Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
21.5.2007, Eliška Tlustá, článek
Sen je přirozeným projevem psychiky. Jaké poselství nám chtějí říct? Sny jsou darem psychiky, které nám mnohé říkají a mohou nám pomoci se vyznat sami v sobě. Zkusme se proto nyní detailněji zaměřit na své sny a odhalme jejich poselství.
gabrion | 3.6.20071:30
Paní ­(nebo slečno­) Blaženo, je vidět, že vás článek opravdu pobouřil... Tu si stěžujete na obsah článku, tu na formu... Víte, já osobně nejsem čtenářkou podobných internetových časopisů ­- myslím, že více informací ke konkrétním tématům mohu nastudovat v odborné literatuře, na což tyto stránky ale velmi pravděpodobně neaspirují. Proto si mohu domyslet ­(což jste jistě mohla i vy­), že zde uveřejněné články podléhají určitému stanovenému počtu slov. A pokud se o sny opravdu zajímáte, sama víte, jak obsáhlým tématem jsou... To se opravdu do jednoho kratičkého článku napsat nedá. Souhlasím s paní Eliškou i Alexandrou, že jde jen o jistou ochutnávku. A tu podle mého názoru předává autorka čtenářům velice chutně... :)
Odpovědět0  0
Blažena | 28.5.200720:07
No zřejmě jste při čtení velmi nenáročná. myslím si, že věci by se měly dělat pořádně. Assi by se vám nelíbilo, kdybych vám já bez příslušného vzdělání zpravovala zuby nebo stavěla dům. Stejně tak ke psaní článků je potřeba určitých dovedností a předchozího studia. když vám nevadí, že autorka nedodržuje v článcích ta nejzákladnější pravidla slohu, které jsou samozřejmostí pro žáka základní školy, je to vaše věc, ale proč mám číst slohový a obsahový zmetek,vydávající se za profesionální práci? Zkusila jste číst jiné ,profesionálně psané internetové časopisy? Uznávám, ež jsou lidé, pro které je vyrcholem kultury Blesk a jiní , kteří čtou opravdovou literaturu.
Odpovědět0  0
Alexandra | 28.5.200712:14
Paní Blaženo, ozývám se vám jako pravidelná čtenářka tohoto časopisu. Nemyslím si, že by tento článek měl někoho pobouřit. Je napsaný jako zkratka všech důležitých faktů od Freuda, po rozdíl mezi vědomím a nevědomím. Dle mého názoru má sloužit jako ochutnávka z říše snů. Koho tato tematika zaujme, ten se samozřejmě může začít zajímat o sny více, ať už koupí snáře nebo nějakými kurzy. Co je na tom zlého? Tento článek mohl být sice obsáhlejší, ale věřím, že není v lidských silách napsat článek o snech, aby pokryl celou tematickou škálu. To, že paní Tlustá nenapsala článek dle vašeho gusta neznamená, že máte právo zpochybńovat redaktorčiny vloh pro psaní. Soudě podle jejích velmi čtených a oblíbených dřívějších článků je to velmi nadějná redaktorka. Pokud však chcete nás, čtenáře, přesvědčit, že tato tématika lze vystihnout lepším článkem, napište článek, zašlete jej do redakce a věřím, že pokud bude dobrý, že bude uveřejněn. Promiňte, ale takové negativní tlachání bez důkazu, že to jde lépe, nemám ráda.
Odpovědět0  0
Blažena | 27.5.200722:59
Bohužel neznamená, že když jste vystudovala psyhcologii, tak umíte pracovat se sny. Hlavně byste se měla věnovat tomu,c o možná umíte a neplést se do psaní. Výsledkem jsou pak neobratně napsané zavádějící články. Myslíte si, že může psatá kde kdo? Tímto článkem v podstatě navádíte lidi, aby si koupili snáře a snažili se podle nich dešifrovat své sny. Možná je vámt o jedno, protože to nikdo nečte a nebo nikomu nestojí za to na špatně napsaný zkreslený článek reagovat.
Odpovědět0  0
Eliška | 26.5.200712:00
Práci se sny se člověk musí nejprve naučit. Proto jsem se snažila poskytnout alespoň malý vhled do této problematiky. Koho téma zaujme, je již jen a jen na něm zda bude chtít v této oblasti své znalosti prohlubovat.
Vzhledem k tomu, že jsem vystudovala vysokou školu, kde jsem navštěvovala přednášky z psychologie, psala jsem závěrečnou práci z oblasti psychologie a mám dlouholetou zkušenost s psychoanalytickou psychoterapií, nemyslím si, že bych byla nekompetentní psát článek na toto téma. Nicméně děkuji za Váš komentář.
Odpovědět0  0
Blažena | 24.5.200710:49
To, co autorka píše je nesmysl. Pokud chcete pracovat se sny, musíte se to naučit a žádný snář vám s tím nepomůže. Musíte si najít vlastní smysl symbolů. Je to duchovní práce , sebepoznávací práce a ne předmět na vyprávění někomu jinému.Mám pocit, že autorka o tématu nic neví. Píše chaoticky bez skutečné znalosti věci. U nás vyšlo hodně kvalitních knížek o práci se sny. Před psaním článku by stálo za to si je prostudovat ne? nebo jít na seminář práce se sny....
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.