www.relaxuj.cz
>
>

Argentinské víno - Cuvée Guarda 2003

Argentinské víno - Cuvée Guarda 2003
, , článek
Představujeme vám argentinskou perlu mezi víny - Cuvée Guarda 2003 pyšnící se skladbou z odrůd Syrah, Merlotu a Cabernetu Frank. Složení vína, ruční sběr a dvanáct měsíců zrání ve francouzských sudech přislibuje unikátní chuť.
K oblíbeným
Druh vína: cuvée Guarda 2003
Vinařství: Lagarde
Oblast: Mendoza (Argentina), Luján de Cuyo

Vinice La Jacintana leží v nadmořské výšce 980 metrů, rozdíl mezi denní a noční teplotou je zde značný, v průměru třináct až patnáct stupňů Celsia. Sklizeň hroznů probíhá výhradně ručně. Víno zraje 12 měsíců v nových dřevěných francouzských sudech s kapacitou 225 litrů. Nalahvována byla limitovaná série devět tisíc pět set lahví.

Cuvée se skládá z odrůd Syrah (51 %), Merlot (23 %), Malbec (9 %), Petit Verdot (7 %) a Cabernet Franc (10 %). Obsah alkoholu je 14 %, zbytkový cukr 2,23 g/l, kyseliny 5,45 g/l. Víno vinařství Lagarde stojí 399 Kč ve Vinné galerii.
RECEPT:


Steak na zelenině

Ingredience:
 • 1 stroužek česneku
 • 1 středně velká cibule
 • 1/8 l polosuchého sherry
 • sůl
 • hrubě mletý pepř
 • 1 bobkový list
 • trochu mletého zázvoru
 • 1 lžička medu
 • 4 plátky hovězí svíčkové (po 200 g)
 • 1 malý květák
 • 250 g mrkve
 • 1/2 balíčku (150g) mraženého hrášku
 • 3 lžíce oleje
 • 50 g másla nebo rostlinného tuku
 • petrželku na zdobení
 • kuchyňský papír

Jeden stroužek česneku oloupeme a jemně nasekáme nebo prolisujeme ručním lisem. Cibuli oloupeme a nakrájíme na tenké proužky. Svaříme dohromady sherry, sůl, pepř, česnek, cibuli, bobkový list, zázvor a jednu lžičku medu. Vše dáme vychladit. Potom do této směsi naložíme steaky a necháme je v ní asi jeden den marinovat.

Zeleninu očistíme, omyjeme. Rozdělíme květák na růžičky, nakrájíme mrkev na tenká kolečka. Květák vaříme v osolené vodě asi čtvrt hodiny. Po osmi minutách varu přidáme ke květáku mrkev a po deseti minutách ještě hrášek a vše dovaříme.

Mezitím si v pánvi rozehřejeme olej. Maso vyjmeme z marinády, kuchyňským papírem vysušíme a opékáme je v rozpáleném oleji po obou stranách tři až čtyři minuty.

Uvařenou zeleninu vyjmeme a dáme okapat, pak ji několikrát obrátíme v rozpuštěném tuku a upravíme na mísu. Na zeleninu položíme hotové steaky a podáváme ozdobené petrželkou.

Tip: Plátky masa na řízky nebo bifteky, které budeme zpracovávat až druhý den, potřeme olejem a uschováme v chladu. Neoschnou a zůstanou křehké.

Maso naklepáváme na navlhčené desce, aby nevysušovala šťávu z masa. Během tepelné úpravy obracíme maso dvěma lžícemi, nikoliv vidličkou, protože vpíchnutím by vytékala šťáva a maso by bylo zbytečně suché.
Nejnovější články
Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru? Vztahová koučka: jaké je seznamování v době koronaviru?
Podle psychologů může být samota nebezpečná, ale to nám asi dochází všem. Člověk je vztahová bytost. Pandemie může naše vztahy ale paradoxně dokonce posílit a pomoci nám najít životního partnera.
13.4.2021, článek, Pavlína Uhrinová6 komentářů
Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku Všeho s mírou: fitness trackery mohou negativně ovlivnit psychiku
I mnoho dobrého škodí. To je všeobecně dobře známá věc a znovu ji potvrdila i studie od Digital Health Generation. Ta zjistila, že zejména mladiství jsou náchylní na obsedantní chování v důsledku používání fitness trackerů.
29.9.2020, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci Aerobním cvičením proti Alzheimerovi, potvrzují vědci
S vyšším věkem přichází i různé neduhy a člověk by se měl snažit proti nim bojovat. Jedním z problémů je zhoršující se výkon paměti a v horším případě i Alzheimerova nemoc. Dá se proti ní ale bojovat aerobním cvičením.
8.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně Západní Austrálie: hraniční kontrola a první kilometry na opačné straně
Po přesednutí v Dubaji konečně míříme na australský kontinent. Abychom to neměli tak jednoduché, čeká nás hraniční kontrola. Na zádrhely v ní se podíváme v dnešním díle, kdy si povíme i o prvních australských kilometrech na silnici.
1.6.2020, článek, Milan Šurkala
Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji Západní Austrálie: s leteckou zastávkou v Dubaji
Vydali jsme se na další velkou cestu, se kterou se s vámi podělíme a přidáváme ji jako tip i pro vaši dovolenou. Tentokrát to bude opomíjený západ Austrálie. Cesta tam je ale dlouhá, a tak si uděláme několikahodinovou leteckou přestávku v Dubaji.
7.8.2019, článek, Milan Šurkala
Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole Unlock! Zahrajte si karetní únikovku i doma na stole
Máte rádi únikovky a všechny ve vašem okolí jste už rozlouskli? Pak pro vás Space Cowboys mají únikovky v podobě deskové karetní hry Unlock! Dnešní recenze se podívá na to, zda se i na běžném stole dají hrát hry tohoto typu.
27.6.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář