www.relaxuj.cz
>
>

Brněnské dny pro zdraví

, , článek
Ve dnech 22. září - 1. října 2006 bude v Brně probíhat již dvanáctý ročník Brněnských dnů pro zdraví.
K oblíbeným
reklama

Co jsou to Dny pro zdraví


Pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví připravila Kancelář Brno - Zdravé město Magistrátu města Brna ve spolupráci s desítkami brněnských občanských sdružení, škol, sportovních klubů a odborných institucí letos již dvanáctý ročník kampaně Brněnské dny pro zdraví. Ve dnech 22. září - 1. října 2006 tedy město Brno ožije desetidenním maratónem akcí, které nabídnou Brňanům náměty, jak žít zdravěji a kde najít inspiraci pro zlepšení své fyzické i psychické kondice. V letošním roce připravilo třicet osm organizací celkem šedesát akcí z různých oblastí zdravého životního stylu určených jak pro nejširší veřejnost, tak pro specifické cílové skupiny, jako jsou budoucí maminky, senioři či osoby se zdravotním postižením.


Cestou Dnů pro zdraví ke snížení nadváhy


Vzhledem k nárůstu počtu osob s nadváhou je i letos pozornost věnována problematice boje s obezitou. Akce nabízející nejrůznější pohybové aktivity budou doplňovat komplexní programy zaměřené na zdravé a účinné snižování nadváhy, například odborné poradenství Hubneme s rozumem či zahájení soutěže Hubne celá rodina. Také fitness club STAR TRAC nabídne celodenní kondičně relaxační program Kila dolů, kondice nahoru.

Pro širokou veřejnost budou opět zdarma zpřístupněny netradiční sportovní areály Lanové centrum PROUD a Lezecká stěna Sokol Brno I a letos nově také plavecký bazén TJ Tesla Brno, kde je připraven samostatný program pro seniory i pro rodiče s dětmi.


Milovníci petangu si rozhodně přijdou na své


Mezi novinky patří v letošním roce Veřejná škola petanque. Tento sport si postupně získává oblibu zejména díky příjemnému spojení pohybu se společenským vyžitím. Věnovat se mu mohou všichni bez rozdílu věku a přímo v centru Brna mohou ke hře využít například petanquové hřiště v parku Lužánky, kde bude v rámci Brněnských dnů pro zdraví zájemcům k dispozici nejen potřebné vybavení, ale také instruktoři tohoto sportu.


Nebude chybět biojarmark


Širokou škálu produktů ekologických zemědělců najdou Brňané nejen na tradičním Brněnském biojarmarku, ale mohou se také seznámit přímo s jejich výrobou během Výletu na ekofarmu do Deblína.

Bezprostřední kontakt obyvatel města s přírodou a řadu zajímavých akcí nabízí jedinečná veřejná Přírodní zahrada u smrku v Králově Poli. V rámci Brněnských dnů pro zdraví se zde mohou zájemci zúčastnit tvořivých dílen pro rodiny s dětmi na Setkání občanů k zahájení Týdne zdraví nebo si vyzkoušet cvičení jógy, či-kung, tai-či a další pohybové aktivity přímo v přírodním prostředí u příležitosti akcí Víkend pohybu v Přírodní zahradě u smrku a V rytmu Orientu.


Je připraven i program pro zdravotně postižené


Program Brněnských dnů pro zdraví nabízí rovněž akce pro osoby se zdravotním postižením, například TYFLOBRNO 2006 - soutěž v prostorové orientaci a samostatném pohybu nevidomých ve městě či Happening nevidomých v přírodě - seznámení a práce s přírodními materiály.


Zábavné akce pro děti nebudou chybět


Již tradičně je připravena také řada akcí pro rodiny s dětmi jako je Šikuláda, Přírodovědná stezka pro zdraví, Kolečko s kolem i bez kola či Zdravá rodina aneb Hrajeme si v každém věku. Stranou zájmu nezůstává ani oblast duševního zdraví, která je v každodenním shonu často podceňována a neprávem opomíjena. Připraveny jsou např. praktické ukázky relaxačních technik Relaxace jako nástroj dovedného zvládání každodenního života nebo Jóga a relaxace.


K dispozici budou také poradny


Fórum pro zdraví v prostorách IBC nabídne zájemcům především poradny zdravého životního stylu, tj. odvykání kouření, prevence kardiovaskulárních chorob, snižování nadváhy, správné výživy i prevence AIDS. K dispozici bude také měření krevního tlaku a cholesterolu, stejně jako informace o výrobcích a pomůckách na podporu zdravého životního stylu.

Úplný přehled akcí Brněnských dnů pro zdraví najdete zde.
Nejnovější články
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama! Vztahová koučka: Koňský koule si platíš sama!
Voňavý parfém – 1200 Kč, řasenka vytvářející neodolatelné řasy – 250 Kč, neslíbatelná rtěnka – 190 Kč, halenka vybraná s maximální péčí 600 Kč, jízdenka na mhd 32 Kč. Zkušenosti z nepovedeného rande? - K nezaplacení. Na všechno ostatní je tady MasterCard.
23.5.2019, článek, Pavlína Uhrinová
Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev Cestování po Šanghaji: Yu Garden, Jing'an a maglev
Je tu poslední den v Šanghaji. V ten jsme navštívili starobylou Yuyuan Garden s velkým tržištěm, Jing'an Temple a znovu jsme se byli posilnit českým jídlem. A co by to byla za návštěva Šanghaje, kdybychom na letiště nejeli maglevem? 430 km/h! 
15.5.2019, článek, Milan Šurkala
10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku 10 důvodů, proč si pořídit nafukovací vířivku
Milujete relaxaci v prohřáté vodní lázni mezi bublinkami? Líbila by se vám možnost užívat si tuto slast pravidelně v pohodlí domova? Nafukovací vířivka je pro vás to pravé. Tady je 10 důvodů proč.
10.5.2019, inzerce, PR článek
Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou Finsko nabízí cestu ke štěstí: soutěž o 3denní dovolenou
Finsko bylo opět vyhlášeno nejšťastnějším národem na světě i díky své nádherné přírodě. Země se chce o svou cestu ke štěstí podělit, a tak spustila soutěž o 8 třídenních dovolených s finskými průvodci.
1.4.2019, článek, Milan Šurkala