Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Co nás čeká v roce Psa?

17.2.2006, Doris Danielová, článek
Podle čínského horoskopu začal před pár dny rok Psa. Otevřenost, přátelskost a spravedlivé řešení konfliktů, která má toto znamení ve vínku, budou chrakterizovat rok 2006.

Co nás čeká v roce Psa?


Rok Psa začíná 29. ledna 2006, potrvá do 17. února 2007 a bude to rok Ohnivého Psa, tedy vládnoucím prvkem roku je Oheň.

Pes je v čínské kosmologii čestným, věrným a statečným ochráncem práva. Je přátelský, důvěryhodný, poctivý a bezúhonný (někdy až moc). V roce Psa lze tudíž všeobecně očekávat převažující dobrou vůli k čestnému a spravedlivému řešení konfliktů. Dají se čekat charitativní akce, podpora dobročinných projektů a odklon od ješitného materialistického soupeření Kohouta, který vládl do 28. ledna 2006.

Negativní se může stát přílišná síla vůle a chladný smysl pro spravedlnost, které Psa charakterizují (stručně řečeno, přílišná mravnost Psa se může stát zkrátka otravnou). Vzhledem k tomu, že prvek, který bude vládnout v tomto období, je Oheň, připravme se i na jeho charakteristiky: výbušnost, radost, schopnost prožívat velmi intenzivně štěstí, emoce i lásky, otevřenost, upřímné sdělování citů. To by mohlo potlačit jednak vrozený pesimismus Psa (který sám patří znamení Kovu), i jeho někdy lehce nudnou umravněnost. Na druhé straně přílišná otevřenost může přinést i nepříjemné sdělování pravdy do očí.


Zajistí Pes odliv konzumního šílenství?


Důraz bude pravděpodobně kladen na obranu, ochranu práv, majetku, bezpečnosti a dodržování zákona. To bude nejspíše pozitivní (ochrana životního prostředí, lidských práv apod.), ale i negativní (o sebeprosazení se pravděpodobně budou ucházet i různé extremistické skupiny, přesvědčené o správnosti svých ideálů).

V rodinných vztazích přinese rok Psa harmonii, klid a menší honbu za materialistickými požitky. Bude proto velmi vhodným časem pro uzavření manželství.


Jak nakládat s čínským horoskopem?


V čínské kosmologii není nic fatální, neřešitelné a tragické. Naopak! Zjištění slabin i kladů, které nastávající rok přináší, nám slouží k tomu, abychom se poučili o možných rizicích a pokusili se jim čelit tak, aby byl tento rok pro nás šťastný. Štěstí totiž nepřichází samo – vytváříme si je my svými reakcemi, svým přijetím objektivních skutečností a tím, jak nakládáme se svými sílami, emocemi, tělem, okolím. Proto: využijme dobré vůle, která charakterizuje rok Psa a v klidu se pusťme i do odvážnějších projektů. Pozor si dejme na hlavně na extremismus a přílišnou snahu prosadit myšlenku. Nehoňme se za konzumem a využijme možnost harmonizace rodinných vztahů. Tolerujme někdy možná nudnou mravnost Psa: ona má také v životě své místo...


Zajímá vás, co přinese rok Psa právě vám?


Když se na magazínu Relaxuj zaregistrujete a vyplníte datum narození, které je pro výpočet horoskopu nezbytné, zašleme vám podrobný horoskop na rok 2006 určený právě pro vás.