí v určitém věku. Zvlášť cenné jsou v tomto směru práce dětí. „Soutěž Ekofór se setkává s velkým zájmem nejen autorů, ale hlavně návštěvníků výstav. Ty se snažíme dostat tam, kde se lidé nejvíce přes léto pohybují, a to jsou hudební festivaly,“ doplňuje Martin Perlík, pořadatel Ekofóru a místopředseda Hnutí Brontosaurus.

Hnutí Brontosaurus soutěží Ekofór rozšiřuje náplň své činnosti, kterou je zejména pořádání akcí k ochraně přírody, kulturních památek a ekologická výchova, a nabízí tak široké spektrum zapojení pro ty, kteří nechtějí být lhostejní ke svému životnímu prostředí a jsou ochotni nezištně pracovat.


Umístění autorů soutěžních vtipů Ekofóru 2006


Odborná porota:

Ještěrka
1. Nikola Vávrová, 10 let, Husinec
2. Katka Loucká, 15 let, Písek
3. Nikola Pospíšilová, 13 let, Tasov
4. Iveta Kalousková, 14 let, Brno
5. Gabriela Plačková, 14 let, Ostrava-Dubina
6. Andrea Domaníková, 12 let, Třinec
7. Tereza Odehnalová, 14 let, Hlinsko


Foto: 1. místo kategorie Veleještěr (kreslené vtipy starších 15 let a dospělých) - Břetislav Kovařík, 56 let, Hradec Králové

Veleještěr
1. Břetislav Kovařík, 56 let, Hradec Králové
2. Jiří Novák, Jaroslav Skoupý, NOS, Kolín
3. Jiří Havlín, 46 let, České Budějovice
4. Jan Farkas, 37 let, České Budějovice
5. Jiří Charvát, 22 let, Česká Lípa
6. Pavel Rak, 66 let, Nová Ves u Chotěboře
7. Radek Steska, 42 let, Zlín

Lochneska
1. Karolína Kozlovská, 25 let, Hradec Králové
2. Karolína Kozlovská, 25 let, Hradec Králové
3. Vlaštovky (oddíl), 15-23 let, Brno
4. Pavel Holubec, 24 let, Vrchlabí
5. Vladimíra Žlutířová, 32 let, Olomouc
6. Martin Šimon, 25 let, Litovel
7. Pavel Taussig, 72 let, Frankfurt am Main


Cena veřejnosti:

Ještěrka
1. Tereza Janíková, 13 let, Brno
2. Jana Schmiedová, 14 let, Pardubice
3. Zdeněk Lžičař, 15 let, Milevsko
4. Nikola Pospíšilová, 13 let, Tasov
5. Andrea Domaníková, 12 let, Třinec
6. Gabriela Plačková, 14 let, Ostrava-Dubina
7. Kristýna Semerádová, 15 let, Pardubice


Foto: 1. místo kategorie Lochneska (fotofór a fotomontáž, věkově neomezeno) - Karolína Kozlovská, 25 let, Hradec Králové
(Na tabuli: „Nabídka dne: Snídaně v trávě – 29 Kč. Obloha zdarma.“)

Veleještěr
1. Jiří Charvát, 22 let, Česká Lípa
2. Pavel Rak, 66 let, Nová Ves u Chotěboře
3. Břetislav Kovařík, 56 let, Hradec Králové
4. Jiří Charvát, 22 let, Česká Lípa
5. Jaroslav Dostál, Praha
6. Luděk Slezák, Tábor
7. Iva Boháčová, 17 let, Praha

Lochneska
1. Karolína Kozlovská, 25 let, Hradec Králové
2. Martin Šimon, 25 let, Litovel
3. Vladimíra Žlutířová, 32 let, Olomouc
4. Pavel Holubec, 24 let, Vrchlabí
5. Pavel Taussig, 72 let, Frankfurt am Main
6. Vlaštovky (oddíl), 15-23 let, Brno
7. Vlaštovky (oddíl), 15-23 let, Brno
Nejnovější články
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala
Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal Vztahová koučka: úchylný fotograf se nekonal
Pamatujete si na server libimseti? To byl hit! Bodování kluků, vzkazy, první lásky. To napětí a vzrušení, když mi ve schránce blikla zpráva. Že by to byl jeden z těch sympaťáků, kterého jsem anonymně obodovala nejnižší možnou známkou? Nebyl…
26.3.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit Infrasauna v bytě: relax, který si můžete dovolit
Po celodenní aktivitě si zasloužíte chvíle odpočinku. Skvělým způsobem, jak relaxovat, je saunování. Pozitivní účinky termoterapie jsou totiž všeobecně známy. A takovou relaxaci si můžete dovolit díky infrasauně i v pohodlí svého domova.
21.3.2019, inzerce, PR článek
Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě Milujete potápění? Polsko otevře nejhlubší bazén na světě
Chcete se potápět, ale exotické destinace jsou pro vás příliš daleko? Pak pro vás mohou mít v Polsku řešení. Otevřou zde totiž nejhlubší bazén na světě. Jmenuje se Deep Spot a nabídne rekordní hloubku až 45 metrů.
18.3.2019, článek, Milan Šurkala
Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai Měsíc na Bali: Vánoce v Padangbai
Po necelých pěti dnech jsme opustili Canggu, kde se nám zkrátka nelíbilo, a přesunuli jsme se na jihovýchod ostrova do přístavu Padangbai. Ten je vyhlášený především krásnými potápěčskými lokalitami.
11.3.2019, článek, Jana Bártová